Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűn már nem bírom...

Egyszerűn már nem bírom elviselni az öcsémet, mit csináljak?

Figyelt kérdés
14 éves múlt az öcsém. kb 11 éves kora óta egyszerűen lehetetlen vele együtt élni..Mindenért, amit eltud képzelni az ember szószerint üvölt, mint aki nem normális és káronkodik..Senkire és semmire nincs tekintettel.. Anyukámmal él,meg néha én (L21) valamint a nővérem (L24)is itthon vagyunk de apa is minden második héten elviszi őt...Ott nem ilyen állítólag..Vele szemben nem meri felemelni, a hangját.. Anyukámmal viszont ugyanígy üvöltözik, semmi tiszteletet nem ad neki..Hiába szólunk neki szépen, hiába próbálunk vele rendesen beszélni, hiába üvöltöünk vissza semmi nem használ..Mostmár az ember vagy eltűri, hogy a gyerek fenn van a szobájában és igyekszik elkerülni, ha lejön, meg nem szól semmit amikor éppen felidegesíti magát a számítógépjátékain és üvöltözik egymagában vagy ő megy el itthonról..Én elköltöztem régebben kollégiumba, hogy ne kelljen ezt a cirkuszt hallgatnom, de mostanában legalább vizsgaidőszakban szeretnék itthon is lenne anyukámmal..Ez viszont túl sok nekem...Ki növi majd?..Mi rontottunk el valamit,hogy ilyen lett vagy pusztán kamasz?..Szerintem sajnos ez már nem kamaszság hanem egyszerűen nem normális..Mit csináljunk?
2011. jan. 22. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kamaszkor. De nem árt nevelési tanácsadóhoz menni. Esetleg ha történt valami a múltban, ami megrázta volna, akkor pszichológushoz, ne adj Isten pszichiáterhez. De szerintem ha leül az anyukád komolyan beszélgetni vele, akkor megoldódik majd a probléma. Végül is ez a szüleid feladata.
2011. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Írattatsátok be valami sportra, foci vagy kickbox, kondi, fallabda, tenisz, ami lemeríti az aksijait. Édesség megvonás is jót tehet, ha állandóan csak csipszet csokit meg ilyeneket eszik.


Második lépésként én bevezetném azt hogy otthon nem káromkodunk, de ha ő ennek ellenére megteszi, akkor amikor káromkodik a zsebpénzéből lejön egy százas...ha sokat káromkodna nem kapna zsebpénzt.


Anyád helyett azt is bevezetném, hogyha üvöltözne velem, akkor azon a héten nem mosnék rá, ha a következő héten is üvöltözik, akkor nem főznék rá egy hétig (egyen vajas kenyeret) és akkor majd megtanulja tisztelni anyudat és a munkáját is. Ráadásul anyud beszélhetne apuddal is ez ügyben, mert ha ő tud rá hatni, akkor nyert ügyetek van, de amondó vagyok hogy apátok fűti őt, úgy hogy jaj ezt ne csináld ez női munka, vagy hogy így kell bánni egy nővel.



Te max úgy "idomíthatod" hogy sokszor mondod azt neki, hogy ha így viselkedik a nőkkel akkor biztosra veheti hogy nem lesz barátnője

2011. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Próbálta már anyukám megbeszélni,de sajnos nem hajlandó rá..A következő volt szintén üvöltő hangnemben a válasz:

"Ne mondd meg nekem, te is ugyanígy felhúzod magad mindenen, mennyél innen és csukd be magad után az ajtót.."

Ha én vagy a nővérme próbálunk beszélni vele, akkor is ugyanez a válasz csak sifrázva még 20 csúnyaszóval meg hasonlókkal mint a fogd be a pofád..stb..


Gyerekként nem érte nagyobb megrázkódtatás maximum a válás, de azt a mai világban már fel bírják dolgozni az emberek..Ráadásul ő gyakran találkozik is az apjával, meg békés volt a válás viszonylag..

2011. jan. 22. 16:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Versenyszerűen sportol..Már beszéltünk apával, de ő hiába ül le vele beszélni, azt mondja jó ok, amint kilép az ajtón, megy minden tovább...Zsebpénze nincs a gyereknek..Lehet tényleg a melegételt kéne megvonni tőle..De sokkal jobb lenne, valahogy ráébreszteni, hogy ő is változni akarjon..
2011. jan. 22. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer kipróbáltam az egyik kollégámon (hasonló vérmérsékletű) a következőket: normális hangnemben kezdtem el beszélni hozzá, és ahogyan elkezdett máshogy beszélni:ordítozva, káromkodva, ugyanúgy beszéltem én is pluszba még belemásztam a képébe (szó szerint ahogy Gordon Ramsey szokta csinálni:) csak kicsit agresszívebben, fröcsögően. Ezt 3x merte eljátszani, azóta kuss van, mikor én beszélek. :)))
2011. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ott van az egész elrontva, hogy ez az egész el van neki tűrve. Ha jól veszem ki az egészet, nincsenek szabályok, amiket be is tartattok vele. Ha így marad, kezelhetetlenné válik. Meg kellene tanulni őt megfelelően beszabályozni, kben hamarosan az utcán fogja találni magát cigivel és droggal. Ő nem "kislány" mint annó ti voltatok! :O


Ő FIÚ, tehát úgy is kell bánni vele!


Apjával csak azért nem meri megcsinálni, mert neki sikerült a tiszteletet kivívnia előtte, vagy pedig tart tőle, mert ő meg nem tűri, nem hagyja azt, amit az öcsétek csinálni akarna ott is. Nem tudni, nem-e azért ilyen a srác, mert oda akar költözni hozzá!? Vagy ha nem, akkor bizony keményebb stílust kell bemutatnotok vele szemben, és figyelni kell, hogy ne próbálja a dolgok (a szabályok áthágásának) következményeit kikerülni, mert akkor semmit nem fog érni az egész.


Most nagyon kellemetlen lesz, amit javasolni fogok, de működ7, ha jól csináljátok, ebben viszont neked is segítened kell a nővéreddel.


Közösen létrehoztok szabályokat. Ő vele együtt, tehát a szabályok létrehozásakor nem mehet ki a szobából. Ha megpróbálná, vissza kell ültetni, addig nem gépezhet, mobilozhat, nem csinálhat semmi mást. (Akár apátokat is be le7ne vonni ebbe.) Ha nem hajlandó belemenni, akkor ki kell jelenteni, hogy nincs más választása.


Ha hisztizni kezd, mint egy kislány, (már bocsánat, ha nem inged, ne vedd magadra ;) ), gyakran egy jókor jól irányzott pofon csodákra képes, és azt még nem le7 erőszaknak sem nevezni. Max. 3 pofon engedhető meg 1xre, utána pedig javasolt a mobil, tévé, számítógép/laptop, hifi, Walkman/Discman/MP3 ill. MP4-lejátszó megvonásával történő szobafogság. A suliból AZONNAL haza kell jönnie, ha kell, vki értemegy. (hasznos) A barátainak szüleit meg kell kérni, hogy szóljanak, ha a gyerek odamegy,... akkor értemenni, és ragaszkodni kell a szabályokhoz! közben hangoztatni kell, hogy "MINDEZT CSAK MAGADNAK KÖSZÖNHETED!!!" Ha éjszaka elszökik, érdemes egy bejárati ajtóra egy ajtóriasztót beszerezni, ami megszólal, ha szökni próbálna. Közben akadályokat kell közbeiktatni, hogy ne legyen könnyű lebonyolítani. Barátjainál NEM ALDUHAT!


Házimunkába be kell vonni, meg kell neki mutatni, mit és hogy csináljon, akár lehet is neki segíteni. Közben ha akar, kezdeményezhet beszélgetést közben (ő kezdeményezze), így legalább összehangolódtok vmilyen szinten, ami később a kapcsolatotokra jótékony hatással bír majd. (AZ EGYÜTT ELTÖLTÖTT IDŐ ÉPÍTI A KAPCSOLATOKAT! ;D )



Kompromisszum az első 2 hétben NINCS! Ha engedtek neki, engeditek, hogy ő irányítson, akkor lőttek az egésznek! Jó magaviselet esetén 2 hét múlva le lehet ülni megbeszélni a dolgokat vele. Jószívűnek, engedékenynek lenni vele azért nem éri meg, mert akkor ő nem azt látja, hogy ti a sarkatokra álltatok, hanem azt, hogy puhányok vagytok, és amit akartok, azt is föladjátok. Sajna, a fentebb leírt börtönszerű "betörésen" kívül jobb megoldás erre nem ismert. Az időre meg hiba lenne bízni a nevelését, nem fog semmi jóval kecsegtetni a folytatás, ha már eddig is ilyen.


Persze, azt hasznos lenne kipuhatolni tőle, hogy miért ilyen veletek?

2011. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichológusra nem gondoltatok? Én elvenném a számítógépét, és kihúznám az Internetet. Majd ha tisztességesen beszél az anyjával, akkor átgondolnám, hogy visszakapja-e.
2011. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes lenne pszichológussal beszélni, lehet, hogy játékfüggő vagy valami. Ezért vesztette el pl a kapcsolatot a külvilággal, a játékon kívül már nem tudja, hogy hogyan kellene viselkedni. Nehogy így járjatok: http://www.youtube.com/watch?v=YersIyzsOpc Ennek a gyereknek épp akkor törölte a world of warcraft account-ját az anyja, mert elege volt belőle, hogy mindig a gép előtt ül. Ijesztő...
2011. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!