Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő előtt együttélés?...

Esküvő előtt együttélés? Miért olyan fontos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy megtaláltam az igazit és vele akarok maradni, ezen nem változtatna az sem ha esetleg széthagyná a zokniját, vagy nem mosogatna el maga után. Sokat vagyunk együtt, van, hogy napokat nála töltök, de a cuccaim még itthon vannak. Mindenestől csak esküvő után szeretnék hozzáköltözni, de mindeki azzal jön, hogy hülyeséget csinálok, próbáljuk előbb ki, milyen az együttélés. Miért olyan fontos ez? Min változtathat? Tapasztalatok?
2011. jan. 26. 12:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom úgyis fogtok együtt lakni valamennyi esküvő előtt, hiszen nem hiszem hogy úgy lesz a dolog hogy mindketten külön alszotok minden egyes éjjel aztán a legziból már egy közös lakásba mentek aludni és onnantól együtt laktok.....nem igaz? :)
2011. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Legtöbbször nála alszom ígyis, de eljövök, mikor ő elmegy dolgozni. Hetente max 1-2 napot alszom itthon.
2011. jan. 26. 12:40
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek egyéni döntése, hogy jobb neki. Nálunk úgy alakult, hogy hamarabb összeköltöztünk, igaz még nem házasodtunk össze, de tervezzük. Teljesen más, mint amikor még csak ott aludtam nála, és nem ide jöttem haza, hanem a szüleimhez. Nálunk bejött a mondás, miszerint lakva ismerszik meg az ember. Kicsit többet kapunk össze, de inkább csak apróságokon, mert én utálom, ha széthagy maga után mindent, de nem bírom megnevelni, ez van. Össze kell szokni. Lassan 1 éve vagyok nála. :)

21/L

2011. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
47%

Ez csak egy új dolog. Nagyon sok házaspár nem lakott együtt előtte. Hiszem, hogy ha valaki régóta együtt van a párjával akkor tudja, hogy hogyan viselkedik és erősen kétlem, hogy ez a viselkedés 180 fokot fordul az együttlakás során.

Szóval nyugi, nem csinálsz hülyeséget.

2011. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Szóval nem az együttalvásról beszélek, hanem teljes költözésről( néhány bútor, összes ruha, számítógép, személyes tárgyak, stb). Ezt szeretném elhalasztani az esküvőig, de midnenki támad érte, hogy hülyeséget csinálok, költözzek oda teljesen az esküvő előtt jóval...
2011. jan. 26. 12:43
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Amikor együtt éltek, akkor tényleg szembesülsz a valódi énjével a másiknak ( ő is a tiéddel). Lehetnek olyan szokásai, amit most nem mutat, de te nem tudod tolerálni pl. (nem a zokni széthagyás a legnagyobb gond, ezeken nevet az ember). Ez az egyik.

A másik amiért én fontosnak tartom a következő. Nincs olyan kapcsolat, ahol ne merülnének fel problémák (kisebb vagy nagyobb). Ha külön élünk a legegyszerűbb dolog pl. fogni magam és elrohanni és esetleg duzzogni otthon. Ha együtt éltek, akkor ez már nem olyan könnyű. Az emberek jobban rá vannak "kényszerítve" arra, hogy a felmerülő konfliktusokat megbeszéljék, megoldják.

Én ahhoz az emberhez megyek hozzá, akivel a nap 24 órájában együtt lehetek, akkor sem érzem a társaságát terhesnek. Ez is az együtt éléssel jár. Meg kell élni együtt a hétköznapokat minden örömmel és gonddal együtt és akkor megmutatkozik, hogy igazán összetartozik-e két ember. Persze biztos vannak, akik máshogy látják, de nekem ez fontos.

2011. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, mi laktunk együtt előtte, sőt közös lakásvétel előtt albérletben is, de nálunk nem változtatott semmit a dolog, mert amíg csak átjártunk egymáshoz, addig is tudtam hogy pl mennyire házias, ő is tudta hogy hogy főzök, mindketten tudtuk hogy milyen műsorokat szeret nézni a másik, (hiszen szüleinknél is néztünk egyott tv-t) tehát tudtuk hogy a távkapcsolóból vita lesz :)


Azt is tudtuk előre, hogy én költekezős vagyok ő meg spórolós, de ez mégis okozott együtt éléskor vitákat, de hát kinél nem aki nem milliomos? Nem mondom hogy nem szükséges előtte együtt élni, de ha jól ismeritek egymáést akkor nagy meglepetést nem okozhat.

Én azt is tudtam hogy ott fogja hagyni a zokniját néha elöl, mert már anyukájánál is ezt csinálta, tehát ez sem volt meglepi :)

2011. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
9%

Semmin. Nem szükséges. Mi sem éltünk együtt és esküvő után 4 éve sikerül. Ha elég ideje vagytok együtt, nem távkapcsolat, látjátok egymást smink nélkül és morgósan is, kompromisszumképesek vagytok, akkor nem lesz baj. Manapság divat az együttélés, mert azt hiszik, ez garancia bármire. De nem! Többen válnak el azok köyül, akik éltek együtt, mert nem tudnak tolerálni semmit.

Lehet lepontozni.

2011. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagy közhely, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat - viszont nagyon igaz! Most biztos azt gondolod (amivel semmi baj nincsen), hogy - mondok egy példát: milyen édes, ahogy szürcsöli a levest. Milyen aranyos a kis hajtincs ami mindig felfelé áll a búbján. Milyen szexi a borosta. Ezek nagyon kis apróságok, és amikor minden oké (van szórakozás, finom ételek, újdonságok köztetek) addig ezek aranyos kis apróságok is maradnak. Viszont lesznek olyan napok, hogy mindketten hullafáradtan estek haza, lehet hogy nem 1-2 éven belül, hanem később, de belekerültök egy mókuskerékbe a munka/suli/esetleg gyerek/stb miatt, és már nem lesz semmi újdonság, szórakozás is ritkábban, finom ételek helyére amit együtt csináltatok, kerül az asztalra a gyorsan készíthető valami mert rohanni kell, stb. Akkor a kis búbján a hajtincs is idegesítő, a borosta, és ráadásul hangosan is szürcsöl, hát még a fogkrém tubusát is "rosszul" nyomja, tud minden rosszra fordulni, hála a sok kis apróságnak. Ettől még szeretitek egymást, de mondom, lesztek kimerültek, idegesek, szomorúak, dühösek stb stb, emberek vagytok. Ha együtt éltek, és látjátok, hogy a nehéz helyzeteket nem tudjátok együtt kezelni, akkor az lehet egy olyan jel, hogy később se fog menni. A jó pillanatokat, jó helyzeteket, kellemes dolgokat mindenki könnyedén kezeli. És amíg ilyen a helyzet, kit zavar egy eldobott zokni, vagy plusz egy mosatlan.
2011. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az hogy képesek vagytok-e együttélni, az nem csak abból derül ki,hogy elrakod-e a zokniját! Ott vannak pl. az anyagi dolgok. Az együtt élés az közös anyagi teher. Hidd elég sok párnál nem működik, vagy csak nagyon nehezen!

Most még azt mondod, hogy nem zavar semmi, de amikor eltelik mondjuk 4-5 év, hazajössz a melóból ő meg leül meccset nézni a kanapéra és minden rád marad, akkor nem biztos,hogy ez már annyira fog neked tetszeni. Az együtt éléssel kiderül ki hogy áll ezekhez! Mert amire most azt mondod nem számít, pár év múlva fog!

Az, hogy sokat vagy nála nem együtt élés. Ez sok fiatal keverik manapság! Csak egy példa. Ismerősömék a pasijával a lány szüleinél laktak! Elég nagy a ház, övék volt az egész felső szint! Megkérte a srác a kezét, de a lány apja azt mondta,hogy csak az esküvő után költözhetnek külön. Mindenki magyarázta apukának, hogy még inkább most derüljön, ha esetleg nem tudnak együtt élni. Mert az,hogy otthon laknak, ahol nincs rezsi, mosnivaló, takarítani való, csak élhetnek úgy ahogy akarnak ,az nem együtt élés! Na nagy nehezen belegyezett, a fiatalok külön költöztek és egy év után felbontották a jegyességet!

2011. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!