Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mennyi pénzt illik...

Mégis mennyi pénzt illik hazaadni az otthon élő gyereknek? Ez túl kevés lenne?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, fél éve dolgozom. Eredetileg azért hagytam abba a főiskolát, mert anyagilag nem bírtuk még ezt is. Ezért aztán elkezdtem dolgozni, hogy összerakjam a tandíj árát, és levelezőn folytathassam a tanulmányaimat. A helyzet az, hogy egy fillért nem sikerült félretennem, mert a szüleim állandó jelleggel segítségre szorulnak.

Azelőtt, mikor tanultam (a nagyszüleim támogatták) is megéltek, most már én is hazaadok fizetést, és mégis úgy érzem sosem elég. Hozzá tenném, mindkét szülő dolgozik!

25-30 ezer forintot adok nekik havonta, ha használom az autónkat, akkor én tankolok bele, illetve minden második autótörlesztést én fizetek be, valamint anyagilag támogatom az öcsémet (ruhák, költőpénzt, stb), néha bevásárolok, telefonszámlámat, pipereholmikat (tusfürdőtől elkezdve az utolsó parfümig) saját magamnak veszem. Durván 40 ezer forint biztosan elmegy a családra egy hónapban.

Magamra nagyon ritkán költök, és csak a legszükségesebbeket, a hónap végén általában már megszorulnak, és elkérik a félretett pénzem.

Új munkahelyem van, ahol az előzőnél úgy 30 ezer forinttal többet fogok keresni. Már előre félek, hogy még inkább rám fognak támaszkodni, és nem tudok majd spórolni, pedig a sulit szeptemberben folytatnám, a tandíj pedig közel negyed millió forint.

Szörnyen érzem magam, mert ők neveltek fel, de úgy érzem, ha mindig beadom a derekam, akkor belőlem sem lesz semmi.

A kérdésem az lenne, mennyit ILLENE hazaadni? Nagyon gáz, hogy sokallom már?


2011. febr. 1. 18:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Úristen. Mi hárman élünk százezerből, és a tanulásomra is futja.
2011. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

Hát akkor tényleg sokat adsz haza, és ha ők megtehetik, hogy eljárnak szórakozni, akkor te miért ne spórolhatnál a tandíjadra???

A választ a kérdésedre te is tudod, de megerősítésre vársz :)!

Mondd el, hogy oké, akkor mostantól a tandíjad a fontosabb!

2011. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%
hát..mi öten élünk 130.000-ből...
2011. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

Mi is 5-en élünk 80e+rezsiből, és ebből ketten egyetemisták vagyunk.. És nem mondhatnám, hogy nélkülözünk!

Mellesleg, mikor épp dolgoztam, tőlem sem fogadtak el pénzt, ezért tudok most egyetemre járni, saját zsebből.

Szóval szerintem nálatok súlyos probléma lehet a pénz beosztása körül..

Nem kell úgy hazaállítani, hogy "Fizetést kaptam, ennyit és ennyit, mire adjak?" Hanem határozzatok meg egy összeget, amivel beszállsz a költségvetésbe. Vannak olyan emberek, akik addig költik a pénzt, ameddig van a kezükben.. De kevesebből is éppen olyan jól ki tudnának jönni. Vagy mondhatod azt, hogy mostantól te fizeted mondjuk a villanyt és a gázt.. vagy a kocsi törlesztést.. a többit pedig tedd félre!

2011. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%
A helyedben inkább én várnám el tőlük, hogy zsebpénzt küldjenek.
2011. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Már korábban válaszoltam, akkor azt most visszavonom. Így, hogy ennyit keresel elég sokat adsz. Szerintem 15000 Ft a rezsibe, plusz egy hétre bevásárlás, ami vállalható lenne.

Az öcséd hány éves?

Esetleg a saját dolgait fedezhetné diákmunkából...

2011. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%
Na tudod mikor adnék én ennyit nekik oda!! Mi a túrót csinálnak azzal a pénzzel??? Max. 20 ezer, esetleg időnként némi bevásárlással megtoldva és osszák be! Állj a sarkadra, nehogy már a sörözéseket, mozizásokat veled finanszíroztassák! 250 ezerből a hiteltörlesztéssel és a rezsivel együtt is maradni kellene legalább 100 ezernek konyhapénzre! És most úgy számoltam, hogy családi házban éltek, gázfűtéssel (nem spórolva a gázzal). Nem értem, hogy ez hogyan lehet kevés! Ülj le velük beszélni és közöld velük határozottan, hogy ezt rendkívül igazságtalannak tartod, és hogy ez után minden hónapban félre fogsz tenni egy bizonyos összeget a sulira, úgyhogy a jövőben nem áll módodban ennél többet adni. Én a helyedben nyitnék egy elkülönített számlát és a félrerakandó pénzt eleve oda utaltatnám. Nem fog tetszeni nekik valószínűleg, de ne hagyd magad!
2011. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem vezetni kéne egy konyhafüzetet, hogy mit mire költöttetek és akkor kiderülne, hova tűnik a pénz.


Mi anyuval 100 ezerből gazdálkodunk ebből kb. 90 ezer csak a hitelek. :S

És ennek ellenére egyetemre járok, méghozzá kollis is vagyok!

Államilag támogatottra nem tudsz jelentkezni?

2011. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Naaaaaa, ez már elég durva!

Ugye nem akarod azt bemesélni. hogy 100 ezer forintból ketten éltek anyukáddal és ebből 90 ezer a hiteltörlesztés?!...


Ezek szerint egy hónapban 10 ezer forintból éltek meg ketten (egyetem, kollégium, közlekedés, reggelik, ebédek, vacsorák, villany, gáz, közösköltség, internet, stb.)???


Sokszor az a gyanúm, hogy ezen az oldalon 8-10 évesek irogatnak!!!

2011. febr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, biztos vagy benne, hogy minden "kötelező" kiadásról tudsz? nem lehet, hogy van még hitel, amit ők fizetnek és te nem tudsz róla? vagy más pénzügyi kötelezettségeik vannak? tök szép, hogy mások öten meg tudnak élni 130 ezerből egy hónapban, de lehet, hogy nekik más pénzügyi kötelezettségeik vannak. lehet hogy a szüleidnek van egy hosszútávú befektetése, amit minden hónapban fizetni kell, nem lehet kivenni, mert lekötésre kerül, és te erről nem tudsz. ez egy példa volt.

Én azt támogatnám, hogy üljön le az egész család, és beszéljétek át, hogy milyen kiadások vannak egy hónapban. A megtakarításokkal (lekötésekkel) stb együtt. Nem hinném, hogy a családod szórja a pénzt, azért n em úgy hangzott, amit ide leírtál. Valami más van a háttérben. Amúgy meg... a kocsit pl. nem kötelező használni, nem kell tele tankolni, stb amikor te használod. Te is tudsz ezen a 40 ezren spórolni. És a 40 ezer, ha úgy vesszük, hgoy rezsi+kaja+autó+amiket még írtál, akkor az nem olyan sok! A kocsi tankolása csak 5-10 ezer ft alkalmanként.

2011. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!