Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Sógornőm"évek óta eltartott,...

"Sógornőm"évek óta eltartott, öcsémet ezért sajnálom. Alig tudom magam visszafogni, ha találkozunk. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Öcsém 31 éves,és 3 éve a mennyasszonya a kiscsaj aki 23 éves.Akkor el is költözött öcsém lakásába,és azóta nem talál munkát.Tudom ezt öcsémnek kellene lekezelnie,de kényszeríteni nem tudja.Válaszut elé állitotta többször,ha közös jövőt szeretnének(esküvő,gyerek)hogy lépnie kell.Bántott a dolog korábbról,de csaj családja megtudta a szakitás lehetőségét,és jöttek azzal,hogy milyen bélyeg lesz a kislányukon,ha menyasszonyként szakitanak.Számomra ez burkolt zsarolás.Sokat vitázik öcsémmel,ő ezerrel tulórázik hogy eltartsák magukat,lakást,autót.Karácsonykor a csaj nem jött el amikor leutaztunk a családi összeröffenésre,anyumnak mondta hog tart tőlem,mert megint megkérdezem sikerült e munkát találnia?Volt rá példa hogy vigyáznia kellet volna a lányomra(7éves)és nemet mondott,és felment a szobába az emeletre.Pofátlan,eltartatja magát,sunnyog.Nekem ez jön le.Ha esküvőről kérdezem,ő fiatalnakj tartja magát még erre,főleg a gyerekhez,fél a szüléstől is.Öcsém már szeretne,lakás ,autó,mindene megvan.Hogy tudnék úgy segíteni,hog az öcsémmel való kapcsolatom se romoljon meg,és valóban megbizonyosodjak róla hogy nem csak kihasználja a kiscsaj.?Holnap találkozunk,jönnek köszönteni,bár lehet hogy nem fog ő jönni mert fél hogy kérdezgetem ujra...
2011. febr. 4. 13:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Ne szólj bele. Ha az öcsédnek így jó, neki megfelel, add áldásodat rájuk. Majd ő lép, ha már nem tetszik neki ez a helyzet.
2011. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
egyet értek az első válaszolóval.
2011. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
31 éves felnőtt ember az öcséd. Ne szólj bele az életébe, söpörj a saját portádon.
2011. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Ha az öcsédnek olyan nagyon szar lenne már rég kidobta volna. Törődj a saját dolgoddal.
2011. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

...és nézzem hogy szívja a vérét,halljam hírét a veszekedéseknek,amiket anyumnak mesél,és mosolyogjak amikor lelép mert volt 3-4-5éve míg el lebzselt,jól élt.

Mondjuk annyi hogy tesómmal való kapcsolatom biztos megmarad olyannak mint most.Csak asszisztálni nehéz ehhez.

2011. febr. 4. 13:36
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Ha az öcsédet igazan zavarná, akkor vagy elküldené dolgozni, vagy felbontaná az eljegyzést. Ha meg NEKI igy megfelel, akkor te (és senki más kivülálló) ne szóljon bele, ez kettejük ügye.
2011. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
38%

Azért én megértem a kérdezőt.

Ti komolyan bírnátok nézni, ahogy tönkreteszik anyagilag azt, akivel együtt nőttetek fel? Mert én nem. Nekem is van testvérem és ha biztos lennék abban,hogy a párja kihasználja anyagilag ő meg gyakorlatilag tönkreteszi magát a sok munkával akkor legyen belőle akármekkora cirkusz én szóvá tenném! Rohadtul nem tudnám nézni, hogy azzal művelik ezt,akit szeretek.

2011. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

1. Semmi furcsa nincs abban (sajnos!!!) hogy a mai világban valaki nem talál munkát.

2. Nem csoda, ha a csaj nem szívesen veszt részt a családi találkozókon, ha érzi az ellenségeskedést.

3. Ha az öcséd igazán szakítani akarna a lánnyal, nem maradna csak azért mellette, mert a lány szülei nem örülnének a szakításnak (gondolom, nem pisztollyal fenyegették).

4. Ha egy 23 éves lány még nem akar gyereket, hát nem akar. Majd akar pár év múlva.


Szóval mit is akarsz te segíteni? A 31 éves öcséd egy felnőtt ember! A problémája olyan, amit egy felnőtt embernek magának kell megoldania. A probléma közte és a párja között áll fent, a közös életükkel kapcsolatban, amihez neked semmi, de semmi közöd!


Az egyetlen amit tehetsz és amit tenned is kell, hogy ha az öcséd hozzád fordul, lelkileg segítsd, állj mellette, támogasd a döntésében, bármi legyen is az ebben az ügyben.

De ne avatkozz az életébe kéretlenül! Van neked is saját életed, éld azt!

2011. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nektek nincs fiatalabb testvéretek?Akit kihasználnak,és látjátok őt kedvtelennek,lestrapáltnak,irigykedik csórikám a haverjaira,akiknek az esküvőjükbe hivatalos,hogy milyen boldogok!Olyan tutyi mutyi,ez az első komoly kapcsolata,idáig csak tanult,tanult(27éves koráig)
2011. febr. 4. 13:39
 10/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha ilyen tutyi mutyi, akkor a drága família tehet arról, hogy ilyen szerencsétlen lett, biztos akkor is csak jót akartatok, nem? Nem kellene már leszállni róla?
2011. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!