Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja apám, hogy rossz...

Miért akarja apám, hogy rossz életem legyen?

Figyelt kérdés
Apám mindent megtesz annak érdekében, hogy minél tobbet csalódhassak, és mindig azt mondja, hogy lesz még rosszabb is meg hogy borzasztó életem lesz. Miért akarja, hogy szenvedjek? Nem teljesen normális, mert anyukám is tudja, hogy nincs rendben vele minden. Egész eddigi életemben csak igérgetett és kiforgatta a szavainkat, csak azt nem értem, hogy miért csinálja. Tudja, hogy van elég bajunk és anyagi gondjaink, de ot eltartják most a szulei és mindig a megróbál minket kiszipolyozni a pénzunkbol. Azon kívul, azt hiszem, soha az életben nemtudom elfelejteni azt a sok rosszat, amit tett nekem, és minden nap azt láttam kisgyerekkoromtól kezdve, hogy veszekednek. Mit tehetnék?
2009. febr. 10. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Apád tipikus jelenség, és lelkibeteg. Neki rossz, legyen másnak is. Valószínűleg a régi álmai megvalósítatlanok maradtak, ez fáj neki, és bizonyítani akarja hogy nem ő volt a hibás abban hogy itt tart, (persze lelke mélyén tudja), hanem azért mert az élet kegyetlen. Ezt úgy éri el hogy mindig az élet negatív oldalát súlykolja beléd. Előbb utóbb igazat adsz neki,mert kiélezi a hibákra a rosszra a hangsúlyt, bagatellizálva a jót, és akkor jöhet nála az hogy "én megmondtam". Tipikus önigazolási kényszer. Nehezen néznek az emberek szembe önmagukkal. Néha megkérdezhetné magától. Hol rontottam el, ahelyett hogy a világot hibáztassa.
2009. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt írtam látod. Nem tudod elfelejteni a sok rosszat amit tett neked. Ezzel is csak neki kedvezel, ezzel is őt igazolod. Ne foglalkozz vele, beteg ember tette veled ezt, bocsáss meg neki, akkor lehetsz boldog, és nem kell később a "lesz ez még rosszabb"-at átélned.
2009. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom! Es nagyon igazatok van! :)
2009. febr. 10. 16:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az enyemrol irtal volna, szo szerint!!! Ugyanez a jellem, vagyis ugyanez a jellemtelenseg illik ra.

Sikerult elszabadulni tole, mert kibirhatatlan, de sajnos meg telefonon keresztul is annyira felidegesit a szemetkedeseivel, hogy mar sokszor megfogadtam, nem beszelek vele soha tobbet. Volt mondjuk 2 ev amikor nem beszeltem vele egyaltalan, de aztan ugy alakult az elet, hogy megis.

Na mindegy, nem lehet sajnos mit tenni azonkivul, hogy minel messzebb kell tole menni, hogy ne kelljen a hulyesegeit hallgatni, igy is tonkretette az orokos megalazasaival az eletemet. Mert a gyerekkori megalazasokat soha nem tudja az ember kiheverni, sajnos.

Elso valaszolo is hibatlanul leirta a valaszt, talan pszichologus?

2009. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!