Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő lenne? (a kérdésem...

Elítélendő lenne? (a kérdésem rövid, tudom)

Figyelt kérdés

Elítélendő-e a nagy korkülönbség, a házasságon kívüli gyerek, terhesen házasodni, a fehér ruha esküvőre, a fekete ruha esküvőre, benne maradni egy rossz kapcsolatban, kilépni egy rossz kapcsolatból, valakit akinek nincs mit enni, de van internetje, valakit, aki vagdossa magát, fiatalokat, idősebbeket, bárkit, bármiért....


Tele van az oldal ilyen kérdésekkel.

Kérdezek én is: Miért kell bárkit is elítélni? Attól jobb annak, aki elítéli? Jobb lesz a napja, az élete? Többnek érzi magát tőle??


Ja és hogy elítélem-e azt aki valakit elítél? Nem. Viszont érdekelne a motivációja.


2011. febr. 10. 21:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Az értékítéletekből, melyeket beépítettél az igazságodba, nagyon kevés alapul a saját tapasztalatodon. Ám éppen a tapasztalat az, amiért erre a világra jöttél, és a tapasztalataidból kell megteremtened önmagadat. Ehelyett megteremtetted magad mások tapasztalatából."

(Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel)

2011. febr. 11. 20:25
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A zsemlyéset még nem láttátok? Az sem egyszerü....Majd mindjárt megkeresem küldöm a linket de ahhoz idö kell elolvasni,hosszú,de mókás...
2011. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

itt a szemlyés---ezen én nagyon jól szórakoztam!

2011. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
zsemlyés.....
2011. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hú, hát most már nincs türelmem végig olvasni, de kösz a linket, jó mókának ígérkezik ;p
2011. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Jajj, miért hozzátok ezeket ide hozzám?? :)

25 oldalnyi válasz! Nemsemmi :)

2011. febr. 11. 22:45
 17/20 anonim ***** válasza:

Én ezek közül csak azt ítélem el, aki benne marad egy rossz kapcsolatban, és ezek után nyafog, hogy milyen szörnyű az élete, de változtatni nem hajlandó. Ha egyedül nem mer, kérjen segítséget, de ne hárítsa másra a felelősséget, és ne a kifogásokat keresse.

A többivel úgy vagyok, hogy kinek hogy jó. Csak ez az egy pont egy olyan dolog, hogy hát nem jó neki, siránkozik, de minden felelősséget másokra hárít, és nem tesz semmit azért, hogy a saját sorsát jobbra fordítsa.

2011. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én is falra mászom az ilyen elítélendős kérdésektől. Már ez a szó is idegesít (ez azóta van így, amióta olvasgatni szoktam ezen az oldalon). Sok ember nagyon gyorsan ítél, kevés dologból von le messzemenő következtetéseket, és mindezzel mintha önmagukat próbálnák igazolni.

És általánosan megfigyelhető jelenség, hogy minél egyszerűbb észjárású, butább valaki, annál szilárdabban meg van győződve az igazáról, ahonnan semmi nem tántoríthatja el, hiába fűz hozzá bárki bármilyen értelmeset. Jellemzően az ilyen típusú emberek szoktak agresszív válaszokat írni, amelyek rendszerint közhelyeken, sablonokon alapulnak – "azért van drog a gyereked táskájában, mert te nevelted rosszul", "ha lefekszel a barátoddal 15 évesen, 20 éves korodra egy kiégett ribi leszel, akin már a fél város végigment", és persze akinek párkapcsolat mellett úgy alakul, hogy megtetszik valaki más, az csakis egy ótvaros repedtsarkú riherongy k*rva lehet.

Ilyenkor jut eszembe apu egyik kedvelt, mély igazságot hordozó mondása, a "ne vitatkozz hülyével, mert összekevernek vele".

Akinek nem inge, ne vegye magára:)

2011. febr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes a kérdés, amit feltettél! Józan emberre vall. Szerintem nem kell senkit sem elítélni, főleg anélkül, hogy a dolgok mögé látnánk.


Egy történet: egy barátom a MÁV-nál dolgozott és egy vonaton volt éppen, ahol három gyerek zajongott, szaladgáltak, de az apjuk nem szólt rájuk. Ezt megelégelte egy idősebb nő és rászólt az apára, hogy hallgattassa már el őket, és hogy mennyire gáz, hogy nem kezeli a szitut. Szóval jól lehordta a fickót meg a gyerekeket. Kérdés nélkül, bunkón.


Erre a fickó annyit mondott: Most halt meg az anyjuk. Ők így tudják feldolgozni...

2011. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Olyan nagyképûen, magabiztosan szoktunk ítélni! Megvan a véleményünk: ez ilyen, az olyan. Pedig dehogy tudjuk, milyen a másik ember! Egy másik életbôl csak a felszínt látjuk, a jéghegy csúcsát. De hogy mi is történt egy másik ember életében a születésétôl kezdve mostanáig, hogy mitôl lett ilyenné, milyen terheket hordoz, mennyi érték és szépség van benne, csak talán nem volt, aki elôcsalogassa, észrevegye - sokszor alig-alig sejtjük!"

(Székely János)

2011. febr. 19. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!