Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy müködik ez nálatok,...

Hogy müködik ez nálatok, máshol is átjáróház az ember othona? Bejelentés, kopogás, bármilyen figyelmeztetés nékül jön hozzátok is anyós, rokon, barát stb?

Figyelt kérdés

Szoval hogy érthető legyen,egy 2 generácios családi házban lakom a párommal de az alsó szinten a szülei laknak a szomszédban pedig az anyukája tesojáék és persze össze is járunk,ezzel nem is lenne baj csak az a szokás itt hogy az ajtó nincs bezárva csak éjszakára tehát mindenki jön amikor akar.

A teljes képhez az is hozzátartozik hogy a páromnak van egy fia aki hétvégén van itt és ő szokta hozni haza,egy megbeszélt időpontban.

De most nem igy volt hanaem a tesojáék hozták haza egy orával korábban amit nekem elfelejtetek mondami illetve a párom nem hivott hogy jönnek,én meg pont lepihentem és amikor a gyerek baállitott ugy ugrottam ki az ágybol hogy már ott volt melletem hát nagyon rossz volt.

Mikor szoltam a páromnak nem értette hogy mi ezzel a baj hogy a gyerek elöbb jött,pedig nem az volt a baj hanem hogy nem szolt nekem és nem érti hogy miért kellet volna szolnia.Szereintetek?

Nálatok is igy van ez,mert velem már töbször elöfordult hogy akkor jött valaki amikor nem számitottam rá és nem volt jo de persze hiába szolok náluk ez a szokás!Ti mit tennétek?


2011. febr. 18. 16:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon nem szeretem az ilyen váratlan vendégeket, nálunk ez nem is divat, mindig pár nappal előre megbeszéljük ha jön valaki. Pároméknál is kb ez van, csak a nagyszülei (közelben laknak) járnak-kelnek a lakásban, ha épp nincs más dolguk.

Múltkor vettem (saját pénzemből) alapanyagot bolognai spagettihez (darálthús, tészta, olaj, hagyma, fokhagyma, paradicsomkonzerv, fűszerek, sajt) és tiramisuhoz (mascarpone, kakaó, rumaroma, babapiskóta, tojás, vanillincukor) és a barátomnál megcsináltam őket, meglepetésként, mert ezek a kedvenc ételei. Ezután lefeküdtem pihenni, és vártam, hogy hazaérjen a párom. Mikor felébredtem a bolognai spagetti fele, és a tiramisu 3/4-e, azaz 2-1 adag maradt, mert mint kiderült náluk az a szokás, hogy a nagymama visz el kaját, ha éhes, és épp nincs ideje/kedve főzni. Ez nekem nagyon rosszul esett, mert 2 órát dolgoztam vele, és több, mint 10.000 Ft-ba került, és még csak meg sem kóstolhattam a tiramisut, és a bolognaiból is csak keveset ettem, hogy a barátomnak jusson. Szerintem alap, hogy megkérdezünk valakit, hogy elvihetjük-e a kaját, amit főzött, de ha éppen nem tudott megkérdezni (mert aludtam), akkor elvisz 1 tányérral, és kész, de nem 5 adagot!!! Ráadásul a tiramisut megkezdeni illetlenség is szerintem. Nemhogy elvinni majdnem az egészet. Én azóta is nagyon haragszom rá...

2011. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
84%

El hiszem hogy rossz.Nálunk is ez a helyzet, csak nálunk a haverokkal meg apámmal.Sőt rosszabb.Bár ahoz már hozzá szoktam, hogy olyan nincs hogy nálunk ne legyen senki, de voltak már érdekes szituk.


Mi apu házába lakunk, de apu nem lakik itt, még csak nem is ebben a faluban.Napi szinten jön, nem kimondottan hozzánk, de van hogy igen.Úgy van vele mivel ez az ő háza, így nem kell bejelentkeznie.Még talán ezzel nem is lenne gond, de hát nem egyszer volt hogy pont akkor toppant be, amikor épp ledőltünk.

Na a ma reggel meg kimondottan kellemetlen volt.

Arra keltünk, hogy apám áll a hálószoba ajtajába és kávét kér.Gondolhatod milyen boldog voltam.


De volt már olyan szitu is, hogy mivel felénk is csak este van kapuzárás, így valahogy az rögzült az emberekbe hogy ha nincs zárva a kapu csengetés nélkül bejöhetnek.

Na csak éppen, minket annyira elkapott a hév hogy el is felejtettük hogy még nem zártuk be az ablakot, és igaz már épp befejeztük a dolgunk, de az egyik haver akkor nyitott be az ajtón, amikor anyaszült meztelenül mentünk a fürdőbe.Gondolhatod azt se tudtam ijedtembe hogy mit csináljak, tökre lemerevedtem és rák vörös fejjel álltam a nappali közepén. :O


Erre a megoldás csak az, hogy megbeszéled a családdal, hogy téged zavar hogy ilyen átjáróház van, és amikor épp nem szeretnél vendéget fogadni, akkor kulcsra zárod az ajtót.

2011. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!