Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én már lehetek keresztanya?

Én már lehetek keresztanya?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm most 10 hónapos és kb. 1 éves korában megszeretnék keresztelni és a szülei azt szeretnék,hogy én legyek a keresztanyja.Ezzel semmi baj sincs,hiszen szoktam rá vigyázni és nagyon szeretem,de én nem vagyok megkeresztelve,meg nem is nagyon tudom,hogy egy keresztanyának mit kell csinálnia :S


15/L


2011. febr. 22. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
ahogy én tudom ehhez még elsőáldozónak és bérmálkozónak is kell lenned előtte.
2011. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

KERESZTanya csak az lehet aki meg van keresztelve, ezenkívül fontos a konfirmáció vagy a bérmálkozás az is szükséges hozzá. Anélkül nem nagyon. Max egymás közt "nem hivatalosan" lehetsz. Hivatalosan nem nagyon.

A korhatárt nem tudom, de azt hiszem, hogy a konfirmáció és a bérmálkozás az.

A keresztszülőket eredetileg azért találták ki, hogy ha a szülőnek baja esne valaki viselje gondját a gyereknek.

2o-L

2011. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Először is, a keresztelőre a ruhácskát neked kell megvenni. Keresztelő ajándékot kell adni, ami általában egy arany nyaklánc. Válalnod kell, hogy vallásosságra neveled, ha a szüleivel valami történne, neked kellene felnevelned, az esküvőjére neked kell megvenned a ruháját, de legalább az ingét, és a nyakkendőjét. Azonkívül szeretned kell őt.
2011. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Nekem is anno felajánlották, hogy legyek keresztanya, de én is azért nem tudtam vállalni, mert én sem vagyok megkeresztelve.

Akkor azt az információt kaptam - nem hivatalosan -, hogy vagy megkeresztelkedhetek, és azután már hivatalosan is lehetek keresztanya, vagy a keresztelő pappal kell megbeszélni ezt és max valamennyit fizetve neki eltekintenek attól, hogy nem mentem át korábban ilyen ceremónián...

Akkor nem vállaltam, de később testvérem gyerkőcénél is felmerült a dolog, ahol annyiban maradtunk, hogy az apró szülei engem szeretnének, de végül csak névlegesen leszek az, nem lesz kimondott keresztelő.

Lehet, hogy nálatok is ezt lehetne.

Ahogy az előbb válaszoló is mondta, a keresztszülők feladata gondját viselni a gyerkőcnek abban az esetben, ha netalán valami történne a szülőkkel. Nem tudom, hivatalosan járna-e más egyéb "kötelezettséggel".

2011. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Vallásfüggő. Én református keresztanya lettem, pedig katolikusnak kereszteltek, senki nem kért semmilyen papírt. Az arany nyaklánc meg... hát, nem akarok senkit megbántani, de nem az a lényeg. Mi külön kértük a gyerekünk keresztszülőjét, hogy ne vegyen semmi drága dolgot, pláne aranyékszert ne. Tuti nem kérnek egy 15 évestől aranyláncot, ne félj!
2011. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj,hogy vennem kell valamit,mert arra adnak pénzt anyáék,hanem az,hogy én nem vagyok valami vallásos(egyébként a kislány szülei sem,csak azért csinálják,mert vmelyik nagymama nagyon vallásos -.-).
2011. febr. 22. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

"Először is, a keresztelőre a ruhácskát neked kell megvenni. Keresztelő ajándékot kell adni, ami általában egy arany nyaklánc."

Kelleni nem kell, csak szokás, de egy tizenévestől nem várják el.

"Válalnod kell, hogy vallásosságra neveled,"

Ez az egyetlen gazság a válaszodban

"ha a szüleivel valami történne, neked kellene felnevelned,"

Családba fogadják, a legközelebbi hozzátartozója a legesélyesbb rá, a keresztanya nem számít hozzátartozónak, csak rokon

"az esküvőjére neked kell megvenned a ruháját, de legalább az ingét, és a nyakkendőjét."

Szokás volt valamikor, ma már nem, de kelleni egyáltalán nem kell

2011. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kétlem, hogy a mai világban a keresztanyák vallásosságra nevelik a gyermekeket. Családfüggő persze, de nagyobb jelentősége van a sok sok szeretetnek. Én is nagyon szeretnék keresztanya lenni, elhalmoznám minden jóval a babát :)
2011. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!