Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok szeretni? Hogyan...

Nem tudok szeretni? Hogyan juthatnék több szeretethez?

Figyelt kérdés

Huszonkét éves lány vagyok. Azzal jellemezhetném többek közt az életemet, hogy nem vett körbe igazán szeretetteljes légkör. A szüleim olyan távoliak voltak mindig is, annak ellenére, hogy már-már csimpaszodtak belém. De olyan igazi, intim anya-gyerek kapcsolat például soha nem alakult ki.

És én észre sem vettem, hogy nekem mennyire, de mennyire hiányzik az életemből a szeretet. Magamat sem tudtam szeretni jó ideig, ez manapság már néha megy, az nagyon jó.

De a lényeg, hoyg fel sem ismertem, hogy nekem mennyire hiányzik, hogy szeretet kapjak és valószínűleg, hogy adjak is. Hogy mennyire más lehetne minden, ha több igazi szeretetteljes kapcsolat lenne az életemben.Nehéz ezt jól megfogalmazni. Ez a szeretet nélküliség elszigetel a világtól és szomorúvá és fáradttá tesz. Egyszerűen nincs kifejlesztve a készségem, hogy szeretetet fogadjak be és adjak, mert úgy neveltek, mintha ez egyáltalán nem lenne fontos. Olyan nehéz ezt magamnak bevallani, hogy erre van szükségem, ettől tudok jobban lenni. És azt érzem, hogy inkább a kortárs kapcsolatoktól várom már ezt, nem a szülőktől.

Járt valaki hasonló cipőben? Hogyan tudta az élete részévé tenni a szeretetet?

Kevés barátom van, inkább egy se. Csak ismerősök.


2011. febr. 25. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez pont olyan, mintha én írtam volna! Én már annyira bezárkóztam, hogy többet nem is akarok írni magamról. Fásult, kiégett, besavanyodott lettem. Ami a legszebb, hogy már eszem ágában sincs változtatni ezen. Belefáradtam a folyamatos kudarcokba. Nekem ezt dobta a gép, fogtam. Ez van.
2011. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mit értesz kudarc alatt?
2011. febr. 25. 19:07
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok szeretni, vagyis tudok de olyan ürességérzet van bennem és nem tudok ragaszkodni senkihez.
2011. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Barátaitok, olyan igaziak vannak? nekem nincs. és nem is lenne rá nagy szükségem, csak néhány emberre , akikhez fordulhatok, de ez is olyan nehezen megy...
2011. febr. 25. 19:22
 5/18 anonim ***** válasza:

"Járt valaki hasonló cipőben?"


Tippre talán az emberek fele? Kétharmada?


Amúgy nyugodtan menj pszichológushoz, pont ilyesmikkel foglalkoznak.

2011. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 TOMAtm ***** válasza:

mindenki ilyen ebben az országban....

de aki ennyire igy beszélt legutúbb mint ti az egy olyan csaj volt aki igen komoly drogfüggőségből gyógyult ki,félig meddig....

2011. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz és semmilyen drogfüggőségem nincsen.:)Valószínű, hogy többen ilyenek, mint gondolnám, csak talán nem mindenki olyan érzékeny rá annyira, mint én, vagy a hozzám hasonlók.Igazából olyan történetek érdekelnének, hogy valaki hogyan tudott, milyen módokon több szeretet vinni a saját életébe.
2011. febr. 25. 19:30
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek barátaim. Pár ismerős a fősuliról de velük sem tartom a kapcsolatot.
2011. febr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

19:30


"csak talán nem mindenki olyan érzékeny rá annyira, mint én, vagy a hozzám hasonlók."


Érzékenyek rá, csak éppen nem merik bevallani, hogy problémájuk van, és más kiutat keresnek, pl. belefeledkeznek a munkába, alkoholozálnak vagy keménykednek a náluk is gyengébbekkel.

2011. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én is belefeledkeznék ám a munkába, ha menne...sajnos nekem ez már nagyon is az életem kivitelezhetőségének rovására megy. Mondhatnám úgyis, hogy depressziós vagyok tőle. De talán valóban jó, hogy ezt így felismertem, ilyen intenzitással valóban nem éreztem még, hogy ez igenis emnnyire problémám.
2011. febr. 25. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!