Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merek összeköltözni a...

Nem merek összeköltözni a barátommal, mert megcsinál helyettem minden munkát, aztán meg rámkiabálja, hogy lusta vagyok. Olyan vagyok a jelenlétében mint egy beszélő szobanövény. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ha hazamegy,10 óra munka után is elkezd pörögni, simán elég neki napi 5-6 óra alvás(megfigyeltem, hogy tök mindegy neki, hol alszik) , dinamikus, gyors és határozott(hibázik is mert nem gondolja végig). Mikor megbeszélünk valamit,(pl. főzés) oda se érek és ő már megcsinálta, kivesz a kezemből mindent és ingerlékeny. Én "lassú" vagyok, megfontolt és precíz, inkább agyban oldom meg mielőtt nekikezdek valaminek. Én ha nem tudom nyugodtan kialudni a 8 órát, elkezdek leépülni. 2 éve vagyunk együtt...
2011. márc. 3. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
jó hogy besegit tény,de egyido után feleslegessé érezném magam a helyedben.Beszéld meg vele,mert ez igy sokáig nem fog menni sztem
2011. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kéne összeköltözni.Van simerösöm hasonlo zemperamentummal hogy egyik kicsit lassabb,szeret pihenni stb másik meg fojton menne pörögne,hát napi szintűek a konfliktusok.Szerintem mindeképpen kén várnod hogy tud e engedni vagy te gyorsulsz fel kicsit hozzá majd.
2011. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ez nem fog attól megváltozni, hogy nem költöztök össze. Tudod, lakva ismerik meg egymást az emberek. Ha nem működőképes, akkor jobb is időben rájönni. Ha pedig mégis felül tudtok kerekedni a problémákon, akkor pozitívan jöttök ki az egészből. Nincs vesztenivalód. Persze megvan a rizikója annak, hogy összeköltöztök, és rájöttök, hogy nem vagytok egymásnak valók - de akkor minek is rabolnátok tovább egymás idejét?


Egyébként szerintem az általad felsorolt problémák még orvosolhatók beszélgetéssel, kompromisszumokkal. Én kifejezetten javaslom is az összeköltözést.

2011. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani, de én is hasonló típus vagyok mint a párod. Akármilyen fáradt vagyok pörgök akkor is ezerrel, mert nem szeretek valamivel tökörészni. A párom viszont olyan mint te, hogy 41× elmondom neki, hogy mi csináljon, mire megmozdul, de akkor már kész terve van, hogy az hogyan lenne a legoptimálisabb, milyen esetben kellene hozzá a legkevesebbet befektetni. Én meg már addigra régen megcsináltam, sőt el is felejtettem :)
2011. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt vagy szakítás lesz, vagy összeköltözés, köztes állapot nincs, vagy felesleges. Ha már most nem bírod ezen tulajdonságait, akkor később sem fogod, és nem érdemes elpazarolni a fiatalságod egy inkompatibilis emberrel. Ha mégis tudtok egymáshoz alkalmazkodni, akkor van értelme folytatni.
2011. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Háááát...ez az összeköltözésnél eldől, hogy hogyan tudjátok lebirkózni ezeket a feladatokat, de lehet, hogy párként annyira nem működtök együtt, ez is az összeköltözésnél eldőlne néhány hét után.
2011. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak ki kell osztani a munkákat egymás között, aztán nem beleszólni a másik dolgába. Nálunk ez van, és működik :)
2011. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Úgy ajánlgassátok az összeköltözést hogy az sem mindegy hogy hová.Nem mindegy h mondjuk egyik szülönek nagí aháza és a tetőtret megkapják és összeköltöznek ott vagy netán elmennek egy albiba,mbérleti szerzödéssel pár ho kaucioval akár ha nincs teljesen berendezve venni ezt azt és kiderül hogy nem okés a dolog,sem a bérlő sem ők nem shizem h örülnének annak ha minden vissza a régi helyzetbe.Egy összeköltözés nem kis pénz és felelősség.
2011. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

mi ilyenek vagyunk :) én nagyon lassu 100x belegondolok, hogy akkor mi is lesz, zuram szapora, mindent egy-kettőre hamar hamar. Nálunk soha nem volt belőle probléma, megbeszéltük, hogy a főzést én intézem, ha törik ha szakad. Szépen korrekten beosztottuk, hogy ki mit csinál a háztartáson belül, (én főzök, konyha-fürdő takarítása mindig az enyém, övé a szobák, szemét kivivése, ásványvíz vásárlás.. mosogatás közös, kinek mikor van kedve, s ami még marad azt is közösen csináljuk meg, én lassan ő szepletve)

3 éve egészen jól működünk egy háztartásban, szerintem csak meg kell beszélni vele, el kell osztani a teendőket s akkor mindenki tudja a maga dolgát ha gyorsan, ha lassan

2011. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 petya14 válasza:
háát figyelj én erre srác ként azt mondom h ezzel nem lehet mást csinni csak ki beszélni. de ha a fejedhez vágja akkor sztem csak annak a tudatában él hogy akármit meg tehet érted te semmibe veszed :) próbáljátok meg beszélni
2011. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!