Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hol szórta szét hozzátartój...

Ki hol szórta szét hozzátartójának hamvait?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy nem temetőben, hanem egyéb helyen például folyóban, Balatonban.
2011. márc. 8. 07:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagypapám,azt kérte,h a szőlősbe szórjuk szét,ahol mindig is töltötte az idejét,amikor unatkozott!Így is tettünk,de nem mindet!
2011. márc. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Anyum szerencsére él még, de az ő kívánsága az, hogy ha meghal egyrészt hamvasszuk el, másrészt szórjuk szét az udvar felső részében a gyümölcsös kertben. :O Már a hamvasztás kérése is furcsa, eddig mindenkit temettünk a családban. Mondjuk ha egy urnában lennének földi maradványai bármely szobában az se hinném, hogy jobb lenne...vagy csak nekem furi
2011. márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Anyukám is él még, ő a Balatonba szeretne kerülni. Megértem, mert imádja.
2011. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Az apósom hamvainak a felét eltemettük a másik felét Portugáliában az óceánba szórtuk szét.

Ez az ő kérése volt.

2011. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne nagyon reklámozzátok, hogy szétszortátok a hamvakat mindenfele, mert Mo-on nem lehet, csak kijelölt helyekre-hivatalosan. Persze én is megcsinálnám, ha hozzátartozóm erre kérne. Én a temetést tartom furcsának. Úgy értem beraknak egy dobozba és szétrágnak a kukacok...na ne! Mondjuk az is elég durva, hogy hazavisszük a nagyit és kirakjuk a polcra (urnában), ettől a hideg rázna ki. Én már mondtam a páromnak, hogy ha meghalnék szórjon szét valamerre, amerre nem szokott járni, hogy ne jusson mindig eszébe, hogy ott szort szét. Szerintem a temetőben való szétszórás a legjobb.
2011. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Miért? Ki fogja rajtunk számonkérni a hamvak szétszórását?

Ha már elszórtad, tök mindegy. Úgysem bizonyítható, hogy az kinek a hamva, és hogy egyáltalán milyen eredetű! Tudom, hogy nem szabad, de röhejes, hogy miért nem!

Én édesapám is él még, és ő azt kérte, hogy a kedvenc horgásztavánál szórjuk majd el a hamvait!

2011. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem vagy köteles elmondani, hogy hova szórtad szét a hamvakat. Nagy szertartást nem kell szervezini, egyszerűen amikor nem látja senki, szétszórni és kész. Utána gyújthatsz egy mécsest és elhelyezhetsz egy szál virágot. Gondolom ilyen ügyben még nem volt felelősségre vonás. Egyébként, ha a hamvszóró parcellába szóratod szét akkor a hamvan a csatornába kerülnek.
2011. márc. 8. 09:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Párom nagypapáját a dunába szórták hajórol
2011. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként én azt mondtam a családomnak, hogy halálom után Balatonfüreden a Tamás-hegyen lévő nagykeresztnél szórjanak szét. Ott nagyon szép a kilátás, tudom, hogy nekem akkor már nem számít, de akkor is.
2011. márc. 8. 10:19
 10/13 anonim ***** válasza:
az én dédnagymamám, a nagymamám és a nagypapám még mindig itthon vannak és a tv-vel szembeni polcra tettük őket, hogy legalább nézhessék a műsort:D de viccet félretéve az volt a kívánságuk, hogy a családban akarnak maradni a házban egy polcon, így vigyáznak tudnak majd ránk:)Bár a nagymama kívánsága az volt hogy öntsük össze a hamvait a nagypapával így örökre együtt maradnak,de az életében is az ő papucsa volt legalább holtában legyen nyugalma:D
2011. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!