Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyre lehet ezt még hozni?

Helyre lehet ezt még hozni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,most kezdtem a középiskolát,és egy pénz és számviteli ügyintéző szakra vettek fel,de én pár hónapja átmentem egy másik osztályba,hogy hátha könnyebb lesz. Könnyebbnek könnyebb,csakhogy nem akarok állatokról tanulni,mert egyrészt félek a lovaktól is,meg mindenféle ilyen cucctól. De apu meg nem akar másik suliba iratni,egyrészt itt 5-kor kell kelnem,van hogy délután 3 körül végzek,van hogy előbb,és nem tudok ebben az osztályban figyelni,nem lehet ott tanulni,most sokat is rontottam. Pl. németből a másik osztályban 5-ös voltam,itt meg alighogy 2-es. :S És nagyon közel van hozzánk egy suli(5 perc),de apuék nem akarnak átiratni. Mit csináljak? Már nagyon sokat könyörögtem neki. Amúgy nekem senki nem szólt arról hogy itt állatokról tanulnak. :|

16L


2011. márc. 21. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudni kellene, miért nem engedik. Lehet, hogy nem szeretnék, ha ide - oda járkálnál az iskkolák között, úgy godnolják, hogy amit elkezdtél, fejezd is be. Meg kellene kérdezned, hogy így vélekednek.e és mi okuk van azt hinni, hogy majd nem fogsz rendesen tanulni. Ezt az évet vidd végig szerintem, és majd a jövő ávtől lehetne valamit változtatni, szeptemberben, mikor új minden.
2011. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem ne csak könyörögj nekik, hanem mondd el a miérteket is. Hogy nem tudsz figyelni, sokat rontottál (amit nem hiszek, hogy nem tűnt fel nekik...) és hogy nem kéne olyan korán kelned ha átiratkozhatnál.

És ahova át szeretnél iratkozni az milyen suli/szak?? Lehet, hogy azért nem engedik, hogy átiratkozz, mert "nem jó" az a szakma amit tanulnál az új suliban...

2011. márc. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Dehogynem!! Ők azok akik mindig mondják hogy: Jajj mért nem oda mentél,jó lenne ott neked. Amúgy divattervező szeretnék lenni,de tanulhatok sminkesnek,fodrásznak,körmösnek,stb..
2011. márc. 22. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit tisztán látok, nem nagyon van még jövőképed, de ezt egy 16 évestől nem is lehet 100%osan elvárni.

A gyermekvédelmi törvény rád is vonatkozik, ennek értelmében:

A gyermeknek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, és ahhoz, hogy tájékoztatást kapjon jogairól, jogai érvényesítésének lehetőségeiről, továbbá ahhoz, hogy a személyét és vagyonát érintő minden kérdésben közvetlenül vagy más módon meghallgassák, és véleményét korára, egészségi állapotára és fejlettségi szintjére tekintettel figyelembe vegyék.

A gyermeknek joga van ahhoz, hogy véleményt nyilvánítson a részére biztosított nevelésről, oktatásról, ellátásról, a személyét érintő kérdésekben meghallgassák, tájékoztassák.

Tehát jogod van hozzá hogy olyan iskolába járj, amilyenbe te szeretnél. Persze azt nem szabad elfelejteni, hogy ők a törvényes képviselőid és addig amíg nem leszel nagykorú, addig az ő beleegyezésük is kell az iskolaváltáshoz. Ha másképp nem megy, menj be abba a suliba ahova te akarsz és ott az illetékest kérdezd meg arról, hogy hogyan lehetne azt megvalósítani, hogy te oda járj, biztosan fognak segíteni.

2011. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!