Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztanya?

Ki legyen a keresztanya?

Figyelt kérdés
Párom családja nem vallásos, anyósom a sógornőmet akarja keresztapának, aki szintén nem az, életében nem volt templomban, csak megkeresztelték csecsemőként. Őszintén szólva én még egy ismerőst is szívesebben megkérnék, aki vallásos. Mit tegyek? Anyós nehezen nyelné le a békát, mert ő azt hiszi, a keresztelés csak kirakat.
2011. ápr. 4. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
szerintem vki vallásossabat kérjél meg, mert lehet hogy most az anyós megsértődne, de viszont a keresztanyaságot olyanra bízd, aki átérzi ennek a súlyát
2011. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki nem jár templomba, az is tisztában lehet a keresztanyasággal járó felelősséggel, de ha te és a férjed vallásosnak akarjátok nevelni a gyermeketeket, akkor ezt anyósoddal előtte meg kellene beszélni. Legjobb lenne, ha ennél a beszélgetésnél a férjed is ott lenne, talán könnyebben és sértődés nélkül célhoz érnétek.
2011. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szerintem a keresztanyaság nem csak abból áll, h ajándék szülinapkor. Az illetőnek amúgy sincs valami sok kapcsolata pl. velem, akkor a gyerekemmel miért lenne?

2011. ápr. 5. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt az anyósodnak ebbe nem igazán lehet beleszólása, nincs hozzá igazán köze, de tudom, hogy akkor "örök harag" lenne.

Nem lehet azt, hogy két keresztszülője a gyereknek? Nagybátyáméknak így volt, egy páros az apa, egy pedig az anya oldaláról.

2011. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mármint 2x2 keresztszülő? hmm.. De párt nem tudnának mellé adni, mert aggszűz. Gonosz vagyok, tudom.
2011. ápr. 5. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!