Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyóssal, ha...

Mit csináljak anyóssal, ha folyton kifizeti a számláinkat?

Figyelt kérdés

Hello!


Anyós nem messze lakik tőlünk, és amit tud, kifizet helyettünk. Pl. közös költség. Mindig egy nappal előttem elmegy, és kifizeti. Most már elsején mentem, erre ő 30-án kifizette.

Utána természetesen kéri a pénzt tőlünk, azzal a szöveggel, hogy ugye milyen jó, hogy megtettem?

A csekkjeinket, ha úgy van bedobva a postaládába, kiszedi, kifizeti, majd kéri a pénzt.

Hiába kértük, ne tegye, megsértődik, napokig nem szól, majd kezdi előröl.


Hozzátartozik, hogy amikor elköltöztünk tőle, adott egy kevés pénzt a lakásba. Aztán oda jött, és közölte, milyen színű legyen a fal, hova rakjuk a szekrényt.

A férjem mondta neki, hogy ez a mi lakásunk, mi nem azt akarjuk. Anyós mindjárt azzal jött, hogy de ő adta rá a pénzt, és sértődve hazament. Pár órával később férjem átment hozzá, és az utolsó fillérig mindent visszaadott.

Azóta nem is volt nálunk, mert állítólag "mi nem szívesen látjuk".


A kifizetett csekkekről is úgy szereztünk tudomást, hogy férjem ment anyóshoz, és ott adta át neki.

Azóta ha nem jön csekk, tudjuk, anyósnál van.


Férjem nem szól semmit, csak annyit, majd megunja, de nekem már kezd nagyon elegem lenni belőle!!!!


Mit tudok tenni?


2011. ápr. 8. 11:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%

Ha a beszélgetés nem segít, kérd a küldeményeidet postán maradóra (ezt a postán tudod intézni postafiók bérlésével, nem kell a szolgáltatókkal egyeztetni, és nem kerül sokba). A közös képviselőnek meg szólj, hogy ne fogadja el tőle a pénzt.

Átérzem, hogy ez a helyzet nagyon kellemetlen, mert biziny az emberrel előfordul néha, hogy egy-egy csekket csúsztatna, így meg nem lehet.

2011. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 gfero ***** válasza:
100%
azt tudod tenni hogy nem fizeted ki neki az általa kifizettet csekket ily módon hamar letesz erről a szokásáról.
2011. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%

Na azért nem kérek inkább szülői segítséget. Nekem az apám volt ilyen. Kifizette a festéket, a parkettát meg a tapétát, aztán jött ide, és mondta, hogy mi nem jó. Én is visszafizettem, jól tette a férjed.

Miért baj az, ha megsértődik? Legalább akkor békén hagy titeket. Szerintem ne tökölj, mondd meg neki kerek perec, hogy ne fizessen ki semmit. Felnőtt emberek vagytok, tudtok magatokról gondoskodni.

2011. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%

Küld át hozzánk :DDD


Félretéve a viccet. Érdekes. Egyrészről megkönnyíti a helyzeteteket azzal, hogy nem kell plusz időt a postán állnotok, hisz ő ezek szerint bőven rá ér egész nap.

Én kicsit ki lennék akadva. Nem szeretem, ha más a pénztárcámban nyúlkál!!!

Kérd meg, hogy szokjon le erről a 'jó' tulajdonságáról. Hisz nektek sem tart semeddig elintézni ezeket.


Az hogy besértődik a fal színén és ilyesmi .. hát ez van. Nem ő lakik ott, stb. Ha meg úgy érzi, hogy az ő által SZÍVESEN adott pénzt nem arra költitek, amire ő gondolja (pl. fehér fal helyett ő pirosat szeretne a lakásotokba), akkor mond meg neki, hogy inkább ne támogasson titeket.

Mindenesetre vicces kis öregasszony lehet :D

2011. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
85%

Én is megjátszanám azt, amit az egyik válaszoló írt, hogy bizony nem adnám oda neki a pénzt. Kértétek, hogy fizesse be? Nem.


Hamar leszokna erről.

2011. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
68%

Az miért baj, hogy kifizeti? Legalább nem neked kell a postán sorba állnod.

Erről a falszín-bútor dologról meg gondolom, ha anyósodat kérdezné valaki, egész másképp mondaná el, pl. hogy ő csak tett egy javaslatot...

Lehet, hogy mindenben igazad van, de ez az anyós-téma annyira kényes dolog, hajlamosak vagytok túldramatizálni a történteket, esetleg olyanon felhúzni magatokat, amin szerintem nem kellene.

Egyébként véleményem szerint idősebb korára mindenkinek lesz valami dilije (majd nekünk is), aztán jól fog esni, ha tolerálják.

2011. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Közműdíjakat a bankszámláról is lehet fizetni.
2011. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
A szolgáltatóknak adj meg csoportos beszedést, így te se látsz sárga csekket soha. Anyósod pedig hiánybetegséget kap.
2011. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Átutalási megbízás.. :D
2011. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogyha nem adjuk oda, akkor rokonságban terjeszti, ő kifizette, mi nem, és most ő miből fog megélni.


Meg nem jut mindenre egy hónapban, van, amit csak a következőben fizetnénk ki, de nem tehetjük, mert rinyál.


A fal színével az volt a gond, hogy színeset választottunk - pont pirosat :) - és szerinte nagyon csúnya, és fehérre kellett volna, mert az olyan szép tiszta szín.

2011. ápr. 8. 11:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!