Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális ha valaki küzdelem...

Az normális ha valaki küzdelemnek és harcnak veszi az életet és a feladatokat?

Figyelt kérdés

Bár nem tudom hogy jó helyre írtam e,de nem tudtam hova máshova írni!

A lényeg hogy arról vitatkozott velem pár ember hogy én olyan lazán veszem az életet és hogy ez őket zavarja,mert hogy igenis szokjak hozzá hogy az élet egy küzdőtér és egy küzdelem!Tudom hogy az és vannak pillanatok amikor nehéz az életünk,de mi értelme idegeskedni??Attól jobb lesz ha szét stresszelem magam?Meg ilyenek hogy így nem fogom semmire vinni és ehhez hasonló dumák,tény és való nem úgy alakulnak mostanság a dolgaim ahogy szeretném,de ha stresszelek jobb lesz?Szerintem nem.....


2011. ápr. 10. 18:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Sokan szeretik a kihívást.
2011. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha stresszelem jobb lesz? Nem,nem lesz jobb,úgyhogy ne kezd el. Azonban a dolgokat ettől független jó átgondolni.
2011. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:04


Ez nem kihívás,hanem az hogy ő úgy fogja fel az életet hogy ott bizony csak rossz dolgok történhetnek veled!Ha ilyen negatívan állok hozzá a dolgokhoz hogy egyfolytában harcolnom kell akkor arra is számíthat az ember én úgy gondolom,de ha lazábban fogom fel és nem görcsölök,akkor szerintem az ember hatékonyabb!Ez az én véleményem,de sok idota nem így gondolja!

2011. ápr. 10. 18:09
 4/26 yuda ***** válasza:
100%

Mielőtt eldurvulna a vita elárulom mindkét félnek igaza van- mégpedig azért, mert különböző életciklusban vagytok és az élet, mint olyan, már csak hullámzik- hol nyugodt, kiegyensúlyozottabb életcikluson mész át, máskor pedig több a stressz - mindenesetre örülj, ha most éppen nincs, de szerintem ne zárd ki azt sem, nem tudhatod mit hoz a jövő- lesznek még meglepetések - (nem ijesztgetlek, :úgy értem jó és kevesbé jó meglepetések)- az élet változatos.


valahol azt olvastam, az intelligens ember elfogadja a dolgokat ahogy jönnek, esetleg próbálja javítani, de ez nem mindig sikerül.

2011. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

És ha valaki nem, úgy gondolja, mint te, akkor rögtön idota? Ha ennyire lazán veszed a dolgokat, akkor nem csoda, ha nem úgy alakulnak a dolgaid, ahogy szeretnéd.


Vannak céljaid? Vagy annyira laza vagy, hogy csak hagyod, hogy sodorjon az élet?


A stresszelés valóban nem jó dolog, de ha nincs felelősségérzeted, annyira laza vagy, akkor hogyan végzed el a rád bízott munkát, hogyan gondoskodsz a családodról? Nagy fegyelem kell ahhoz, hogy az ember elérje a céljait, kihasználjon minden lehetőséget.

2011. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha ideges vagyok megfájdul a gyomrom, kijön a herpeszem és tele lesz pöttyökkel az arcom. Persze engem is fel lehet húzni, de legtöbbször, ha lenyugodtam, utána igyekszem nem "visszaidegesedni". :D Anyukámat idegesíti, hogy ilyen vagyok, folyton szid és ugye én se fogom vinni semmire, de nem érdekel. Amikor elfolyt egy csomó vizünk, én csak egyszer húztam fel magam, ő hetekig őrjöngött, ordított. És mi lett a vége? Nem is a mi hibánk volt, másnak kellett kifizetni. Akkor most ki járt jobban, én vagy ő? :S
2011. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ja, az ilyen emberek szokták azt is hangoztatni hogy az élet milyen sz*r. Én nem foglalkozom velük, ha ők szeretnek szenvedni.. szívük joga. Én sem idegeskedem gyakorlatilag soha, nem az idegeskedés meg a stressz oldja meg a dolgokat.
2011. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Vannak céljaid? Vagy annyira laza vagy, hogy csak hagyod, hogy sodorjon az élet?


Pontossan hagyom had történjenek a dolgok és nem agonizálok és stresszelek hogy jaj ez így jó lesz vagy mégse vagy uuu nem tudom mégis mi legyen??!

De ennek ellenére vannak céljaim,amihez nem foggal körömmel ragaszkodom,mert sokszor azért kopannak nagyot az emberek mert évekig küzd mondjuk egy nőért vagy egy férfiért és a végén mégis koppant egy marha nagyot!!Akkor mi értelme küzdenem egy olyan dolokért amiért felesleges és lehet hogy a következő sarkon ott vár egyszerübb megoldás vagy lehetőség és csak azért nem veszem észre mert foggal körömmel ragaszkodom valamihez,miközben lehet hogy értelmetlen!

2011. ápr. 10. 18:25
 9/26 anonim ***** válasza:

Ha lesz egy olyan időszakod - ami nem csak pár napig tart, hanem minimum 1/2 évig - amikor semmi sem jön össze, majd te is megtudod miről beszélnek... lehet szerencsés vagy és pont kimaradsz azokból a dolgokból, ami miatt mások stresszelnek.


Ha tippelnem kellene Te még tanulsz olyan 18-22 között lehetsz (bár ne legyen igazam:). A "stresszelés" majd csak ez után fog jönni, mikor fizetned (saját keresetedből) kell valamiért amit nem olyan minőségben végeztek el amiért fizettél. (pl: 10 évig gyűjtesz hogy legyen saját házad, majd fizetsz egy építkezési vállalkozónak, hogy húzza fel életed házát, majd miután kifizetted és átvetted bontathatod vissza az alapokig, mert sz*r munkát végzett, spórolt az anyaggal és nem alapozta le rendesen... perelni persze már nem tudod, mert a cég - amiben a pacák dolgozott - megszűnt, tehát 10 év munkáját dobhatod a kukába... se pénzed se házad nem lesz... szerintem manapság ezért ennyire stresszesek az emberek ) Vagy ha elmész dolgozni, és egyszer csak azt mondja hónap végén a főnököd, hogy bocsi most 5.-én nem tud majd kifizetni, hanem majd köv hó 5.-én kapod csak meg a 2 havi fizudat... addig meg élj meg a semmiből... aztán kövi hónapban is azt mondja, sorry de nem tud mégsem fizetni...te meg addigra felélted a tartalékaidat...


Ha ezek után sem tudod elképzelni milyen lehet pechesnek lenni akkor gyere hozzám "szakmai tapasztalatot" gyűjteni...legalább lenne egy ember mellettem aki néha-néha meg tudna nevettetni :)

2011. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Vagy hogy egyszerübb példát mondjak,a legtöbb ember a hitelei miatt aggodik hogy nem tudja fízetni a lakást és jaj akkor mi lesz majd és jaj úristen!Ha eljön a pillanat nem ku.rva mindegy???Akkor legalább addig élvezzem amig van nem??Ha nem tudom fízetni már,akkor teljessen mindegy hogy évekig ezen idegeskedtem vagy élveztem az életet,tehát akkor minek is stresszeljek???Nem értem ezt a felfogást,ráadásul ha az ember stresszes és ideges még normális döntéseket sem tud hozni!
2011. ápr. 10. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!