Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem 14 éve folyamatosan...

Férjem 14 éve folyamatosan játékgép függő szenvedélybeteg. Vállalkozó. Lehetne-e cselekvőképességet korlátozó v kizáró gondnokság alá helyeznem?

Figyelt kérdés
Többször álltunk-állunk a csőd szélén miatta.Orvosi, pszichiátriai kezelések eredménytelenek voltak eddig, elválni nem lehet tőle, mert lakás felégetésével fenyegetődzik, öngyilkossági kísérlete is volt.
2011. ápr. 14. 20:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
akarat kérdése az egész, tehettek bármit, de ha ő nincs rajta azon hogy leálljon akkor b*szhatjátok
2011. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem épp így akartam megfogalmazni, de a lényegét tekintve az első válaszoló leírta.
2011. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

El lehet válni tőle, kérj távolságtartást.

ha öngyilkos lesz, akkor gyorsan megoldódott a helyzet )bocs, de ez van)

ha gyujtogat, akkor becsukják.

nem értem, hogyan hagyod magad zsarolni évek óta és maradsz benne egy ilyen házasságban.

beszélhetsz a pszichiáterével, csak ő dönthetne, de szerintem már megtette volna, ha van rá elég ok.

2011. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Életed végéig nem kínlódhatsz (kínlódhattok) miatta. Zsarolással sakkban tart, de ezt ne engedd a végtelenségig, hiszen nem áldozhatod fel az életedet az ő szenvedélybetegsége miatt!


Jól gondold át, hogy szabadulhatsz meg a fenyegetőzéseitől, ill. annakkövetkezményeitől és hagyd, hogy a játékfüggősége következményeit ő maga legyen kénytelen elviselni.

2011. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
El kell őt hagyni. De nem ám úgy hogy könyörög meg fenyegetőzik és akkor ti meg visszamentek hozzá. Hanem úgy hogy elmegy kezelésekre, leszokik a játékról és aztán majd esetleg lehet szó visszaköltözésről.
2011. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Mutasd meg neki ezt:

[link]


Vagy 14 év alatt, már vehetett volna magának egy saját nyerőgépet is.


Pszihiáter meg úgy tudom gyógyszereket ír fel, az nem csoda ha nem tett csodát. Az ilyen kemény függőségeknek oka van, amire rá kell jönni. Persze némi hajlandóság a változásra elengedhetetlen az ő részéről is.

2011. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

"Lehetne-e cselekvőképességet korlátozó v kizáró gondnokság alá helyeznem?"


ez pontosan mit jelent pontosan? nemvagyok otthon a témában. mivel játszik? fogadjuk wowozik

2011. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Valószínű a nyerőautomatákra gondolt a kérdező...
2011. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
22%
Lövesd le a vadásszal! Mondd, hogy megveszett! A töltény olcsóbb mint a válás. :)
2011. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

insallah!


Durva amit írsz, de egyben röhejes is, mert tényleg igaz. Csak hát a sitten ülni utána évekig megintcsak nem kifizetődő, tehát a válasz nem hasznos.

A legelső hozzászólással egyet tudok érteni. Ha nem akarja mindegy mit csináltok. 14 évig tuti nem tűrtem volna. Menj és kezdj új életet amíg teheted.

2011. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!