Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A csaladotok hogyan tudja...

A csaladotok hogyan tudja kifizetni a szinte duplajara emelkedett torleszto reszleteket a banknak, amit lakasra vettetek fel?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 22:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Úgy, hogy belekalkuláltuk az esetleges drasztikus törlesztésnövekedést, ami most sajnos be is jött... :(
2009. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nincs hitelem, de az ismerőseim legtöbbje, úgy vette fel a hitelt , hogy belekalkulálta azt, amit az előttem szóló is mondott. Így kellett volna csinálni mindenkinek.
2009. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsére volt miből lefaragni, pl jelenleg nem 25 fokra fűtjük a lakást, csak 20ra, meg ilyen apróságokból kispóroljuk.
2009. márc. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Hát mi már nem tudunk tovább spórolni eddig is alig volt 16 fok a lakásban...

Újabb hitelt kell felvennünk, abból visszafizetni a régieket és ami marad pénz abból megélni valahogy... :(

A későbbiekben meg még nem tudni mi lesz.

2009. márc. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi is belekalkuláltuk, meg lefaragunk ott ahol lehet. De mostani hónapban még mi sem tudjuk hogy lesz, hiába nálunk is 18 fok van, most kijöttek leolvasni a gázórát (ezzel néha lehet játszani hogy kicsit kevesebbet jelentünk be,amennyit tudjuk, hogy belefér, aztán meg a behozzuk), és most több lesz a gázszámla valószínű mint ami még belefér, de akkor a családtól kérünk sajnos kölcsön.
2009. márc. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Egy barátunk és a családja havonta most már 200 ezret fizet, van 2 kisgyerekük, 30 ezer ft bevételük marad, és akkor még nem fizették ki a rezsit. Ők kölcsönkérnek a családtól, máshogy nem megy. ( mondjuk ők építettek egy akkora házat, aminek a fele bőven elég lett volna. ) ili
2009. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Hát ilyen drasztikusra mi sem számítottunk... Nekünk 50-ről 96 lett a havi törlesztőnk, ami szerintem nagyon nagy mértékű növekedés. Ráadásul én 2 héten belül szülök, így a jövedelmem is csökkenni fog (kb 20 ezerrel havonta). A férjem fizuját is a válságra hivatkozva csökkentették 20 ezerrel havonta, szóval mi is nyakig benne vagyunk a kakiba... Mi is a rezsin próbálunk spórolni, meg nagyon alap kajákat eszünk, meg csúszunk időközönként a számlákkal... Most annyit látok előre, hogy jön az adóvisszaigénylés, abból ki tudom fizetni az elmaradt számláimat, aztán hogy utána mi lesz, azt nem tudom.


Annyi biztos, hogyha a babánk betölti az 1. életévét, megpróbálunk kitelepedni külföldre, mert sajnos ami itthon van, annak nem látom a végét, sem anyagi, sem politikai, sem etnikai szempontból. Addig meg valahogy, ha más nem megy, még egy hitellel kihúzzuk....

2009. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Belekalkulálni!

Hát a dupla törleszőrészletet még hagyján!33000ról 62000re!Bár szerintem ilyen mértékű növekedésre még a legokosabbak se számítottak!

Én az elsők között voltam,akik elvesztették a munkahelyüket,újabb -50-60000Ft havonta!

A másodállásom megmaradt 70%os fizetésért végzem el a munkám!

-100000 Ft testvérek között is!

Spórolás!

1.telefonszámla

2.kevesebb Tv csatorna

3.többet főzök,mert az olcsóbb

4.gyakrabban látogatjuk meg a szüleim "ebédidőben"

5.kijárok Ausztriába vérplazmát adni

6.eladom a régi,kinőtt ruháinkat,kamrában álló könyveket

7.és vadul lecsapok minden munkalehetőségre

8.a végső megoldás,hogy az egyik szobát kiadjuk!!!

NEMTOM!

K.rva élet!

Bocs!

2009. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek úgy tűnik, hogy mi azon kevesek közé tartozunk, akiknek pár ezer forinttal (kb 4-5 ezer) nőtt a törlesztőrészlete, ráadásul már csak 4 évünk van hátra a törlesztésből. Szerettünk volna anno mi is nagyobb házat, jobb környéken, de most hálát adunk a sorsnak, hogy nem vágtunk bele, csak egy normális nagyságú, viszonylag normális környéken lévő használt ház vásárlásába. Mögöttünk nincs szülői háttér, tehát azt is belekalkuláltuk, hogy senki sem fog esetlegesen kihúzni majd bennünket a sz@rból. Akik havi 100 ezer körül fizetnek azok mennyi hitelt vettek fel?? és főleg hány évre? És meg sem fordult a fejükbe, hogy a következő 10-20-30 évben lehet valami gáz a gazdasággal? Én azért érzek a személyes sorsok mögött bizonyos fokú felelőtlenséget is.
2009. márc. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajonos a bankok alacsony kamatokkal csábították az embereket a nem forint alapú hitelek felvételére, és nagyon sokan nem vették figyelembe az "apró betűt", vagyis hogy az árfolyamkockázatot a hiteligénylő vállalja.

Nekem is vannak ismerőseim ebben a cipőben, mindenen spórolnak, amin csak lehet. Sőt, van aki még az állását is most veszítette el. Borzasztó

2009. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!