Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem az ilyen helyzet...

Hogy kezeljem az ilyen helyzeteket? Anyukám rasszista.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy külföldön vagyok, és akárhányszor bejelöljük egymást ismerősnek egy fekete, arab, ázsia... sráccal, anyukám megemlíti skypon, hogy ugye nem lesznek, néger, kínai...stb unokái. Persze erről szó sincs egyelőre, de megkérdeztem tőle, hogy miért lenne az akkora baj, és erre ezt válaszolta, hogy gondoljak bele én se szeretném. De én nem értem. Miért kell eleve így hozzáállni? Hogy magyarázzam el, hogy nem tartozik rá, hogy kivel randizom, és hogy ez rasszizmus? Mert ő azt mondja, hogy nem rasszista, csak nem szeretné, ha a gyerekeim "olyanok" lennének. Szerintem meg ez iganis rasszizmus, hiszen a bőrzsínűk alapján van ellenük úgymond. (ráadásul nincs is pasim, de ők a barátaim, és nagyon rosszul érint ez az egész)
2011. ápr. 22. 16:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Hát magyarázd el neki, hogy ne legyen ilyen konzervatív felfogású, ő sem jobb semmivel annál a négernél.
2011. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Ne törődj vele. Ha majd komoly kapcsolatod lesz vkivel, akkor ráérsz rágódni, hogy megfelel-e anyuci kényes ízlésének.

Amúgy meg megmondhatod, hogy neked kell tessen, nem neki.

2011. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Itt meg naponta megy a kôkemény cigányozás...
2011. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 yuda ***** válasza:
81%
Szerintem kezeld úgy , hogy megnyugtatod eszed ágában sincs ilyet tenni - ráérsz a konfliktusra, ha tényleg összejössz egy ázsiaival- akkor pedig vállald fel, különben nem szerelem a szerelem- vagy megbékél majd, vagy nem- de szerintem még a semmire ne vesszetek előre össze!
2011. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem retteg, hogy így már szinte esélyt sem adsz egy fehér embernek!
2011. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

De miért lenne az gond, ha nem ad esélyt egy fehér embernek? Nem az a fontos, hogy viselkedik? Vannak bunkó fehérek és kedves színesek is. Ennyi.

Anyukádnak mondd, hogy inkább ne is mondjon semmit, a gondolkodását úgysem fogod tudni megváltoztatni...

2011. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerinem még ez nem rasszizmus, egyszerűen csak aggóduk, hiszen nekik egészen más a kultúrájuk mint nekünk. Rengeg rosszat hallok például a török férfiakról. Sok magyar lányt csak azért vesznek el, hogy megkapják az államporgárságot. Szóval vigyázni kell.


Ez persze nem jelent azt, hogy nem lehetne néger férjed például hiszen ember válogatja! De engedd el ezeket a megjegyzéseket, most még úgy sem számít. Hosszútávon pedig ha mégis egy színes bőrűvel jönnél össze és anyukád is látná, hogy rendes, nem használ ki stb, szerintem ő is megbarátkozna a gondolottal:)


L/19

2011. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem akarom azzal megnyugtatni, hogy eszem ágában sincs ilyet tenni, mert nem értek vele egyet. Összeveszni nem fogok vele ezen, általában ráhagyom, de minden egyes ismerősömnél ez az ugye nem, ez nagyon zavar. És különben is miért ne???
2011. ápr. 22. 16:41
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért finoman megmondhatnád neki,hogy hagyja abba,mert ez valóban rasszizmus és téged rosszul érint!
2011. ápr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Amúgy a török pasira pl azt mondta, hogy amíg milliomossal randizom, addig oké, de olyannal, aki szőnyeget árul, azzal ne... Szóval lehet, hogy a rasszizmusa az audiig terjed, nem tudom...
2011. ápr. 22. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!