Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek betölti a 18 éves...

Ha a gyerek betölti a 18 éves kort, van lehetőség rá, hogy közvetlenül ő kapja a gyerektartást?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal igen. Főleg ha nem otthon lakik,akkor alapból nem is a szülőnek kellene kapnia, hanem a gyereknek.
2011. ápr. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Bocsi az OFF-ért,de a gyerek nem 18 éves koráig kapja a gyerektartást?

Csak azért kérdezem,mert az én fiaim is kapnak,de én ugy tudtam csak addig amig nagykoruak nem lesznek.

De ha tényleg lehetséges akkor gondolom meg lehet oldani,hogy neki menjen a gytartás.

2011. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha nappali tagozaton tanul,akkor igen, kap továbbra is pénzt. Viszont családi pótlék nem jár (nem értem miért)..
2011. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez tévedés. A gyerektartást NEM a gyerek kapja, hanem az a SZÜLŐ, akinél elhelyezik. Ezért nem tudják jogilag elrendelni, hogy ha apuka kéri, hogy "a gyerek bankszámlájára utalom a pénzt" vagy "a gyerekre ráíratom a lakást de a volt feleségemre nem"...

Gyerektartás fizetése: 18 éves korig minimum, vagy a tanulmányok befejeződéséig (tehát addig, amíg a gyerek nem tudaj eltartani magát). Lehet egyetem alatt újra bíróságra menni, ha már nem akarja fizetni a gyerektartást a különélő szülő. De nem kötelezhető a gyerek arra, hogy 18 éves korában menjen dolgozni, mert nem akarják tovább tartani. De csökkentést bioztosan lehet kérni. Vagy túlságosan elhúzódó tanulmányok miatt, ami már eleve gyanús. Meg amint a gyereknek rendes állása lesz (nem diákmunka), akkor sem jár már a gyerektartás.

2013. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha ő maga kérvényezi a rokkontartást, a gyt az anyának megy akor is ha felnött mert ő tartja el a nagykorut
2016. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!