Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nagypapája meghalt (nem...

Párom nagypapája meghalt (nem ismertem), illik elmennem a temetésre?

Figyelt kérdés
7 hónapja vagyunk együtt a barátommal (20/F, 20/L). A napokban meghalt egyik nagypapája. Annyira szorosan ők sem tartották a kapcsolatot mert messze laktak, de azért szerették egymást. Én soha nem láttam a nagypapát. A temetés a nagyszülők falujában, tőlünk 160 km-re lesz. Három napja történt, holnapután temetés és a barátom még nem mondott semmit hogy menjek vagy ne, rákérdezzek, vagy vegyem természetesnek, hogy elmegyek?
2011. máj. 3. 00:21
 1/10 napietus ***** válasza:
68%
szerintem kérdezd meg, ő hogy gondolta. ez a legtisztább.
2011. máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
76%
szerintem én a helyedben várnék, amíg rákérdez. Ne hívasd meg magad...
2011. máj. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha elörehaladott, a család elött felvállalható 'hivatalos' viszonyban vagytok (értsd feleség vagy eljegyzett menyasszony) akkor menj vele.

Ha nem akkor ne terheld egyenlőre a rokonokat ezzel, majd lesz erre más lehetőség.

Ez az illemtan, természetesen ez ma már nem szentírás.

2011. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
A temetés nem a legmegfelelőbb alkalom a bemutatásra. Ha nem vagy a "család része" tehát nem voltál még nagy családi rendezvényeiken,akkor ne ez legyen az első
2011. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 napietus ***** válasza:
68%
ja, én azt gondoltam, hogy már be vagy mutatva a családban erre az estre értettem, hogy kérdezz rá. ha nem, akkor hacsak nem hívnak külön, ne menj.
2011. máj. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek, ha még nem ismer a családja akkor ne menj.


Kérdezd meg a párodtól, hogy szeretné-e ha vele tartanál a temetésre. Ha igent mond akkor menj el, ha nemet kérdezz rá, hogy biztosan ezt akarja-e.


Véleményem szerint nem baj, ha nem mész. Ott lesz a családja többi tagja, szóval nem lesz egyedül.

Másrészről te amúgy sem tudnál sokat segíteni. Meg gondolom lesz utána valami halotti tor vagy beszélgetnek a rokonok stb.

Te nem nagyon tudnál ott mit csinálni.

Ráadásul elég sokat kellene utaznod.

Szóval szerintem nem illetlenség, ha nem mész el. (Amennyiben a barátod is ezt javasolja.)

A temetés után esetleg beszéljetek telefonon, vagy msnen vagy találkozhattok személyesen is. Ha szükséges vigasztald meg a barátodat, de ha nem akar róla beszélni akkor felesleges felhozni.

2011. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Mármint úgy értettem, hogy ha a temetés után nem akar ilyesmiről beszélni akkor felesleges felhozni. Akkor beszélgess vele nyugodtan bármiről.
2011. máj. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kérdezd meg tisztán látás végett. Szépen, és, biztosítsd, ha jól esne neki, akkor mellette lennél. De ha inkább nem akar, úgy is jó.
2011. máj. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Nem akartam elhívatni magam, vagy ilyesmi, csak tényleg nem tudom, ilyenkor mi a szokás, az illem. Szerencsére nem sok ilyen eseményben volt még részem.


A barátom szűkebb családját ismerem, a szüleivel és két testvérével már sokszor találkoztam, jóban vagyunk. Részvétet is nyilvánítottam személyesen, a haláleset utáni nap jártam náluk.

2011. máj. 3. 00:58
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Akkor szerintem innentől ha szabad ilyet mondani bárhogyan jó lesz. Gondolok itt arra, hogy az sem baj ha nem mész el és az sem ha mégis.

Szóval kérdezd meg mit szeretne a barátod és az alapján dönts.

2011. máj. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!