Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, van esély...

Mit gondoltok, van esély megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyukám alkoholista, na persze ezt ő nem látja be... Hogy lássátok mennyire: napi kb 3-4 dl töményet (vodkát) megiszik. Suttyomban, mert apu természetesen nem szereti, ha iszik... Mondjuk inkább homokba dugja a fejét, úgy látom. Nem tör zúz, meg semmi, nem is látszik rajt, hogy iszik. De elvonási tünetei vannak, ha nem ihat... Konkrétan, tegnap elfogyott a piája, és nem volt pénze, hogy vegyen, apu irodájából kilopott egy üveg metaxát... Most esett le, mennyire súlyos is az állapota:S Mikor szólok neki, hogy sok lesz az a 3 deci, amit kiöntött, csak legyint, hogy dehogy lesz...

Arról nem is beszélve, hogy most egy háztartásban élünk velük, férjemmel, és a 2 éves lányommal... és nem gondolom, hogy normális dolog, hogy ezt látja a mamától a gyerek... (elköltözni nem tudunk egyenlőre sajnos)

Vajon meg lehet győzni, hogy beteg, el lehet vele fogadtatni a tényt? Vagy nézzem végig míg szépen megöli magát?


2011. máj. 4. 16:54
1 2
 1/12 Darcy01 ***** válasza:
100%
Apukád ebből semmit nem vesz észre? Szerintem apukáddal beszélj először. Anyukád beteg és orvosi segítségre van szüksége.
2011. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem valószínű, legtöbbször nem ismerik el az alkoholisták, hogy azok. Amíg ő maga nem akarja, senki sem tud segíteni rajta.

Nagynéném ugyanez, neki már kezd térdre rogyni a mája, de iszik tovább...


3 dl tömény nagyon sok, főleg, ha nem nagydarab anyukád. Nekem egy durvább bulin szokott másfél-két deci tömény lemenni és utána hetekig nem bírok alkoholra nézni :(

2011. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Anyukadon mulik meg hogy ti mennyire tudjatok felnyitni a szemet. Az en anyukam is "ivott" 30-40-es eveiben, de raijesztettunk, megszegyenitettuk es igy abba hagyta. Mondjuk nekem anyukam 1 pohar sortol is total reszegnek nezett ki, nem birja az ivast es o sokaig nem tudta elfogadni, hogy mas siman megiszik egy pohar bort es nem latszik rajta, o meg teljesen reszegnek nez ki ennyi utan. Hat mi meg mondtuk neki, hogy sajnos ez igy van, bele kell nyugodnia, hogy o nem birja az italt es abba hagyta sok ev mondogatas utan, mikor belatta, hogy ez senkinek sem jo es szegyent hoz a csaladra, ha azt hiszik, hogy sokat ivott. Igen, nagyon meg fogja a kicsi lany erezni ezt, en is emlekszem pici gyerekkorombol, mikor anyu ivott egy kicsit es egybol megvaltozott a viselkedese es akkor meg nem ertettem, hogy mitol volt furcsa, de nagyon bantott a dolog. Abba kell vele hagyatni a csalad erdekeben. Kemenyen kell vele beszelnetek, kulonben nem fogtok ra hatni. Evekbe fog telni, mig eljut a tudataig, mert ez egy folyamat.
2011. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom:(talán egy pszichológus segíthet...
2011. máj. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mamar ijeszgetes, megszegyenites nem mukodik, nem segit. Sot!

Apukaddal probalj beszelni, egyuttesen talan tudtok segiteni anyukadnak, hogy belassa, hogy beteg. Hogy elfogadjon orvosi segitseget.

2011. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagy akarattal meg tudja csinàlni, hogy lemond róla, de ehhez nektek kell segitséget nyùjtani.
2011. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt, hogy meg lehet-e győzni, azt nem tudhatjuk, mert nem ismerjük anyukádat. De! Mindenképpen meg kell próbálni. Beszéljetek vele, ha ez nem elég, akkor orvosi segítséget kell igénybe venni. Sajnos én nem tudtam segíteni édesapámnak, mert még gyerek voltam, pedig talán még ma is élne.
2011. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Mamar ijeszgetes, megszegyenites nem mukodik, nem segit. Sot"


Anyam kb. 6 eve hagyta abba teljesen. Azert nem volt annyira mas a vilag. A szemelyen mulik minden. Ha semmi akaratero nincs benne, ha nincs szegyenerzete, akkor valoban nem fog ra hatni soha, de ha van 1 kis jozan esze, mikor nem reszeg, akkor felfogja, hogy mi a csaladja erdeke. Nem ertem ezt a "ma mar"-t. Az emberek 100 meg 50 eve is emberek voltak...nem ismered ezt a not, honnan tudod, hogy mi hat ra meg mi nem?

2011. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, es szerintem ez az orvosi segitseg dolog az utolso, amibe bele menne a szegyen miatt. Csaladon belul is meg lehet ezt oldani, ha meg nem tul keso es a csaladtagok tudjak, hogy hogy kell nyomast gyakorolni ra.
2011. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


2010. Okt. 26.

Tartós hivatkozás 08:49:34, Kategóriák: bunny blog

Alkohol újra - kérdésre válaszolva

2011. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!