Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Léteznek működő távkapcsolatok...

Léteznek működő távkapcsolatok? (külföld)

Figyelt kérdés

A barátom külföldre költözik és nincs lehetőségem egyelőre vele menni(maximum egy év múlva). Nem régi kapcsolat, ezért is félek, bár nagyon szeretjük egymást, tartok a távolságtól. Fenntartható így? Van aki megélt hasonlót? Mennyi ideig lehet kibírni a távolságot(Magyarország-Németország közelebbi csücske), és mikor lesz már több szenvedés, mint öröm egy ilyen kapcsolatban?

köszönöm

20L


2011. máj. 17. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim elváltak mert nem birták így sokáig. Az egyik rokonom szüleinél is hasonló helyzet alakult ki. Apukája kiment ausztriába. Fél év múlva elváltak. Én csak szakítást tapasztaltam az ismerőseim körében..
2011. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

anyám huga z elmúlt 20 évben folyamatosan külföldön dolgozik havonta 2 hetet...

minden kapcsolata ráment eddig,hogy 2 hét itt,2 ott...

2011. máj. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha már lehetöséged lesz egy év múlva hozzá menni, és szeretitek egymást akkor semminek nincs akadálya. Egy év nem a világ, bár vannak pillanatok mikor nagyon fárasztó lehet a nagy távolság, de manapság már napi szinten lehet beszélgetni, látni egymást a skype-on. Ezek után csak azon kell lenned hogy elteljen ez az egy év és máris együtt lehettek. Különben van egy mondás, és ez igaz:

" A távolság a szerelemben olyan mint a tüz a szélben.

A kis tüzek kialszanak, a nagyok fellobbannak."

2011. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
azért sztem mása helyzet, ha egy házaspár van szétválasztva. Mi még nyilván nem fogunk a közeljövőben megházasodni. Félek, h hiába szeretjük egymást, pár hónap nem elég erős alap, ha ő most elmegy
2011. máj. 17. 08:37
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Mi távkapcsolatban élünk 2 éve (előtte szintén két évet mindennapos kapcsolatban voltunk). Azt tudnod kell, hogy egy távkapcsolat abban az esetben működik, ha képesek vagytok megérteni egymást, nincsenek féltékenykedési jelenetek, ha eltudjátok fogadni néha a tényt, hogy "van egy párom, s még sincs"...

Nálunk ez elég jól működött eddig, még egy év távkapcsolat, aztán hozza költözöm. Ha hiányzott felhívtam, ott volt a messenger, skype és társai...Mondjuk mi olyan 2-3 hetente találkozunk általában, visgaidőszakban mondjuk kimarad 4-5 hét is, mire találkozunk.

Véleményem szerint kell egy belátható idő ami után egymás mellett tudtok kikötni, és ahhoz kell tartani magatokat, különben semmi értelme nincs az egésznek.

Nem tudom mennyire friss a kapcsolatotok, Neked kell érezni azt, hogy megéri e a fáradtságot ez az egész.

Sok sikert:)

2011. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Igaz párom nem külföldön volt, de majdnem a határnál. A telefon már Romániát fogta be. Nekünk ment 1 évig, utána meg összeköltöztünk.
2011. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
Az igaz szerelem mindent kibír! Én úgy éltem meg egy igaz szerelmet, hogy volt párom, és a srácnak is volt barátnője! Nem kis távolság is volt köztünk, így havonta kb kétszer találkoztunk, de akkor 2-3 napra! Az volt a baj, hogy nem volt lehetőségünk összeköltözni, de ez most mindegy, mert bonyolult. A lényeg, hogy jelenleg se neki, se nekem nincs senkim, szeretjük egymást nagyon is. Még mindig keveset találkozunk, viszont már csak egymásra tudunk koncentrálni! Az utolsó kérdésed viszont nem értem! Kifejtenéd, miért szeretnél több szenvedést?
2011. máj. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi 5évig bírtuk. Volt néha pár hónap megszakítás, hogy ez így nem megy tovább. Aztán meg egymás nélkül nem bírtuk.

Mára összeházasodtunk és van egy másfél éves kisfiunk :)

2011. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekem párom katona, 3 hónapja voltunk együtt amikor kiment fél évre külszolgálatra. Simán kibírtuk, fel se merült a szakítás. Manapság már létezik webcam, skype, msn, amit akarsz. Ha egy kapcsolat 2hét, vagy pár hónap távolság miatt tönkremegy, az bizony nem a távolság miatt van, hanem eleve szr*r, gyenge kapcsolat volt.

Érdekes, a környezetemben rengeteg házasság van, ahol a férfi(párom munkatársai) rendszeresen kimennek külföldre dolgozni fél-1 évekre, és semmi gondd a házasságukkal. Persze ehez egy komoly kapcsolat, és kitartás, elhivatottság, hűség kell. Nomeg egy olyan beállítottság, hogy az ember ne igényelje túlzottan hogy nonstop egymás fenekében legyenek az aktuális párjával.

2011. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem mükodhetnek a távkapcsolatok.legalàbbis hosszú távon biztosan nem.rengetegen szétmentek körülöttem akik ilyen kapcsolatban élnek.

Mi a párommal 300 km-re laktunk egymástól amikor megismertük egymást.8 hónapig csak beszélgettünk msn stb.miota először találkoztunk azota együtt vagyunk.a munkán kivül el sem tudnánk képzelni azt hogy egymás nélkül legyünk ezèrt azt sem ha távkapcsolatban kellene èlnünk.eléggé féltékeny tipusuak vagyunk nem is birnánk ki ha nem láthatnánk és érinthetnénk meg egymást minden nap!mindkettönk véleménye az,hogy egy kapcsolat nem kapcsolat ha nem tud találkozni egymással a pár.sok szerencsét és kitartást hátha ti is kibirjátok ùgy ahogy a fentebb egyik válaszolò!

2011. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!