Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apámnak torz a...

Mit tegyek, ha apámnak torz a lelkivilága? (politikai tartalom is van)

Figyelt kérdés

Nem szoktam ilyen ügyekben segítséget kérni, mert a családi problémáknál szerintem a megoldást csak az tudhatja, aki benne él. Viszont ezzel a helyzettel nem tudok mit kezdeni.

Inkább nem fosom a szót:

Apám elég kemények szélsőjobbos. Azért nem írom, hogy jobbikos, mert legutóbb már majdnem ott tartott, hogy szerinte a Jobbik is hazaáruló. Itt fontosnak tartom leírni, hogy a szüleim 12 éve elváltak(akkor én 6 éves voltam). Anyámmal elköltöztünk Budapest legdrágább kerületébe, az ő fizetése most májusban pl. nettó 1 millió forint.

Apám maradt Pesten, egy nagyon lepusztult környéken, minimálbért keres. Mindketten szellemi munkát végeznek.

A kérdés úgy kapcsolódik a politikához és a fizetésekhez, hogy apám szerint, aki ma Magyarországon 250-300 ezernél többet keres, az biztosan csalt, hazudott, másokat kisemmizett, megkárosított stb... DE, azt mondja, ha megtehetné, akkor ő is lopna, csalna. Tehát nem az a baja, hogy a politikusok ezt csinálják, inkább az, hogy ő nincs ilyen helyzetben. Apámban nincs erkölcs sem, úgy látszik.


Más dolgokról is így gondolkozik, minden világpolitikai esemény mögött az illuminátusokat, szabadkőműveseket, bilderberg-tagokat keresi. Rendíthetetlen meggyőződése, hogy Izrael célja Magyarország elfoglalása, az őslakosság elűzése. Szerinte az etnikai feszültséget a Moszad kreálja az In-Kal segítségével. Már itt sejti az ember, hogy apám egyszerűen megbolondult.


Természetesen támogatja a kötelező sorkatonaságot, mert szerinte a mai fiúk ellustult, elkényeztetett metroszexuális nyápicok. Namost, ebben az a poén, hogy apám soha nem volt katona(ugyanis a nagy "hazafinak" volt egy ávós ismerőse, aki elintézte, hogy ne kelljen bevonulnia. Komolyan mondom, én szégyenlem magam), ráadásul-és ezt figyeljétek- azért nem méri a cukrát mert nem meri megszúrni magát a cukormérővel(legalábbis anyám ezt hámozta ki a szavaiból). Hozzátenném, hogy anyám vidéki(és mégis ő jutott el a budai villanegyedbe). Mikor kivitték apámat a gyümölcsösbe, úgy fél óra múlva már ment volna vissza Budapestre, mert nem bírta. És ő beszél elkényeztetett fiatalokról.

A drogokat is ellenzi gőzerővel. Azt mondta, hogyha megtudja, hogy drogozok, akkor kihívja hozzám a rendőrséget és nem áll velem többé szóba. Milyen szülő az ilyen?

(Itt kb. vége a kérdés politikai tartalmának)


Legutóbb elkezdtünk politizálni, elég rendesen. Mikor mondtam neki, hogy ne idegesen és ne ilyen teátrálisan adja elő az érveit, akkor elkezdett velem üvöltözni(mindig hirtelen haragú volt), hogy én hozzá képest egy kis szar vagyok és nincs jogom ott kioktatni, vagy bármilyen stílusváltásra felszólítani. Engem mindenki egy übernyugodt embernek ismer, de itt kezdett elszakadni a cérna. Már komolyan arra készültem, hogy felpattanok a székemről és torkom szakadtából úgy leordítom a fejét, hogy megsüketül. Engem senki sem kötelez arra, hogy meglátogassam. Ráadásul neki teszek szívességet, mert halálra unom magam(ez azért van, mert az ottlétemet azzal hálálja meg, hogy egész nap alszik).


Annak idején alkoholista volt, de már 6 éve nem ivott, ráadásul idén a dohányzásról is leszokott(lehet, hogy ezért ilyen feszült?). Azért nem üvöltöttem végül, mert féltem, hogy annyira felcseszem az agyát, hogy újra elkezd inni/bagózni.

Viszont ez a legutóbbi látogatásom fordulópont volt és megváltoztatta az apámról alkotott véleményemet. Eddig jó gyerekhez illően úgy gondoltam apámra, mint valami okos, tapasztalt emberre(a lexikális tudása tényleg nagy), de rájöttem, hogy ő szimplán egy lúzer, egy tehetetlen csődtömeg. Mindig azzal jön, hogy a pénzhez kapcsolatok kellenek. Neki 42 éve volt, hogy kapcsolatokat szerezzen. Miért nem sikerült?

20-46(!) éves koráig piált. A születésemkor abbahagyta, de a váláskor ismét elkezdte. Csodálkozik, hogy nem jutott előbbre? Kiskoromban nem vitt le soha a játszótérre, értelmetlenül szigorú volt. Mindent anyám csinált.

A gondolkodásmódja irritál igazán. Szerinte teljesen egyértelmű, hogy mindig, minden helyzetben a lehető legrosszabb dolog fog történni. Aki mást gondol az naiv, tájékozatlan. Szerinte nincs bizalom csak naivitás, nincsenek barátságok, csak érdekbarátságok, érdeksegítségekkel. Kórosan bizalmatlan az emberi természettel szemben. Eddig két tanácsa volt hozzám: "Ismerd meg az ellenséged", "Ha megdobnak kővel, dobj vissza KÉZIGRÁNÁTTAL!"

Tiszta bolond...

Eddig olyan emberként gondoltam rá, mint aki sokat tapasztalt, nagy tudású és érdemes meghallgatni a tanácsait. Már pár hónapja bennem motoszkált, de csak most állt össze a kép: Apám egy tehetetlen lúzer, aki mindenkit hibáztat magán kívül. Semmi ambíció nincs benne. Nem is értem, hogy miért kell neki több pénz, mivel elköltözni nem akar arról a putri környékből. Számára a mostani életstílus az ideális. Munkából hazamegy a lyuknyi lakásába és nézi a tévét, aztán picit kesereg az anyagi helyzetén. Szerintem apám prolinak született csak valami csoda folytán sikerült elvégeznie egy jó nevű egyetemet.

Emiatt viszont úgy érzem magam, mint egy fanatikus muszlim, aki nem tudja elfogadni, hogy meleg. Én is hasonló módon érzek apámmal. Valahogy "megszoktam", hogy a szülő okosabb, normálisabb, és furcsa, hogy most nem ezt érzem.

Van még remény? Tudok rajta segíteni? Egyáltalán helyes erkölcsileg, hogy apámat egy tehetetlen lúzernek gondolom?


2011. máj. 26. 02:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Mit tegyél? Semmit.

Reménykedj, hogy te sose leszel ilyen, és lásd meg benne azt, ami jó. Biztos okos ember volt, és valamiért a mamid id beleszeretett anno. De sajnos megváltozott, nem tudott alkalmazkodni, és most elég skizónak tűnik.

Ahhoz, hogy szeresd, és néha azért meglátogasd, nem kell tisztelned feltétlenül.

2011. máj. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
ez ilyen, mindenki eleteben eljon (tobbnyire) ami kar rajon arra, hogy a szulok sem tokeletesek. nem kell semmit semm tenned vele. magaddal tegyel valamit hogy meg veletlenul se legyel olyan mint o
2011. máj. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Nem értem miért nevezed bolondnak édesapád, azért mert szélső jobboldali?! És akkor mi van? Ha baloldali lenne akkor meg az lenne a gond. Az pedig, hogy édesanyád mennyit keres, és hogy milyen környéken lakik az ég világon senkit nem érdekel, szerintem. Egyébként pedig abban lehet, hogy igazad van, hogy azért volt ingerült, mert nemrég szokott le a dohányzásról, de igazából le kéne ülnöd vele megbeszélni a dolgokat, ahelyett, hogy itt kérsz segítséget, ugyanis mi nem látunk bele abba a borsónyi agyacskádba.


Üdv. Skinheadlány

2011. máj. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
80%

Skinheadlány szerintem te nem igazán értetted meg mit akart mondani a kérdező, de nem baj az írásodból következtetve lehet még fiatal vagy.


Kérdező, neked meg hát azt mondom, hogy el kell viselni apádat. Ha nem megy, akkor ritkábban kell vele találkozni. 46 évesen már nem lehet változtatni az emberen, mondhatsz neki bármit ugyanazt fogja hajtogatni. Amúgy nagyon ismerős ez a típus, kb hasonló cipőben járok.

2011. máj. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nekem erről a II vh-s regény, Ken Follett - Alattunk az óceán jut eszembe, abban a könyvben is ilyen Margaret Apja (meg is szökik) :-)
2011. máj. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Semmit nem tehetsz. A világnézeti különbség tud lenni az egyik legnagyobb szakadék két ember között. Megváltoztatni nem tudod.

Nekem az összes családtagom jobbikos, csak én gondolkozom homlokegyenest másképpen. Már meg is kértem őket, ne nagyon folytassunk elmélyült diskurzust politikáról, mert mintha nem egy nyelvet beszélnénk.


Egyébként a radikalizmusnak is van pszichológiája, erről könyveket lehetne megtölteni :) De amint látom, erre te is rájöttél.

2011. máj. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem apukád csupán csalódott és megkeseredett.Nem az ő szégyene, hogy egyetemi végzettséggel is keveset eleget.Nem lenne szabad ekkora különbségnek lenni az emberek között!

Tudod, a mai világban én is gyanakvó vagyok azokkal szemben, akik több száz ezret, ne adj Isten, milliókat keresnek.

Mined esetre az alkoholizmus megváltoztathatta a személyiségét, ez már nem fog javulni, akkor sem, ha már nem iszik.A politikai nézeteivel sem értek egyet mindenhol.De abban például van igaza, hogy ha megdobnak kővel....Nos, a mai világban, ha kenyérrel dobod vissza, akkor megnézheted magad!...

Amúgy nem attól lesz valaki proli, hogy hol lakik és mennyit keres.Hanem attól, ahogyan viselkedik.Így tehát, csak attól, mert valaki jómódban él, még nem lesz úr.Vannak gazdag prolik is.

2011. máj. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Apukádon már sajnos nem lehet változtatni-szerintem.Azért megpróbálkozhatsz vele:elvihetnéd moziba,étterembe,ilyen-olyan helyekre.Sőt,nyáron Hungaroring(kis apa-fia szórakozás)

Vagy kereshetnél hozzá hasonlóan kicsit idézőjelesen 'őrült' embereket,hátha élvezné a társaságukat.Főleg olyanokra gondolok,akikkel politikáról tud beszélgetni.

Legyél vele türelmes.Elcseszte az életét,nyilván ő sem így akarta leélni.Sose tegyél neki szemrehányást.Te viszont fiatal vagy,szép(bár ez csak tipp),tele amibíciókkal.Nem tudhatotd ő miket élt meg.

2011. máj. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú a dologban, hogy Magyarországon sajnos nagyon sok ember él apukádéhoz hasonló lelkivilággal, melynek egyik része a kettős mérce, a másik pedig a saját sikertelenségének a megmagyarázása (mert belül azért ők is érzik, hogy nem jó úgy, ahogy van). Ezek az emberek a szélsőséges irányzatokat támogatják a politikában, de nem meggyőződésből, hanem egyszerűen mert tőlük gyökeres változást remélhetnek, amit a kevésbé radikális pártoktól nem (na meg persze az is közrejátszik, hogy emiatt ezeknek a pártoknak a retorikája ilyen, a lecsúszott, elkeseredett embereket szólítják meg, mert náluk van esélyük).


Az, hogy apukádban ezeket észrevetted, azt jelenti felnőttél vagy legalábbis haladsz afelé. Ez normális dolog, idővel az ember belátja, hogy a szülei nem tökéletesek és mindenhatók, ahogy azt kicsiként gondolta. Csak épp nálad drasztikusabb a különbség, mert tiszteletreméltó családfő helyett egy "lúzert" látsz sajnos.

Emiatt ne érezd rosszul magad. Egy felnőtt ember látja a szülei valódi emberi értékét. Hogy mit lát, arról csakis a szülő tehet. Arról, hogy apukád olyan, amilyen: csak ő tehet, te egyáltalán nem.

2011. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Apukád a lelke mélyén tudja, hogy csak magát okolhatja a helyzetéért, de ebbe képtelen belegondolni, mert ettől tényleg meg lehet bolondulni... Ha valakinek van elég agya ahhoz, hogy lássa a saját helyzetét, de nem tudja, hogyan változtathatna rajta, akkor az tényleg megkattan. A saját életének kézbe vétele helyett az alkoholt és az önsajnálatot választotta, inkább szerette magát tehetetlennek érezni, semmint küzdeni egy kicsit.

Apukád nézeteit, világlátását nem szélsőségesnek, hanem paranoidnak mondanám.

2011. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!