Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha albérletbe kiadom a házrész...

Ha albérletbe kiadom a házrészemet egy roma családnak (aki beszélgetés alapján jó embernek tűnik) egy 8 hónapos kisgyerekkel költöznének be, és véletlenül adódna egy olyan helyzet, hogy nem fizeti ki, ki tudom tenni őket?

Figyelt kérdés

Sokan azt tanácsolták, hogy nem tudnám őket kirakni, még hatósági eljárással sem, mivel kisgyerekkel vannak!

Szerintetek?!


2011. jún. 4. 11:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne add ki.
2011. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
69%
Én a helyedben ki nem adnám nekik a házam. Lehet, hogy jó embernek tűnnek beszélgetés alapján, de végtére is ci... romákról beszélünk!!!
2011. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kérj tőlük befogadó nyilatkozatot. Ennek az a lényege, hogy nyilatkozniuk kell, hogy ha esetleg ilyen gond adódna és te ki akarod tenni őket, akkor van hová menniük.

Mi is lakást keresünk, az egyik tulaj mondta, hogy kér tőlünk nyilatkozatot. Nekem szüleim fogják aláírni. Ezzel elméletileg bármikor kiteheted őket.

2011. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%
hát...szerintem mindenkinek vannak előítéleteik,néha nekem is,de szerintem vannak olyanok is,akik nem romák és mégse fizetnek...szóval papíron fixáljátok le,hogy mik a feltételek,stb.akkor nem lehet gond..szerintem:)
2011. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
54%

ne! hülye ötlet! lehet, h eleinte tök normálisak lesznek aztán később...inkább keress mást! hidd el, sokan keresnek albérletet.

am arra nem gondolsz, h az emberek mit fognak gondolni rólad? hiába mondod nekik, hogy ők jó emberek, ez nem fog a véleményükön változtatni.

2011. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
93%

Akár cigányok, akár nem, mindenhogyan nehéz a bérlőktől megszabadulni, ha esetleg úgy adódik.

A befogadó nyilatkozat mondjuk jó ötlet. Ezen kívül én azt is megtenném, amit külföldön sokan csinálnak, hogy kérni kell jövedelemigazolást, akkor látod, hogy van-e elég keresetük ahhoz, hogy nagy valószínűséggel fizetni tudjanak. Aki erre nem hajlandó, annak valószínűleg nincs is elég pénze. Persze az állását bárki elveszítheti, de azért ez is egy jó szűrő.

2011. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
94%

Befogadó nyilatkozat, jövedelem ellenőrzése.

A kilakoltatásnál nem számít a gyerek ma már.

2011. jún. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 gomzoli ***** válasza:
93%

Ne feledd azt sem, hogy ha főbérlői jogaidat érvényesíteni akarnád egy esetleges fizetési probléma során, csak akkor tehetsz bármit is, ha teljesen legális, adóhatóság felé is (jövedelem) bejelentett lakszerződést kötsz velük. A szokásos zsebszerződések mit sem érnének.

Ha jól tudom...

Az meg a másik, hogy kilakoltatni őket igen-igen hosszas jogi hercehurca után lehetne csak, és ha sikerülne is, addig eltelik ám akár egy-két év is! Addig meg szerinted fizet neked bárki is? Meg az elmaradásokat utólag?

2011. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi kommenteket! Várom további véleményeteket! Amúgy a befogadó nyilatkozat, meg a jövedelmi kereset nagyon jól jött most, mivel eddig erre nem gondoltam! Először adom ki, mivel NAGY szükségem van a pénzre! Egy aggódó anyuka
2011. jún. 4. 12:15
 10/42 anonim ***** válasza:
33%
add ki nyugodtan, nem kell mindegyikőjüket egy kalap alá venni, vannak köztük nagyon rendesek is
2011. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!