Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen arisztokratikusan...

Milyen arisztokratikusan hangzó családnevek vannak, amelyek nem magyartalanok, és nincs bennük y?

Figyelt kérdés
Ebergényi kizárva.
2011. jún. 5. 23:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A Tonhajzer az Tonhauser fonetikusan írva, és így egyértelműen német név, nem magyar.
2011. jún. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Lónay

Amúgy, ha tényleg az a cél, hogy jobban hangzék, annak csak úgy van értelme, ha ismert nemesi nevet veszel fel, azt meg úgy sem engedik

2011. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

ma 01:37

Tudom, utólag olvastam azt, de már nem mondtam, hogy bocs, az mégsem. Akkor azt automatikusan nemnek vettem :D

2011. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

Sehol nem olvastam, hogy a kérdező nevet akarna változtatni. Vicc ami a gyk.hu-n folyik!

Csak a szemétkedés. Milyen szörnyű lelkivilágotok van, emberek!

Amúgy megjegyzem, engem pl lenéztek a nevem miatt, ezért egy jobb csengésűre változtattam.

Nem elég hogy cigány név volt, apám, akitől kaptam, kékre-zöldre vert, lopott és házakat rabolt ki.

Csoda ha átírattam?

Ha talán tényleg át akarod íratni, akkor szólok, hogy az első két karaktert meg kell tartani.

Nézz itt körül:

vagyok.net

2011. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
De miért fáj az valakinek, ha ő ilyen nevet akar? Lehet Lekváros-Padlásajtó is, akkor sem kell beszólogatni!
2011. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Akkor ez vonatkozzon rád is!

Ha valakit zavar az esetleges negatív komment, akkor ne írjon ide!

2011. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
66%

19:43

Voltak itt páran, akik leírták, hogy nem baj, ha nevet akar változtatni, köztük én is(olvastuk az előző kérdését), csak jobb lenne, ha a családon belül előforduló nevek közül választana - pl. a nagymamájáét.

Én konkrétan azt írtam, hogy bárkivel előfordulhat, hogy nevet akar változtatni, pl. olyan okból, mint ahogy te is tettél. Ezzel nincs is semmi gond. Viszont, hogy az a cél, hogy nemesi hangzású legyen a neve, hogy nemesnek nézzék, nem fogja megváltoztatni, jobb emberré tenni, csak az ismerősi előtt fogja lejáratni magát. Persze az sem baj, ha mégis megteszi, csak később ő fog koppanni, mert nem azt fogja kapni, amire számított.

A válaszom ki lett törölve, mert nem tetszett a kérdezőnek. Ahogy más hasonló válaszok is ki lettek törölve. Csak azt nem értem, miért tesz fel valaki egy kérdést, ha nem képes elfogadni a kritikát. Ez egy névtelen fórum, nem kell elfogadnia a válaszokat, de mindenkinek joga van kulturáltan leírnia a véleményét a kérdésről. Ráadásul írtam is 1-2 nevet tippnek, tehát a kérdésére is válaszoltam.

2011. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ha attól érzi jól magát, hogy nemesi neve van, akkor legyen neki.

A kérdés nem arról szólt, hogy "mit szólnátok, ha nemesi nevet vennék fel?"

Amúgy a bunkóbbakat én is jelentgettem, nem csak itt, szóval nem 100% hogy a kérdező volt.

2011. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Lehet Lekváros-Padlásajtó is,hát te csúcsfej lehetsz.
2011. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

sehol nincs olyan h a meg kéne belőle bármit is tartani.


egy ismerősöm Szentkirályi lett

2011. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!