Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vagytok itt ilyan nők, akik...

Vagytok itt ilyan nők, akik elakarnátok válni, de a gyerekek, meg anyagiak miatt nem teszitek?

Figyelt kérdés

Hogyan birjátok,és mióta van ez így nálatok?

Mi tart vissza attól,hogy lépjetek?


2011. jún. 8. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Én nem ilyen nő vagyok, én ilyen gyerek vagyok(ma már felnőtt)akinek a szülei hosszú évekig ilyen házasságban éltek(10 év kb.), de mára hálás vagyok az égnek, hogy nem tették meg.Megszelídültek, pedig abból nem volt kiút.Együtt öregedtek meg, és ez annyi mindent megváltoztatott.Az hogy gondoskodnak ma egymásról, az nekem akkora könnyebbség, hogy el sem tudom mondani.nem azt akarom mondani, hogy mindenáron tarts ki, ha belehalsz is a helyzetbe, csak azt hogy ez tényleg fontos érv.Mármint a gyerek, főleg hogyha ő jó apa.Csak elhidegültetetk egymástól, vagy már eljutottatok oda, hogy meggyűlöltétek a másikat?Tényleg vége?Párterapeuta?
2011. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hazudnék ha azt mondanám nem jutott még eszembe mikor éppen össze vagyunk veszve a férjemmel.

nem iszik, nem ver, nem haverozik, időben hazajár, hazahozza a fizetését, csak kiakaszt mikor fontosabbak a szülei mint én vagy a gyerek, és megmondja mikor hova mehetek, ki jöhet nálunk, meg ilyenek. Elég nehéz természete van, és miota megvan a gyerekünk azóta még gyakoribbak az összezürdülések.

Azt mondta ha el akarok válni, a gyereket nem adja, el fogja vinni.

Hát ez eléggé nagy visszatartó erő.

és hát a lakást és autót is el kellene adni és felezni, pedig a felét mindennek a szüleim vették, a másik felét meg közösen szedtük össze.

De mikor jóban vagyunk, csodálkozok hogyan juthatott ilyen az eszembe.

2011. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Én ilyen szülők gyereke vagyok, és egyszerűen szavakba nem tudom önteni, mennyire kegyetlenül borzalmas minden áldott napot így megélni. Állandó mindennapos veszekedés már vagy 15 éve. Anyu válna, de nem tudna hová menni, nincs pénze.
2011. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

értsétek meg,nem vheti el csak úgy a gyereket!!!!!!

Ne maradjatok úgy a házasságban hogy nem vagytok boldogok.

2011. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

12.07 vagyok

Nálunk "csak" a pénz a probléma, én már nagykorú vagyok.

2011. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is a szüleim vannak így.

Nehezen bírják, apukám iszonyú stresszes, mivel otthon is feszült a légkör, és jönnek elő az ebből következő betegségek. Anyukám néhány év alatt hozzászokott, hogy alkoholba fojtsa a dolgot, ritka az olyan nap, amikor nem iszik.

Azért nem váltak el, mert először meg voltak győződve arról, hogy nekünk jobb, ha családban növünk föl. Pedig számtalanszor kértük, hogy váljanak el, mert ez borzalmas, senkinek nem jó.

Most már, hogy felnőttünk, akár el is válhatnának - csakhogy anyukám közben rájött, hogy nincs semmije, mivel amikor éppen nem gyesen volt, akkor otthon ült, talán ha két éve kezdett el dolgozni.

Szóval ilyen is van. Én még szerencsés vagyok, mert a gyerekkorom még szép volt, 14 évesen meg elmenekültem otthonról, de a kisebb testvéreimnek már a gyerekkora sem lehetett szép. De ők is csak 14 évesen tudtak elmenekülni otthonról.

Egy dolog miatt írtam ezt le: ha a gyerekek miatt nem teszitek meg a lépést, akkor nagyon figyeljetek rájuk. Sokszor a rossz házasság teszi tönkre az ember gyerekkorát.

2011. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Én is ilyen szülők gyereke vagyok. Anyám anno azért nem vált el mert (ahogy az egyik előző válaszolónál is) apám, és a családja fenyegette anyámat hogy elvennének tőle. Annyi esze nem volt már a lelkemnek, hogy ez nem úgy megy ám...

Összegezve: borzalmas gyerekkorom volt, tönkrementem idegileg, többször megjártam a pszichiátriát, 6 éves korom óta folyamatosan pszichológustól pszichiáterig hurcoltak, és észre se vették hogy az egész miattuk van... Próbáltak hárítani mindig.

Anyámnak a mai napig nem tudom megbocsájtani hogy nem vált el, apámat pedig amíg élek, gyűlölni fogom.

2011. jún. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2011. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mostanában egyre sűrűbben eszembe jut, hogy talán jobb lenne egyedül. A párom abszolút nem tekint a partnerének és szerintem nem szeret már, de hiába mondom ezt neki már egy jóideje, nem történik semmi, csak tiltakozik. Mindig a sok meló és a fáradtság a kifogás, hogy nem járunk el sehová és hogy alig van szex. Én már kicsit belefásultam, bár tegnap megint kitört belőlem, mert már 1 hete minden éjjel azt álmodom, hogy egy pasi (mindig más, az arcára nem is emlékszem) belém szeret és rajong értem, imád és a csillagokat is lehozná nekem az égről. Jaj, eltértem a tárgytól, bocsi!

Szóval én tűrök, mert olyan igazán komoly problémák nincsenek (még), leszámítva, hogy szinte csak lakótársak vagyunk. Ez kb. 1-2 éve van így, mióta új melóhelye van a páromnak. Tudom, hogy valószínűleg amiatt, de ez akkor sem mentség arra, hogy hagyja tönkremenni a kapcsolatát.


Az tart vissza a költözéstől, hogy nincs hová mennem :)

De arra már gondoltam, hogy egy hasonló sorsú anyukával közösen ki lehetne venni egy lakást.

2011. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Félelmetesen ugyanez a helyzet nálunk is.Állandó stressz a munka miatt,veszekedések,és szinte semmi szex.Tehetek bármit,szinte észre sem vesz:(

Nemtudom meddig lehet ezt így bírni,azért kérdeztem hasonló problémával küszködő nőket.

2011. jún. 8. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!