Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromat érdekli a csillagászat...

Páromat érdekli a csillagászat (amatőr szinten). Ezzel kapcsolatban szeretnék neki venni könyvet, előadásra jegyet, bármit, amit érdemes egy 28 éves embernek olvasnia/látnia/hallania. Vannak ötleteitek? (még 1 hónap a névnapjáig)

Figyelt kérdés

Neten nem túl sok dolgot találtam,talán 1-2 Hawking könyvet.Viszont engem ez a téma nem nagyon érdekel,azaz inkább bele sem merültem sosem,így nem nagyon tudok dönteni,mi legyen az ajándék.Viszont ennek örülne sztem:)

Így hasonló érdeklődésű emberektől kérnék tanácsot,mit válasszak,hátha ti tudtok többet/jobbat :)


2011. jún. 8. 20:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2011. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én amatőr szinten ezt a programot tudom nagyon ajánlani:


[link]


itt le lehet tölteni. Kb mindent tud, ami egy hobbicsillagásznak kell :) a kitapasztalás bonyolultnak tűnhet, de egy-két hét használat után már mindent tud az ember :)

2011. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

utsó vagyok

fontos tudni a stellariumról, hogy ÉLŐ IDŐBEN működik. Azonban előre és hátra lehet tekerni az időt. Pl. meg lehet nézni az előző '99-es Napfogyatkozást, vagy akár a következőt is (: Lehet az időt gyorsítani, lehet benne zoomolni, egészen a Plutóig, a Szaturnusz és Jupiter főbb holdjait is meg lehet vele közelről nézni. Ha az élő időben nappal van, akkor "ki lehet kapcsolni" a Napot, sőt, ha esetleg olyan csillagképet akarsz nézegetni, ami a Föld másik oldalán van, "ki lehet kapcsolni" a lábad alól a földet :)

Alaphelyzetben egy bizonyos koordinátájú helyről nézegetsz (valahol Mo-on), de ha tudsz egy jobb mezőt, akkor megadod a koordinátáit, és onnantól onnan fogod nézegetni az eget.

A csillagképekhez be lehet kapcsolni a vonalazást, hogy összeköti a csillagokat, és ábrákat is be lehet kapcsolni, hogy mit ábrázol a nép elképzelése szerint egy-egy csillagkép.

úgy nagyjából ennyi így előre :) de mondom, sokkal több funkciója van, amit csak próbálgatásokkal lehet megtapasztalni

2011. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) A stellariumnak is örült :)


Kedves első,aki privit írtál :)

Külön köszönöm a segítséget:)

2011. jún. 10. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!