Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen programot csináljak a...

Milyen programot csináljak a 2 éves öcsémmel délutánonként?

Figyelt kérdés

néha én vigyázok rá, és nem szeretném hogy otthon üljünk ilyen szép időben. a játszótérre már nem nagyon szeretem levinni, mert mindig cserélgeti az autóit, de a másik kisgyerek meg ugye nem akar, és néha "kisebb viták" keletkeznek. szóval olyan kellene, amit élvezne, és nem kerül pénzbe. Szombathelyen vmi jó programn ennyi idős gyerekeknek?


Ötleteket várok!! 14/L


2011. jún. 15. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Buborékfújás?
2011. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Jéé én is Szhelyi vagyok :D Például elvihetnéd kacsát etetni a Csótóhoz. Csak kis kenyér kell és szerintem minden gyerek élvezi :)
2011. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Menjetek egy parkba, egy doboz színes kréta nem kerül sok pénzbe, keressetek egy üres betonfelületet egy járdán és firkáljon.


Vigyél egy labdát, pár vízzel félig megtöltött félliteres műanyag üveget, állítsd föl és versenyezzetek ki tud többet ledönteni.

Ezt nem kell játszótéren, hanem bárhol parkban.

2011. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
80%
Buborék, kacsaetetés tényleg jók!!! Imádják az ekkorka gyerkőcök!
2011. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi. de aranyosak vagytok :)

még jöhetnek ötletek.

2011. jún. 15. 23:08
 6/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg nem érdemes nagy költségekbe verni magad, egyik évben amikor a barátnőméknél nyaraltunk a Balcsin, akkor volt ugrálás (fizetős), vidámpark, vattacukor, ajándék plüssállát, stb.

Ősszel amikor kérdeztem a nagyot, hogy a suliban mit mesélsz el, mi volt a legjobb nyári élményed, akkor mit mondott?

Hogy egyszer egy nagy eső után sétáltunk és meztelencsigákat láttunk. A kicsinek meg az volt, hogy a strandon a vízben egyszer egy vizisikló elúszott mellette.


Néha egy parkbeli séta is lehet érdekes, ha általában sietni kell, most meg nem. Mutass neki pókhálót, hangyabolyt, érdekes kavicsot és hagyd nézni. Hajtogass papírrepülőt, dobáljátok egy parkban, kinek megy messzebb. Próbáljátok ki, hogy ki tudja átdobni két alacsonyan lévő ág között.


nem tudom nem pici-e még hozzá, de talán később jó:

Ha bevásárolni mentek (pár dolgot), rajzolj listát: legyen rajta pár dolog -10-nél kevesebb - rajzolj egy almát, egy zacskó tejet, stb.

Adj neki egy ceruzát és a listát, a bevásárlásban ő a főnök, ő mondja meg hogy mi van a listán, merre menjetek, te csak pakolsz a kosárba. Ez amúgy jó fejlesztő játék is.

2011. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jó ötletetek vannak köszi :)
2011. jún. 15. 23:28
 8/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Na eszembe jutott még pár, kérdés hogy a korának mi a megfelelő.


Parkban egy kő alá elrejtesz valami apróságot előtte (nem cukorkát nehogy rámenjenek a hangyák), majd amikor kimentek sétálni, meg kell keresni. Te irányítod hideg-meleg-langyos szavakkal. Eleinte nem könnyű a kicsiknek.

Lakásban is lehet játszani.


Egy papírra rajzolsz (netről kis képeket kinyomtatsz és felragasztod) pár dolgot, pl: templomtorony, bicikliző bácsi, esküvői ruha, piros rózsa, kék szoknya, szobor, bajuszos ember, babakocsi, stb. Add oda neki, hogy ha a séta alatt bármelyiket látja, húzza át: ha teljesíti a feladatot (áthúzta az összeset), jutalmul kap egy gombóc fagyit (vagy amit engedtek neki).


Otthon jó móka az elemlámpázás ha el lehet sötétíteni.


A Bingóhoz szerintem kicsi. A neten kerestem pár aranyos képet (pl. cica, fagyi, napocska) Ezekből nyomtattam kis kártyákat.

Majd nyomtattam Bingo lapokat, amelyeken a kb 20 figura közül volt 9 (3*3). A játékosok kaptak 1-1 Bingo lapot, kihúztunk a kártyák közül egyet, akinek volt olyan figurája, az rátett egy kavicsot. Akinek vízszintesen vagy függőlegesen kijött 3, az felkiáltott hogy Bingo és nyert. A mai napig játszanak vele a lányaim, úgy szeretik.

Nyomtató és papír kell hozzá.

Ezeket nem én csináltam, az enyém jobb :-):

[link]

2011. jún. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet furcsán hangzik, de vidd el piacra. Én bölcsiben dolgoztam és az ottani gyerekek nagyon élvezték. Megmutattunk nekik minden gyümölcsöt, zöldséget, ki mit csinál stb. csak úgy ámultak a kis drágák. :)
2011. jún. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösziii :D jó ötlet ez is.
2011. jún. 16. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!