Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Református nő, katolikus...

Református nő, katolikus férfi házasság? Hogyan?

Figyelt kérdés

Egyikünk se vallásos, de az én családom az, ezért református esküvő lesz. Lehet úgy, hogy ő katolikus? Kell valamit csináljon? Konfirmálás vagy ilyesmi? Tényleg nem értek hozzá.

Ja és szerintetek bunkóság azt kérni a paptól, hogy ne legyen sok vallásos blabla, hanem inkább a szeretetról, tiszteletről, stb beszéljen?


2011. jún. 19. 21:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

A "vallásos blabla" általában a szeretetről és a tiszteletről szól...

Úgy tudom, hogyha nem gyakorolja a vallását, akkor nem kell hozzá semmi, csak az ő beleegyezése.

2011. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Apámat leköpte a katolikus pap, amikor bejelentette, hogy református leányt vesz feleségül. Aztán beiratkozott reformátusnak. De ez nagyon régen történt, ma már nincs jelentősége (Ökumené van). Így mindenki református lett.
2011. jún. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
70%

Ha reformátusban lesz akkor semmi gond. Semmit nem kell tennie a párodnak, max talán a keresztelői cuccosát bemutatni. Ha katolikusban akarnátok, akkor már neccesebb lenne, mert ők bigottak és amibe lehet belekötnek, hogy a formaság tökéletes legyen, különben Isten lesújt!!!

Sok boldogságot!

2011. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%
kedves előző,nem tudom miről beszélsz.Simán lehet katolikus esküvő is, sőt akár ökomenikus is. nem kell ahoz se semmi
2011. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam a válaszokat, csak saját példát írok.

Nagymamám református, nagypapám katolikus (volt). Református esküvőt tartottak, ami azt jelentette, hogy a papámat kitagadta a katolikus egyház.

Nálunk detto ez van, én református, férjem katolikus (egyházi esküvőnk nem volt) és az ő nagymamája kérte, hogy a templomi az katolikus legyen, különben a férjemet kitagadja az egyház.

Mi sem vagyunk hívők, megkereszteltek minket, én konfirmáltam, a férjem bérmálkozott, de nem járunk templomba azóta sem, ezért nem is lett templomi esküvőnk. Katolikus nagymama nagyon szerette volna, de csak az ő kedvéért mi nem tettük.


Szóval, ha a leendő férjed és családja nem borul ki azon, hogy majd őt a katolikus egyház kitagadja egy református esküvő miatt, akkor semmi gond. Maga az egyház nem tiltja a református-katolikus esküvőt.

2011. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok hívők, akkor miért volt annyira fontos a nagymamádnak, hogy ne tagadják ki a katolikusok a férjedet? :) Nem értem...

Egyébként a katolikus papok, meg az egész mizéria..hát..na mindegy, nem mondok róla semmit. Engem aztán tagadhatnak oda, ahova akarnak... Így is úgy is reformátusnak vallom magam..

2011. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!