Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van így értelme az életemnek?

Van így értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

Egy csomó gondom van, és nem látok kiutat!

Nem akarom magam sajnáltatni, kérlek segítsetek, hogyan láthatnám kicsit fényesebben az életem!


A szüleim válnak (még csak 16 vagyok), pénzünk alig van, apám elöltözik, a mi fejünk felől el akarják árverezni a házat, a szuper iskolámat itt kellene hagynom - anyám költözni akar, a szuper barátaimmal is megszakadna a kapcsolat (csak neten tudnánk beszélni), kollégista nem lehetek, az egész életem itt éltem le itt él apám a nagyszüleim és most kötöznöm kellene, szerintem gyomorfekélyem van a sok idegeskedéstől, szemüveg is kellene, lelkileg annyira instabil vagyok hogy az leírhatatlan, EGYSZERŰEN CSAK SZERETNÉK MÁR FELNŐNI, hogy én irányíthassam mikor hova költözök, hogyan keresek pénzt, én befolyásolhassam az életemet!


NEM TUDOM MIT TEGYEK!!!!!!!


2011. jún. 21. 16:01
 1/7 Neszivass ***** válasza:
100%

A legjobb, amit tehetsz, hogy jól tanulsz! Pár évig szar lesz még, de egy jó szakképesítéssel találhatsz normális állást, utána a magad ura lehetsz. Aztán jön egy normális pasi is és onnantól könnyebb lesz.

A legfontosabb, hogy érettségizz le és ne menj bele egy rossz kapcsolatba, csakhogy szabadulhass a jelenlegi helyzetedből! Ugyanis az egy életre visszarántana...

2011. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ami nem öl meg, az megerősít!


szeretnél felnőni, igen, de ami közben történik, akár jó akár rossz tapasztalat, azok ra is szükséged lesz.... felnőttként is később majd rengeteg embertől elszakdsz, az igaz barátok akkor is barátok maradnak, ha ritkán találkoztok (közhely, de igaz.

én több ezer km-re élek a családomtól és sok barátamtól.. viszont sok új barátságot kötöttem)

2011. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem biztos hogy van, mivel lehet magának az életnek sincs értelme. És? Igazából nem értem a kérdést. Erre nem tud válaszolni senki semmit, maximum nyugtatgatni hogy rendbe jön minden stb. Lehet rendbe jön. Lehet nem.
2011. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16 évesen eldöntheted kivel maradsz. Maradj akkor apáddal. Azt nem lehet?
2011. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
javaslom h nézd meg a fűrész mind a 7 részét.esküszöm most nekem segített ,jobban érzem magam egy kicsivel.:D
2011. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nos én csak 15 éves voltam mikor a szüleim elváltak és ott hagytuk az addigi életünket anyával.A barátaim és a sulim is ott maradt.De nem bántam.Mert minálunk mindennaposak voltak az üvöltözések anyáék között, néha még verekedésbe is torkollott és nem volt jó érzés erre hazaérni, tudni,hogy megint balhé lesz otthon mint mindig.Mikor elköltöztünk, az első dolog ami feltűnt az a nyugalom....a béke... a csend.Na peresze új barátokra is leltem a suliban.Miután meg elkezdtem dolgozni örültem a pénznek de ne felejtsd,hogy azért meg kell dolgozni, oda kell figyeli a munkádra,korán be kell járni, jöhetnek a ki nem fizetett túlórák,ki tudja mikor lesz szabadnapod...lehet hogy lesz pénzed de nagy felelőséged is,hogy nehogy kirúgjanak.Nem fenékig tejfel az élet felnőttként sem.No meg nem győződ fizetni a számlákat, intézni az adóbevallást,mosni, főzni,háztartást vezetni...Én ha tehetném gyerek lennék.Nekünk sem volt sok pénzünk, gyakran azt se tudttuk hogy mit eszünk-e holnap mert nem volt kajára pénz,de nem volt rajtam akkor se annyi nyomás mint most,hogy megálljam a helyem.
2011. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Visszatérve az elözzőre csak ne légy emos mert jobb is lehet ezzel a változással az életed.Az igazi barátok a távolsággal sem tűnnek el az életedből.Aki még is az nem is kedvelt annyira.Inkább élvezd,hogy nem a te nyakadban van a mindennapok felelőssége és gondja.Te csak tanulj,és igyekezz jobb életett teremteni felnőtt korodban magadnak.
2011. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!