Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a legjobb barátnőm...

Meghalt a legjobb barátnőm mamája, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap este meghalt a legjobb barátnőm mamája. Már régóta kórházban volt, eddig is sokat sírt miatta. Beszéltem a nővérével ő mondta el. Nagyon közel álltak hozzá. Barátnőmmel még nem beszéltem. Mit tegyek? Hívogatni nem akarom, most egy ideig nem lesz kedve majd találkozni szerintem. De szeretném ha tudná hogy ha szeretne beszélgetni vagy találkozni vagy valami nyugotdtan keressen meg. Úgy érzem udvariatlanság lenne ha folyton hívogatnám. :/ Mit tegyek?


15/L


2011. jún. 22. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
írj neki valamilyen formába, írd meg, hogy őszintén sajnálod a történteket, de legyen erős, a mamája jobb helyen van, már nem szenved. Írd le azt is, ha szüksége van rád, vagy bármiben tudsz segíteni, hívjon nyugodtan.
2011. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki hogy fogadja őszinte részvéted. Tuti jól fog esni neki de nagyon ne zaklasd majd felkeres.
2011. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

:-( Sajnálom. Részvétem.


Most tényleg az a legjobb ha ezzel nem zaklatod, de nagyon jól fog esni neki azért ha ennyit mondasz neki "Nagyon sajnálom ami történt, rám bármikor számíthatsz" Ennyi elég, és ha mond rá valamit akkor arra válaszolsz, ha nem akkor hozz fel egy témát..

2011. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, nekem 1 hónapja halt meg.


Ne hívogasd, menj át, attól most semmi nem esik jobban, mint egy nagy ölelés. Maradj mellette a következő pár napban. Menj el vele templomba, vedd rá, sokat segít majd. Én nem vagyok nagy hívő, de azóta járok és megnyugvásra leletem.

2011. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. :(
2011. jún. 22. 21:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Írd (vagy mondd) meg neki azt amit nkünk is leírtál, hogy nem akarod most zaklatni, de bármikor hívhat ha szükséged van rá.


Mikor egyik legjobb barátnőm apukája meghalt én csak annyit tettem, hogy egész nap mellette maradtam, de nem kérdezgettem, nem beszéltem feleslegesen, csak voltam... elkísértem a dolgaira, állomásra (másik városban lakott), stb...


Szerintem ilyenkor (az első napokban) erre van csak szüksége.. később ha már "felfogta", hogy mi történt, akkor már más a helyzet, olyankor erről is kell beszélgetni, hogy könnyebben feldolgozza, de azért nem szabad hagyni, hogy mindig erre gondoljon.. szóval akkor majd hívogasd sokat, de most elég ha tudja, hogy te ott vagy neki.

2011. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Én is pont ezt akartam írni, amit az utolsó válaszoló!Nekem anyukám halt már lassan 7 éve!De nagyon jól esett, hogy akkor velem voltak akiket szerettem!Jobb is ha kicsit másra is figyel, mert el kezdi magát őrölni..Ennek vannak folyamatai ha valakit el veszítünk.

De az a lényeg, hogy menj el, és legyél vele, vagy lehet azt kéri, hogy hagyd magára, de az a lényeg, hogy ne erőltess semmit!!

Részvétem

2011. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
utolsó előtti...meg előztek
2011. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el hozzá, hagyd, hogy elmondja, elsírja, hadd beszélje ki magából. Segíts neki amit tudsz a temetés körül, vendégek körül, akik jönnek a temetésre. Figyelj oda, hogy mit szeretne, ha pihenni akar, akkor maradj vele de csendben... ilyenek.
2011. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

először is részvétem:(

szerintem is az a legjobb, ha írsz neki vmit, mert azt akármikor el tudja olvasni, de beszélni még lehet, hogy nehezen tudna a dolgokról:(

így amikor úgy gondolja elolvassa...

írd neki, hogy sajnálod, és szeretnéd, ha tudná, hogy rád mindig számíthat, és írjon vagy hívjon bármikor, ha szüksége van vmire...

remélem segítettem:)

2011. jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!