Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik jobb? Azonnal megbocsát...

Melyik jobb? Azonnal megbocsátani vagy váratni magunkra?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy én egyáltalán nem vagyok haragtartó, egy óra múlva minden mérgem elpárolog és sokszor kezdeményezem én a békülést még akkor is, ha ő bántott meg. A barátnőmék pont fordítva vannak, szinte sose kér bocsánatot, állítása szerint még ha meg is bocsátott akkor is várat kicsit magára, míg a pasi legalább a jelét mutatja annak, hogy megbánta.

Kérdésem arra irányul, hogy melyik a jobb? Nálatok hogy van ez?


2011. jún. 26. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ szerintem, hogy miről van szó. Ha olyan dolgot csinál az illető, akkor van, hogy sokáig haragszom. De apróságokból nem szoktam durcit csinálni. :)
2011. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ő bánt meg, akkor elvárom hogy ismerje be hogy hülye volt. Ha meg apróságon összekapunk akkor felváltva megyünk a másikhoz. De ha én bántom meg akkor én is bocsánatot kérek. Nem tartom jó ötletnek ha mindig te mész, főleg ha a bűnös.Egy idő után majd megszokja hogy ááá úgyis megbocsát, minek pitizzek úgyis jön majd utánam.
2011. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha vmi apróságról va szó, akkor nem váratom napokig a másikat, még akkor sem, ha ő hibázott. De ha vmi durvább vagy bántóbb dolog történt, akkor ha én hibáztam, azonnal bocsánatot kérek, ahogy leülepszik bennem, hogy mit tettem... de ha a másik sértett meg annyira nagyon, akkor, lehet lepontozni, de nem fogok én kezdeményezni... nem vagyok lábtörlő és nyalizós sem. És igenis, annak kell kezdeményezni/bocsánatot kérni, aki megbántotta a másikat.
2011. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kettő között. Ha megbocsátasz, bocsáss meg akkor, amikor kérik, de te csak akkor kérj bocsánatot, ha van miért.
2011. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!