Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne Édesanyámat...

Hogyan lehetne Édesanyámat "leszoktatni" a mártírkodásról?

Figyelt kérdés
A családban akármilyen probléma felmerül (ha nincs akkor kitalál), egy sírásos előadás kíséretében állandóan oda lyukad ki, hogy Ő milyen rossz, és már megint mindent rá fogunk, pedig mindent megtesz a családért, ráadásul erején felül, mert Ő milyen beteg, de csak miattunk nem megy orvoshoz... Régen ez nem volt ennyire látványos, de az utóbbi évben rohamosan romlik a helyzet. Nem tudom mivel tudnám kirángatni ebből a mártírkodós önsajnálatból. Ha Édesapámmal felvetjük neki a témát, akkor jön a következő sírás, hogy már megint Ő a rossz...
2011. jún. 28. 12:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Olvasd el és aztán az anyukáddal is olvastasd el a : JAMES REDFIELD A mennyei prófécia.

Nem vallásos könyv, hanem olyan típusokkal foglalkozik, mint az anyukád is.

Így rabol magának energiát. Mellette elfáradsz Talán ha szembe kerül saját típusával, elgondolkodik rajta:

Zárkózott

Szegény Én

Megfélemlítő

Vallató

No ezek mind kimerítőek és ellen drámát vált ki az emberekből.

Nagyon olvasmányos könyv, tulajdonképpen egy kaland regény, de a lényege ezek a drámázók.

2011. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A magyarázatom: ingeréhség, játszmázás.


[link]

2011. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hú mennyi sorstárs. Az én anyám is dettó ilyen. De én mára megtanultam kezelni- bár mondjuk van ,hogy félévente látom két napot. Még tavaly volt egy nagyon komoly beszélgetésünk, családi problémák miatt. Akkor is jött a szokásos szöveg, sírás és egyebek. Én nyugodt hangon közöltem vele, hogy nem vagyok kíváncsi arra, hogy tud hisztizni, mert nem jól csinálja, ajánlom vegyen leckéket a gyerektől, mert neki jobban megy, de ne várja el akkor, hogy felnőttként kezeljem. Vagy valami ilyesmi volt a lényeg. Ő nagyon megsértődött, nem szólt hozzám, ezt észrevette nagyim is. Kérdezte, hogy min vesztünk össze, elmondtam, és a családból mindenki mellém állt, hogy igazam van, ők is nagyon unják már a műsort, csak eddig nem merték neki elmondani. Anyu meg kicsit észhez tért, mert ugye mindenkire nem haragudhat.
2011. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos orvoshoz nem akar menni, egy év volt mire rávettem egy vérvételre, mert "mi lesz, ha találnak valamit..." Már nyugdíjas, egész nap talpon van, nem pihen, de a leginkább a panaszkodásban fárad ki, utána este azért sír, hogy nem jutott semmire. Természetesen segítünk neki amennyire tudunk, Apa még dolgozik, férjem is 12 órában, én GYED-en vagyok szeptemberig, így a pici és én vagyunk vele a legtöbbet. Sajnos az sem tesz jót neki, hogy a kicsi bölcsis lesz, mert Ő akart rá vigyázni, de látjuk, hogy nincs türelme hozzá, ráadásul a kicsi fél tőle, amikor sírni, keseregni kezd. Nagyon félek, hogy mi lesz, ha már én sem leszek itthon vele.
2011. jún. 28. 13:32
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:07

Van ilyen könyv spirituális meg ezoterikus felismerés nélkül is?

Anyának jól jönne.(keresztény)

2011. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ez a könyv egy kaland regény,ehhez hasonló könyvről nem tudok. Hacsak a Popper könyvei között nincs
2011. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Emberi játszmák


Szerző: Eric Berne

Kiadó: Háttér Kiadó

Teljes ár: 2480 Ft

Engedményes ár: 2232 Ft

Megtakarítás: 10%

ISBN: 9789639365773

Oldalszám: 207

Nyelv: magyar

Fedél: puha

Színek: fekete-fehér

Megjelenés: 2009

Szállítás: 1 munkanap

2011. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nyitott Akadémia

A játszmákat onnan lehet felismerni, hogy folyton ugyanazok a szövegek hangzanak el ... Rendeld meg Popper Péter Lélekrágcsálók című könyvét 25% kedvezménnyel! ... Kreatív problémamegoldás; Mindennapi játszmáink Az emberi kapcsolatok ...

www.nyitottakademia.hu/ - Tárolt változat

2011. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Lux Elvira - Popper Péter - Mohás Lívia: Empátia - Az emberi ...

Popper Péter, Ranschburg Jenő, Vekerdy Tamás: Az erőszak sodrásában ... Berne, Eric: Emberi játszmák. 2 480 Ft

2011. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A könyveket el fogom olvasni, talán tudok belőle valamit hasznosítani.
2011. jún. 28. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!