Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy keresztanyának mi a...

Egy keresztanyának mi a dolga? Miben más, mint egy nagynéni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 22:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
Fogalmam sincs,mi a dolga!Az enyém csak kibeszél mindenkit a családban is.. tudjuk..tudom.. mégis bírja anyám..hisz a testvére.Na mindegy!:/
2011. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

A hagyomány szerint, eredetileg az volt a feladatuk a keresztszülőnek, hogy a gyereket vallásos, keresztény életre nevelje, illetve ha a szülőkkel neadjisten történik valami, akkor a keresztszülők nevelik tovább.


Ma már általában nincs nagy jelentősége, plusz egy ajándék a fa alatt..

2011. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 napietus ***** válasza:
56%

én is keresztanya vagyok. a keresztanya annyiban több, mint bármely más rokon, hogy ügyelnie kell a keresztgyerek vallási nevelésére is, és az ehhez kapcsolódó eseményeken megjelennie (ajándékot is szoktak adni ilyenkor), ilyen a katolikusoknál az elsőáldozás, bérmálás, reformátusoknál a konfirmálás.


ezeken kívül eredeti funkciója szerint a keresztszülők dolga volt nevelni a gyereket, amennyiben a szülők meghaltak. támogatni ilyen esetben ma is illik, de a gyámot ma már a gyámhivatal jelöli ki. ez akár egybe is eshet.

2011. jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
6%

A nagynéni és keresztanya szó ugyanazt jelenti.

Keresztanya dolga viszont az, hogyha 18 éves korod alatt meghal az édesanyukád, akkor elvileg neki kellene felnevelnie, mert a keresztelőkor olyankor erre tesznek esküt.

2011. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 napietus ***** válasza:
68%
22:49, ezt honnan veszed? pl. én semmiféle vér szerinti rokoni kapcsolatban nem vagyok sem a keresztszüleimmel, sem a keresztlányommal. igen, van, ahol divat erre valamelyik nagynénit/nagybácsit felkérni, de ez korántsem törvényszerű...
2011. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
5%
Akkor meg ne vállalja el a keresztszülőségesdit.
2011. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 napietus ***** válasza:
71%
miért, melyik egyház hol írja elő, hogy csak valamelyik szülő testvére lehet keresztszülő? ilyet még nem is hallottam...
2011. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak keresztszüleim. Vagyis igazéból mégsem. Keresztanyám nem foglalkozik velem mióta elváltak (kb. 10 éve felém se néz), a keresztapám pár éve halt meg. Mikor még élt a keresztapám, akkor támogatott lelkileg, pótolta a keresztanyámat is. Sosem kaptam tőle ajándékot ünnepekkor, de nem is vártam el! Nekem elég volt, amikor kedvesen beszélgetett velem, puszit adott, éreztem a szeretetét. Igazi keresztszülő volt. És nagyon hiányzik.. 13/L
2011. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%

A második író írta le jól,hogy mi volt a hagyomány a keresztszülőségnél.De ma már ennek nincs jelentősége.

A keresztszülő nemcsak rokon lehet.Manapság sokan a barátjukat,haverjukat válasszák keresztszülőnek.

Szóval a hagyomány szerint az volt a feladata a keresztszülőnek amit a második író írt.Ma az a dolga a keresztszülőnek,hogy minden ünnepen ajándékot vegyen a keresztgyerekének..

2011. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Jó kis keresztapám volt nekem is. A nagy szeretetével meg akart dugni.
2011. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!