Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy elérjem...

Mit kell tennem, hogy elérjem az én nevemen legyen szerepeljen az születés anyakönyvi kivonaton, majd apaságit tudjak tenni ezután?

Figyelt kérdés
4 éve kapcsolatban élek, egy éve született meg a gyerekem, a párom régebben külföldön volt házas, a gyerek születési anyakönyvi kivontán a volt férj nevét tüntette fel apaként, mert a volt férjének is, és neki is így megfelelt. Én voltam vele a fogantatás idején gyakran. Biztos elvált a volt férjétől, sajnos Pszichiátriai eset. A gyerk nevelést a fogantatástól kezdve állom, nem kevés mértékben. A jogi lépések is érdekelnek. Bár ezt nem szeretném.
2009. márc. 26. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Ird le még egyszer ugyanezt magyarul kérlek!
2009. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsi hogyha rosszul fogalmaztam, légyszi ird le mit nem értettél, és leírom újra.
2009. márc. 26. 18:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Én értem amit leírtál azt hiszem.

Ezek szerint a gyereketek a párod volt férjének a nevén van?Miért hagytad ezt?Miért nem tettél apasági nyilatkozatot a születése előtt?Túl rövid idő telt el a válás kimondása és a baba születése között?De akkor sem stimm valami,hiszen már évek óta a szüléskor magával kell vinni az anyának egy 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot a baba anyakönyvezéséhez a kórházba.

Ha nem házas akkor pedig az anya nevére írják ha nincs apasági nyilatkozat sem.

Ha meg lehet egyezni a pároddal,akkor menjetek be együtt a gyámügyre és intézzétek el hivatalosan,hogy Te legyél apaként feltüntetve a gyerek papírjain.

Ha nem lehet,akkor add bíróságra az ügyet.de ez esetben szerintem apasági vizsgálattal kell bizonyítanod,hogy Te vagy az apuka.

Együtt nevelitek a kicsit?

Ki pszichiátriai eset?A volt férj,vagy anyuka?

2009. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szeretnék apasági nyilatkozatot tenni. Nem tudok, mert a párom külföldön vált el, ráadásul nem valós adatot tüntett fel a gyermek születési anyakönyvi kivonatán, vélt apa neve rovatban volt férj neve szerepel. Mit tegyek, hogy nevemre vegyem a gyereket?
2009. márc. 26. 18:54
 5/12 A kérdező kommentje:

Én értem amit leírtál azt hiszem.

Ezek szerint a gyereketek a párod volt férjének a nevén van?Miért hagytad ezt?Miért nem tettél apasági nyilatkozatot a születése előtt?

-------------------------------------------------

Igen az ő nevén. Akkoriban volt pszihiátrián párom. A feltétele az apasági nyilatkozatnak egy vállási határozat, ami ráadásul külföldön mondatk ki. Ezt nem intézte, könyebb volt a volt férjet megnevezni.

----------------------------------------------------

Túl rövid idő telt el a válás kimondása és a baba születése között?De akkor sem stimm valami,hiszen már évek óta a szüléskor magával kell vinni az anyának egy 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot a baba anyakönyvezéséhez a kórházba.

Ha nem házas akkor pedig az anya nevére írják ha nincs apasági nyilatkozat sem.

Ha meg lehet egyezni a pároddal,akkor menjetek be együtt a gyámügyre és intézzétek el hivatalosan,hogy Te legyél apaként feltüntetve a gyerek papírjain.

Ha nem lehet,akkor add bíróságra az ügyet.de ez esetben szerintem apasági vizsgálattal kell bizonyítanod,hogy Te vagy az apuka.

Együtt nevelitek a kicsit?

---------------------------------------


nem élek vele egy háztartásban, mióta gyerek van, ott vagyok.

--------------------------------------------

Az anyuka a pszichiátriai eset?

Ki pszichiátriai eset?A volt férj,vagy anyuka?


Az anyuka a pszichiátriai eset.

2009. márc. 26. 19:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért kellett a vélt apa rovatot kitölteni,ha van apja a gyereknek?Bocsi,de nem értem az élettársad.Tehettél volna a gyerek születése előtt apasági nyilatkozatot,ha azt viszi be szüléskor akkor a nevedre írják a gyereketeket.Annak pedig,hogy külföldön vált el semmi köze a dologhoz.a válási papírok gondolom megvannak,le lehet őket fordíttatni,de nem kéri azokat senki sehol ilyen ügyben ha nem vitatott az apaság,és eltelt a válás óta a megfelelő idő.Azt pedig,hogy vélt apának nevez meg valakit aki nem a gyereke apja,azért meg is ütheti a bokáját.Tud róla a volt férj?Miért csinálta ezt az élettársad?Menjetek be közösen a gyámügyre mint írtam,ha nem hajlandó fordulj a bírósághoz.

Együtt nevelitek a gyereket?

2009. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A gyerek megfoganása óta az anyjával él családi életet. A gyerek márciusban született, én pedig január legelején kezdtem mondani neki, hogy intézkedjen, de hiába ezidáig. Fél, hogy el fogom perelni a gyereket.

Pedig a gyereket nagyon jól neveli, de rögeszmés. Vagy valaki befolyásolja. De ki?

2009. márc. 26. 19:10
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért kellett a vélt apa rovatot kitölteni,ha van apja a gyereknek?Bocsi,de nem értem az élettársad.Tehettél volna a gyerek születése előtt apasági nyilatkozatot,ha azt viszi be szüléskor akkor a nevedre írják a gyereketeket.Annak pedig,hogy külföldön vált el semmi köze a dologhoz.a válási papírok gondolom megvannak,le lehet őket fordíttatni,de nem kéri azokat senki sehol ilyen ügyben ha nem vitatott az apaság,és eltelt a válás óta a megfelelő idő.Azt pedig,hogy vélt apának nevez meg valakit aki nem a gyereke apja,azért meg is ütheti a bokáját.Tud róla a volt férj?Miért csinálta ezt az élettársad?Menjetek be közösen a gyámügyre mint írtam,ha nem hajlandó fordulj a bírósághoz.

Együtt nevelitek a gyereket?


Egyébként én sem értem a miértet....

Nem volt hajlandó a vállást kimondó dokumentumot a mai napig beszerezni, nem hogy fordítani. Ráadásul nincs szakmája sem, és nem fiatal, 40 felé jár.

nem együtt neveljük.

2009. márc. 26. 19:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, a jogiforum.hu-n pontosan kerdezhetsz jogaszokat!

Esetleg menjel el egy ugyvedhez, es par ezer Ft-ert elmondja hogy mit tehetsz, mik a jogaid.

Bemehetsz a gyamhivatalba is, ott is segiteni fognak neked, pontosan. Sok sikert!:)

2009. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már négy éve kimondták a vállást.
2009. márc. 26. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!