Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit hivatalosan...

Hogy lehet valakit hivatalosan kitagadni a családból? Hogy lehet ezt hivatalosan intézni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Kitagadni max. az örökségből lehet, azt is szigorú feltételekkel
2011. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak közjegyzönél, de nagyon komoly indok szükséges ehhez: pl. bünözö, vagy hasonló. Az, hogy nem jönnek ki egymással, nem elég ok ilyenre. A kitagadás egyébként is maximum öröklés esetén léphet érvénybe, más jelentösége nincs.
2011. jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
pont az öröklésröl van szó hogy ne támadhassa mega végrendeletem mert már mondta hogy megfogja mi9nt vér szerinti testver. a nejemre hagynék mindent. ö tartozik nekem nem akarja megadni es mikor kérem fenyegtözik és meg akart venni a nejem is fenyegeti
2011. jún. 29. 16:29
 4/17 anonim ***** válasza:
nem egészen értem, a testvér nem örököl utánad. Csak a gyerekeid
2011. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
nincs gyerek. és amit anyámtol örököltem az szerinte öt illeti ha én meghaltam és meg akarja támadni ági vagyon cimén a végrendeletet
2011. jún. 29. 16:32
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

A legegyszerűbb formája, ha van mondjuk 2 testvér, és a szülők fogják magukat és az egyiknek ajándékoznak minden, a nevükön levő ingóságot, persze ügyvéddel, hívatalosan. Ez meg sem támadható.

Amúgy a kitagadásnak is megvannak a szigorú, törvényi előírásai, de ez egy másik jogi eset.

2011. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem olyan jogi formula nincs, hogy kitagadás.

Végrendelkezni lehet vagy kivásárolni pl ingatlan tulajdonrészt. Rossz gazda mivolt esetén elperelni.

2011. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha ennyire bonyolult a helyzet, kérj időpontot egy ügyvédtől, és vele át tudjátok beszélni az egészet. a jogi ügyek kényesek, jobb tisztában lenni ezekkel pontosan.


Üdv!

2011. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
igen ebben igaza van, az ági öröklés ellen nem tehetsz semmit, max. átirathatod a felelségedre életedben
2011. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet örökségből kizárni, van ún. köteles rész. Valamennyi pénzt kap az örökös, bármit is írsz le, bárhol.
2011. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!