Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag kirakhatja a saját...

Jogilag kirakhatja a saját fiát egy anya az utcára?

Figyelt kérdés

Anyám, fogta a motyómat és kidobott az utcára, azzal a szöveggel hogy változtassam meg a lakcímemet

most töltöttem a 20. élet évemet, s így elvesztette az utánam járó családi támogatásokat (családi pótlék stb. )

Nappali tagozatos OKJ-s suliba járok, még van 1 évem hátra. Nincs hova mennem, s munkát sem találok


2011. júl. 1. 09:30
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim válasza:
60%
Sztem is menj a rendőrségre és mond el hogy mi történt!!!! Ha oda vagy bejelentve akkor sztem nem rakhat ki!!!
2011. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, ha ilyen anyukád, akkor még jobban is jársz, hogy kirakott. De könyörgöm, ne otthon ülj a gép előtt. Menj el SZEMÉLYESEN a diákmunkaközpontokba, úgy szinte azonnal kapsz munkát. És ne az államtól várd a segítséget! Fiatal, egészséges ember vagy, meg tudod oldani a dolgot. Bőven elég neki a rokkantakat, öregeket támogatni.

Én egyetemre járok, és meg tudom oldani, hogy a szüleimtől külön éljek. Munka, jó tanulmányi eredmény, ösztöndíjak, ebből egész szép summa összejön.

Járj utána a dolgoknak, keress megoldást. Akár elindulhatsz a városban végigkilincselni mindenhol, hogy van-e munka. Én már találtam így munkát, szóval lehet találni így is.

2011. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
74%
Lehet hogy én értettem félre de anyád azért tett ki az utcára mert már nem kap utánad pénzt? Az ilyen nem anya tudom hogy fáj de nem érdemli meg hogy anyának nevezd. Egy gyerek nem csak addig a gyerekünk amíg hasznot tudunk húzni belőle. Hanem addig míg élünk még világ a világ lehet 5 20 vagy 50 éves akkor is egy anyának a gyereke mindig a gyereke lesz nem csak egy pénz forrás. A helyedben egy darabig meghúznám magam barátoknál ismerősöknél esetleg vannak ilyen szállóhely félék közben keresnék valami idény munkát elmennék napszámba vagy bármit amivel pénz lehet keresni. Aztán befejezném a sulit munkát keresnék kivennék egy kisebb lakást új életet kezdenék és elfelejteném azt a nőt akit eddig az anyámnak hittem. Nem lesz könnyű sőt nagyon nehéz lesz de ha kitaró leszel és nem adod fel sikerülni fog. Vannak akik ennél mélyebbről is feltudtak állni önerőből.
2011. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Ismétlem, hogy vidéken lakok, és nem tudom meg oldani hogy felutazzak munkát keresni pestre :S

S itt vidéken nincs semmi itt körbe jártam mindent szó szerint...

Igen, a jó tanulmányi eredményért OKJ-s suliba nem kapok semmilyen ösztöndíjat :S

2011. júl. 1. 17:09
 45/55 anonim ***** válasza:
25%
Ha vidéken vagy, akkro gyúrj rá a mezőgazdasági idénymunkára, ha jól tudom, mostanában indul a címerezés.
2011. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%
Nézd anyádnak nincs teljes mértékben igaza,de azért ennyi idős korodban már valami jövedelmednek kellene hogy legyen.Mégha nem is sok,de valami.Amit utánad kapott gondolom a családiról van szó az nagyon de nagyon kevés egy felnött férfi eltartására.,éppen ezért nem is értem milyen hülyeségeket hordanak itt össze."Nem kap az államtól utána pénzt akkor már nem kell a gyerek"tisztázzuk:a gyerek egy 10-max.17 éves,de nem egy közel 20 éves.Ennyi idős koromban már megvolt a lányom és dolgoztam mellette.
2011. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Kedves 22:17-es beíró!


Csak azt felejted el, hogy 15-20-25 évvel ezelőtt nem volt olyan nehéz munkát találni, akkoriban még a megélhetés sem volt ilyen nehéz!...


Én is 17 éves koromtól dolgoztam (40 évvel ezelőtt!), 23 éves koromban már a saját házunkat építettük a férjemmel...

No, ezt MOST már nem lehet megtenni, amikor tömegesen keresnek munkát még a diplomások is!


Nekem két 20 év körüli gyerekem van, látom, hogy milyen lehetőségeik vannak, lassan már annak is örülünk, ha tanulni tudnak (mert manapság már ez is egy kalap pénzbe kerül)...


Amúgy meg a CSALÁD lényege pont az lenne, hogy támogatjuk egymást, hol a beteg nagymamát, hol a munkanélküli gyereket, hol a bajba jutott unokát...

Én is támogatom a szerény nyugdíjú szüleimet (pedig nem kötelességem) és ők is segítettek, amikor mi fiatal házasokként építkeztünk...

Nekem teljesen természetes, hogy lakhelyet és ennivalót (meg még mi mindent!) adok a 20 éves gyerekeimnek, amíg van ennivalóra valóm, azt megosztom velük!...

Biztos vagyok benne, hogy ők is segíteni fognak, ha öregen, betegen nélkülözni látnának...

2011. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
17 éves korom ota dolgozom én is, de ami családunkban nem szokás a nagyszülőket otthonba vágni,a gyereket meg az utcára lökni.
2011. júl. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"... Tévedés!!!Azért mert valakinek az állandó lakcime az X utcában van,Y néninél az semmire sem jogositja fel.Ha az ingatlan tulajdonosa Y néni,azt enged be a lakásába akit akar,az ajtót nem köteles kinyitni.Ez régen volt így az önkormányzati lakásoknál,ott valóban a főbérlő köteles volt beengedni aki oda be volt jelentve.Ma a kényszerkijelentésekkel van a gond,mert tanúkkal kell igazolni,hogy az adott személy nem lakik ott.De ismétlem:semmi joga nincs az ingatlanhoz ha családtag, ha nem..."

======= ====== ======== ======== ======= ===== =====


No, ezt nagyon rosszul tudod!!!...

Jó tisztában lenni vele, hogyha ÁLLANDÓRA BEJELENTVE valakit befogadsz a lakásodba, azt bizony utána nagyon nehéz lesz kitenni...


Nem véletlen, hogy a főbérlők nem engednek bejelentkezni a lakásba (sokan még ideiglenes bejelentőt sem írnak alá) mert pontosan tudják, hogy annak jogilag milyen következményei vannak...


A saját tulajdonú lakásomból sem tudom könnyen kitenni azt, aki nálam állandóra van bejelentkezve!!!

Ezt véletlenül pontosan tudom, mert én is "szívtam" ezzel...

Amikor megvásároltam a lakásomat, akkor az adásvételi szerződésben pontosan beírtuk, mikor és milyen határidővel kell a régi tulajdonosnak és családtagjainak kijelentkezniük a lakásból.

Eszembe sem jutott, hogy a régi tulajdonos ezt nem tette meg, csak 1 év múlva láttam döbbenten, hogy a választási cédulák hozzám vannak bedobva, tehát még hivatalosan nálam voltak bejelentkezve!!!


Ekkor berohantam a helyi Önkormányzatba és megtudtam, hogy kérhetem a kényszer-kijelentkeztetésüket (lakcím fiktiválási eljárás) , de ez egy hosszadalmas procedúra, nekem kell bizonyítanom, hogy az illetők 1 éve nem laknak a lakásban!!!


Felhívták a figyelmem, hogy VIGYÁZZAK, mert akinek állandó bejelentője van a lakcímemre, azt köteles vagyok beengedni a lakásba, akár rendőrségi kísérettel is követelheti az ajtó kinyitását, sőt ha nem engedem be, akkor MAGÁNLAKSÉRTÉST követek el, amennyiben az illetőknek személyes tárgyaik vannak benn a lakásban!!!

(IGEN! Igen!... Bármennyire nem logikus, hiszen a lakás az enyém, mégis én követek el magánlaksértést a magyar törvények szerint!)


Végül az én esetemben szerencsésen megoldódott a probléma : felhívtam a régi tulajdonost és jól megfenyegettem, hogy mi mindenre leszek képes, ha 1 héten belül nem jelentkezteti ki a családját! (Kijelentkezett magától.)


Amúgy akit érdekel, itt sokak személyes tapasztalata van leírva a témában :


[link]

2011. júl. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

Amikor azt írtam hogy itt vidéken végig jártam mindent, azt komolyan írtam. Szószerint nincs semmi. Annyira nem nagy a falu hogy temérdek mundka legyen, ami meg van az már betöltve van, vagy ismerős ismerősei töltik majd be mint megtudtam...

Köszönöm a kedves, segítő kész hozzászólásokat, hétfőn írok bnőm anyukájával egy határoztatot, amit a neten találtam, aszerint amíg nappali tagozatos vagyok nem rakhat ki. Remélem az önkormányzat segít...

2011. júl. 2. 09:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!