Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én nem vagyok megkeresztelv...

Patrik. kérdése:

Ha én nem vagyok megkeresztelve és az se akit keresztapának szeretnék akkor lehet ő a keresztapám?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2011. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem.
2011. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
igen, de előtte el kel járnod bibliaórákra
2011. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy melyik felekezet. Római katolikusnál keresztszülő nem lehet, csak ún. tanú - de ez gyakran plébánia-függő dolog. Van olyan pap, aki nem engedi.

Reformátusoknál tudtommal ez nem akadály.

2011. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak olyan ember lehet (ha római katolikusokról beszélünk), aki meg van keresztelve, volt elsőáldozó és bérmálkozó. Lehet, hogy ez a leendő keresztapádnak kicsit sok lenne egyszerre.
2011. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először a leendő keresztapának kell megkeresztelkedni, aztán lehet ő a te keresztapád.
2011. júl. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerekünk római katolikus, és csak olyan lehetett a keresztszülő, aki szintén az. Viszont tesóm csak megkeresztelve lett, máson nem vett részt (első áldozás, bérmálkozás). Viszont szerettünk volna a fiunknak keresztanyát is, de csak idősebb nőrokonok voltak megkeresztelve, de végül felkértük unokahúgomat, és tiszteletbeli keresztanyává fogadtuk. Készítettünk neki egy oklevél szerű papírt, amin rajta volt, hogy keresztanyává fogadjuk vagy valami ilyesmi.
2011. júl. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!