Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne a lakóinkkal...

Hogyan kéne a lakóinkkal beszélni ezekről a dolgokról?

Figyelt kérdés

Párommal két generációs családi házban élünk. A telken van egy nagy családi ház,ami ki van adva egy idős házaspárnak,meg a lányuknak. Van egy kisebb ház,abban lakunk mi. A lakókkal emberileg nem lenne semmi gond,általános dolgokról tök jól el lehet velük dumálgatni,a néni szokott hozni nekünk sütit,meg ilyesmi,de a szokásaiktól hülyét kapok. Az öreg folyton szerelget valamit,fúr farag,kopácsol ezzel nem is lenne semmi probléma,ha nem reggel 6-kor,vagy este 8-kor csinálná! Ma reggel 8-kor átjött az öreg szólni,hogy a pincében lévő kerti csapot meg akarja csinálni(eddig nem volt használva),és elzárja a vizet egy kis időre. Nos még mindig nincs víz,nem miért pont ebben a hőségben kellett nekikezdeni,mikor amúgy sem lehet víz nélkül bírni. Én ilyen melegben napi 3-4-szer zuhanyzom. Még a wc-t sem bírom lehúzni. Ráadásul nem voltam itthon hétvégén,egy csomó mosogatni valóm volna,a mosógépet is vagy kétszer el kell ma indítanom,és takarítanom is kell,amihez szintén kell víz. Majd szétvet az ideg! Van egy idióta korcs kutyájuk,aminek egész éjjel be nem áll a szája,sőt az én kutyáim kajáját folyton felzabálja! Arról már nem is beszélve,hogy a kutyaürüléket csak én szedem fel az udvarról,ők sose. Eddig mindig bent tartották a kutyát,a házban,most hogy nyitott ablaknál alszunk,és minden behallatszik kirakják éjszakára,ha berepül az udvarba egy légy már ugat,és mostanában szokásává vált,hogy az ablakunk alatt,a házunk falánál ás,és közben morog. Ma éjjel háromszor keltem fel,és kellett kimennem rászólni. Vannak macskáik is,nem egyszer fordult már elő,hogy feljöttek a mi teraszunkra,és odapisiltek! Van még 1-2 ilyen dolog,hogy pl. hatalmas az udvar,de a füvet minden héten mi nyírjuk,nekik sose jut eszükbe,de ezt már leszarom nem érdekel. Viszont a többivel nem tudok mit kezdeni. Hogyan kellene ezekről velük beszélni,hogy ne vegyék bunkóságnak,és ne legyen belőle sértődés?


26/N


2011. júl. 11. 11:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
gyorsan és komolyan ... ha nincs változás ki kell őket tenni
2011. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Jó neked, hogy nem dolgozol ma:-)

Szerintem nyugodtan mondd meg ezeket nekik, kedvesen, hogy ők is nyírják a füvet, vagy megcsinálod te szívesen, de akkor ők ezt+ezt tegyék meg a kertben. A kutyát is mondd nekik, zavaró tud lenni.

Szerintem a mai víz kérdésen meg lépj túl.

Vannak dolgok amiket "el kell viselni" a szomszédtól, mert olyasmik ők, hiába éltek egy telken, viszont abban a tekintetben meg mások, hogy igenis nekik is kell tevékenykedni.

Esetleg beszélj a főbérlőjükkel.

2011. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát más megoldás nincs, ki kell őket tenni. Ha megsértődnek egy beszélgetést követően, úgyis ez lesz a vége.


Nyugi! örülj neki, hogy csak ilyen problémák vannak. Mosolyogj egy jót. Kedvesen kérdezd meg a bácsitól, hogy mikor lesz már víz, mert neked szükséged lenne rá.

2011. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Jaa, a ti lakóitok? Hát akkor egyértelmű, kedvesen, de határozottan szólni kell nekik.
2011. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Héjj, hát ők az albérlők, ne te tűrj.... Le kell ülni velük és megbeszélni, hogy mikben kell változtatni. Nekik kéne alkalmazkodni nem neked. Ez meg hogy az öreg megszereli a csapot nem olyan rossz dolog. Legtöbb albérlő csak a kárt csinálja és nem javítgatnak semmit.
2011. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha enyém a ház akkor választás elé állítanám Őket: Vagy alkalmazkodnak és nem ugattatják a kutyákat, nyávogtatják a macskákat vagy menjenek a fenébe! Ha kell én magam vennék újságot nekik, hogy keressenek más helyet ahol csak ők vannak a telken és nem zavarnak senkit!
2011. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
Csapot meg jó, hogyha megszerelik, legalább erre nem megy el a pénz.
2011. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez az,hogy nem vagyok én egy sárkány,aki kötekedik mindenkivel,de ezek a dolgok tényleg zavaróak tudnak lenni. Eszünk ágában sincs őket kitenni,mert ezeket a szokásokat leszámítva tényleg nagyon rendesek,időben fizetnek,a barkácsolásokat leszámítva nem hangoskodnak,sőt tudják,hogy mi ezt a házat el akarjuk adni,és mondták,hogy azon vannak hogy minél előbb kapjanak hitelt,mert tetszik nekik nagyon a ház,és meg akarják majd vásárolni. Együtt lehet velük élni,pedig én nagyon be voltam tojva,hogy milyen lesz egy udvarba élni egy másik családdal. Lehet,hogy nekik is van olyan ami zavaró bennünk,de azért én igyekszem tekintettel lenni rájuk. Igazából talán az állatkáikkal lenne zavaróbb a probléma. A víz témán meg azért akadtam ki,mert tényleg nagyon el vagyok úszva,amit víz nélkül lehetett megcsináltam,csak most meg itt ülök tehetetlenül.
2011. júl. 11. 12:02
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Sanyi bácsi! Ha nem okoz nagy gondot, ne korán reggel tessék már elkezdeni a fúrás-faragást. Én ha nem dolgozok, szívesen pihenek-csendben. Bodrit meg tessék már megkötve tartani, mert a mai világban nekem luxus őt is etetni a saját kutyám mellett és a piszkát se szívesen szedem fel utána...
2011. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

Lásd be, hogy hisztizel.. Ha a mosogatnivaló megvárt egész hétvégén, akkor tud várni még egy ideig.

Az állatokat nyilván nem az öregek uszítják ellened, nem ők kérik a kutyát, hogy éjnek idején ugasson, hogy bosszankodj..

A problémát meg nem értem, átmész, szólsz,hogy feladatid vannak, kéne a víz, jó lenne mielőbb megnyitni. Az öreg valószínű igyekszik lefoglalni magát, esetleg szólj neki, hogy legyen tekintettel rátok, mert behallani reggel és este a zajokat. Szerintem amiket leírtál, nem valódi gondok,főleg, ha emberileg meg semmi bajod velük. Kár ilyen lényegtelen dolgokon felhúznod magad.

24N

2011. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!