Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha ilyen szinten...

Mit tennétek, ha ilyen szinten átvertek volna titeket egy 5 éves kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Talán nem is normális kérdés, mert egyértelmű, hogy mit kell tennem. De mégis.. " Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek"

5 éves párkapcsolatban élek az élettársammal.

A történet ott kezdődik, hogy az édesanyám (aki a legfontosabb volt az életemben) meghalt 7 éve. A tőle kapott ékszereket akkora becsben tartottam, hogy felvenni sem mertem őket, nehogy elhagyjam, vagy bármi bajuk essen.

Jóformán egy éve kezdődött minden..

Édesanyám eljegyzési gyűrűje a többi ékszerrel együtt, egy helyre el volt rakva. Egy alkalommal kerestem égre földre, még a szemetet is át túrtam, de egyszerűen nem találtam meg. Hónapokat ostoroztam magam érte, hogy hogy lehetek ennyire idióta, hogy elhagyom. Mikor belül, kimondatlanul, tudtam, hogy nem veszíthettem el, hiszen nem is hordtam. Ugyan ez történt egy lánccal és egy medállal, pár napja azt sem találtam, mikor is "párom" tegnap előtt hazajött a munkából. Még levitte a kutyát sétálni, én közben kipakoltam a táskájából (nem szoktam kutakodni, de abban voltak a dolgok, amiket hozott a boltból). Szépen kivettem mindent, és észrevettem, hogy a táska alján van egy halom papír. Fogtam, megnéztem őket. Lehet jobban tettem volna, ha meg sem nézem, mert abban a pillanatban tulajdonképpen az egész életem és az egész párkapcsolatom egy másodperc alatt hullott szét. Zálogjegyek voltak. Zálogjegyek, az ékszereimről, amiket az édesanyám hagyott rám. A jegy gyűrűje már annyi ideje bent van, hogy ki sem tudom venni, ugyanis az már végleges elzálogosításra került. Megtaláltam még a nyakláncomról, medálomról való igazolást is. Természetesen, ez mind a tudtam és beleegyezésem nélkül. Ugye nem elhamarkodott döntés ezek után azonnal véget vetni ennek a "kapcsolatnak"?


2011. júl. 12. 11:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az ő magyarázata akkor úgy kivágnám, mint a macskát szarni és követelném, hogy hozza vissza az ékszereim, megérdeklődném, hogy feljelenthetem-e vagy valahogy behajtható-e rajta- visszaszerelhető-e amit ellopott tőlem. Tartsd magadnál a zálogházas papírokat, nehogy eltüntesse s még a mai nap érdeklődj a rendőrségen, hogy ebben az esetben mi a teendő. Ha gépezésre b4szta el a pénzt akkor lehet nincs annyija, hogy visszaváltsa, mert az ilyenek addig gépeznek míg pénz nélkül maradnak, ez betegség. Semmiképp ne hagyd annyiban és mindenképp küldd el a fenébe, ilyen emberben nem szabad megbízni mégegyszer.
2011. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Szinte szó szerint ugyanez történt velem, hihetetlen...

Most tényleg ledöbbentem.

2011. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
78%
12:18-as.. és Te mit tettél? hogy alakult végül?
2011. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk, de a lakás az én nevemen van, az én bútoraimmal berendezve. Tudjátok a legborzasztóbb az, hogy pont az az ember csinálta ezt, akire előtte rábíztam volna az egész életemet. Akinek már elnézést, de a s.ggét kinyaltam, soha egy hajszálat nem kellett arrább raknia, mert itthon meg volt neki szépen minden csinálva. A reakcióján meg nagyon nagyon felháborodtam, beszélni már nem is tudtam vele, csak üvölteni.. Szerinte én hülyeségeket beszélek, ez nem lopás ( hát mi???? ) és ő bizony nem gépezte el a pénzt, sőt... Mikor még nem mondtam neki, hogy itt van a kezemben a bizonyíték, csak letámadtam mikor hazajött, ő volt felháborodva, hogy honnan merek ilyeneket ráfogni... Oda raktam elé a papírokat..raktam, az enyhe kifejezés.... erre valami hasonló reakció jött: " Jólvan, ne f.ssál be, vissza adom a pénzt, azért is amit már nem lehet kiváltani" Hiába mondtam el neki, elsősorban nem a pénzről van szó....A zálogjegyek nálam vannak, hívtam a bizonyos zálogfiókot, nem vették fel, de addig hívom, amíg nem beszélhetek egy üzletvezetővel. A zálogjegyen se személyi szám, se telefon, se név semmi... Csak egy rongyos papír... Ennyi lett abból, ami nekem a legfontosabb emlék az egész életemben
2011. júl. 12. 12:22
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Összepakoltam a cuccait mire hazajött és kirúgtam. Mást nem tettem.
2011. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

88%

Sajnálom, hogy veled is ez történt. Írta az egyik hozzászóló, hogy ez jobban szíven ütné, mint ha megcsalták volna. Hát igen... Bár azt csinálta volna..

2011. júl. 12. 12:26
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

és végülis kifizeti neked a pénzt??

én duplán behajtanám rajta megzsarolnám h feljelentem, és miután kifizette, mennék is a rendőrségre..

2011. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
egyértelmü hogy szétverném a pofáját. szörnyü. én a mamámhoz álltma nagyon közel, és ha valaki ilyet csinált vna.:( az a legszörnyübb hogy vele éltél, szeretted, és megbiztál benne, ő meg így átvert..
2011. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
75%

Borzasztóan sajnálom, h ilyen patkány dolgot tett veled.

Nekem sem él az édesanyám, de ha a férjem ilyet tett volna velem, bizonyisten, h minimum nekimennék, és ütném, amíg bírom.


Szegénykém, bárhogyan is de próbáld visszaszerezni az ékszekeret. A pasid meg dobd ki, én is elgondolkoznék, h feljelentem.

2011. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt a rohadt... Egy biztos, ne hagyd magad! Mindenképp szerezd vissza az ékszereket, ha kell, vond be a rendőrséget is!
2011. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!