Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
A gyermekem ( 7 éves) nem akar az apukájával menni nyaralni (nyári kapcsolattartás- 3 hét), ezt meg is mondta neki, mire elkezdett neki ígérgetni hogy ide-oda elviszi csak menjen el vele. Erre nagy nehezen igent mondott. Fél órára rá, a szobájában magában sírdogált ( azt hittem beütötte valamijét),mire kérdésemre azt felelte, hogy ő nem akar elmenni az apjához és én mondjam meg neki. Felhívtam a gyámügyet, hogy mit lehet tenni, de ott azt mondták nem számít hogy a gyerek nem akar menni, mennie kell és nekem kell őt biztatni. Sírógörcsei vannak amiatt, hogy el kell mennie! Viszont ha nem adom oda, végrehajtást fog kérni és akkor úgy viszi el....
2011. júl. 12. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
meg kell beszélni a kicsivel,hogy miért nem akar az apjával lenni... Hogyha pl. azért nem mert addig téged nem lát,akkor mi lenne,hogyha azt csinálnátok,hogy mindennap elviszi valahová az apja este pedig a saját ágyában aludna?
2011. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerekednek az lenne a legjobb, ha megbékélne az apjával.


Ebben az ügyben Te sokat tehetsz. Bármelyik irányba. Ha Te megbékélsz az apával, sokat mondod a gyereknek, hogy az apja is nagyon szereti, és neki semmi köze ahhoz, hogy ti nem tudtok egymással élni, akkor a gyerek is jobban rendben lesz. Ha akár csak tudat alatt is, de "támogatod" őt abban, hogy az apjánál lenni neki rossz, és sokkal jobb neki, amikor veled van, akkor nincs mit csodálkoznod egy ilyen reakción. A gyerekek simulékonyak, sokszor mondják azt, amiről úgy vélik, a szüleik azt akarják hallani. Ez a "kicsik" túlélési stratégiája. Magukévá teszik mások szabályait, értékrendjét stb. Beolvadnak a közösségbe, ahol élnek. Ez így teljesen természetes. Ezért a szülők, nevelők felelőssége minden ilyen esetben, hogy akár a saját személyes érdekeiket felülbírálva nézzék a gyerek érdekét.

2011. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

A helyzet az, hogy én sohasem mondtam egy rossz szót sem az apukájára. Ettől függetlenül a viszonyunk tényleg nem jó. Ezért is vagyok meglepődve, mert 5 éve váltunk el és eddig ez nem volt probléma. kb. 1 hónapja kezdődött. Ráadásul még azt is mondta nekem nem rég, hogy tudja hogy az apja hazudik neki, mert látja a szemében...puff

2011. júl. 12. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:

De nem mondja miért nem akar menni?

Vagy esetleg megkérdezhetem ti miért váltatok el?Mert gondolom, ha bántotta volna, akkor a közelébe se lenne engedve?

Lehet, hogy csak a barátaitól nem szeretne elszakadni ilyen hosszú időre.

Ennyi információval nehéz választ adni, mert biztos ki váltotta valami.

Akkor már könnyebb lenne, ha leírnád a helyzetet.A ti kapcsolatotokat, a gyerek álláspontját...stb.

2011. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vajon mi történhetett egy hónapja ami miatt nem akar menni a gyerek? Talán bántotta vagy kiabált vele? Biztos volt valami olyan dolog ami a gyerekben rossz emlék maradt. A gyámügyet sem értem mert ezzel a gyerekednek árt ha kényszerből kell mennie és minél jobban erőlteted annál inkább nem akar majd találkozni az apjával. Esetleg nem lehetne megbeszélni ezt az apával? Ha igazán szereti a gyerekét akkor szerintem hagyná inkább a programokat későbbre és nem erősködne.
2011. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem onkélkül bőg a sarokba,lehet történt ott vele valami ROSSZ.Saját tapasztalat sajnos,engem is köteleztek apukámhoz,8 9 ves koromban ő is ígért fát bokrot,hogy ide visz oda visz ez lesz az lesz,ehelyett belettem zárva a lakásba.F*sza volt,volt testi fenyítés is.Meg egy ismerőse kis hiján meg...

persze anyám nem akrt engedni de őt is kötelezték,észre vette hogy furán jövök haza,bepisiltem utána,és úgy kell kihúzni a kocsiba mikor jött értem apám,anyám szerzett jó ügyvédet,én meg megmondtam mi történt,többé nem kellett menni.Persze mig velünk volt vert minket engem polyásként is többször,stb,ennek ellenére mennem kellett,azt mondták a másik félnek is joga van a láthatáshoz.

A gyereknek nincs joga?Most én is ebben dolgozom,és sok kollega beleszrik abba hogy gyerekel mivan mert csak statisztikai rubrikáknak tartják őket.Persze van amikor ügyvédileg eltiltják a gyerektől anyát vagy apát,de ahhoz kőkemény bizonyítékok szügségesek.Sajnálom a gyereket.

2011. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Sajnálom ami veled történt. Az írásod alapján örülök neki, hogy minket nem köteleztek arra, hogy apánkkal legyünk, szerencsére lemondott rólunk. De jobb is így.


Kérdező!

Beszélgess el a gyerekkel, hogy miért nem akar az apjához menni.

2011. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Nagyon sokat beszélgetek Vele erről, de ha szóba kerül, mindig könnybe lábad a szeme, hogy erről nem is akar beszélni és hogy unja már ezt az egészet.De konkrét dolgot nem mondd. Tart az apjától, mert engem is lelkileg terrorizált az apja még régen, és lelkileg zsarolt, szerintem a gyerkőccel is ezt csinálja. Látom rajta, hogy megakar felelni mindkettőnknek...:(

Elég sok minden történt mostanában, új városba költöztünk, új ovi, nekem hosszú idő egyedüllét után új szerelem. A mostani páromat nagyon szereti, mindig lerajzol bennünket együtt, mint egy család. :)szinte mindennap ilyen rajzokat hozunk haza az oviból. Gondoltunk rá, hogy lehet jobban érzi magát velünk....

2011. júl. 13. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!