Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő esetén a papnak...

Keresztelő esetén a papnak (református) szokás adni külön pénzt?

Figyelt kérdés

Vagy "csak" elég bedobni a perselybe? Esetleg azt borítékban bedobni, és megköszönni, hogy megkeresztelte a gyerekünket? Segítsetek légy szíves. Rá nem kérdeztem, mert olyan kellemetlen, hogy "és mivel fogunk tartozni?"


Mi a szokás? Köszi előre is.


2011. júl. 16. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Boritek a pap kezeben, mindegy milyen vallas. Egy boritek keresztszuloktol, egy boritek a szuloktol.
2011. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mikor az esküvőnk volt, akkor rákérdeztem a papra (egy másik templomban volt az esküvőnk), és akkor az a pap kicsit megsértődött ezen, és azt mondta, ha mindenáron "adni akarnak", akkor dobják be a perselybe, a templom részére... Hát nem tudom, nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni. Ezért várom még többetek tapasztalatát is, köszi!
2011. júl. 16. 10:34
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Így is rengeteg adományt kapnak, még jó, hogy sértésnek veszi. Egy tisztességes pap vallástól függetlenül sértésnek veszi.

Kicsit undorítónak is tartanám ha elfogadná.

Inkább ajándékcsomagot vegyetek neki, ne sértsétek meg.

2011. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
"Megsertodott", mert mint pap a szolgaltatasanak nincs ara, nem mondhat egy arat. Elvileg ingyen kellene lenni. Igy a boritek az "adakozas" az egyhaznak. Hogy hova megy, ki tudja, egyhazhoz vagy mashova.
2011. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
A pap nem pénzért dolgozik, hanem vallási elhivatottságból, mint Isten eszköze.
2011. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jaj, félreértés ne essék, nem akarok én mindenáron adni (a papnak a kezébe), csak kérdezősködöm, hogy mi a szokás. Én annyira utálom az ilyen helyzeteket... ez is kb. olyan, mint hogy mennyi hálapénzt adunk (már aki ad, én ennek sem vagyok a híve) az orvosának.


Sokkal jobban szeretem az olyan helyzeteket, mint pld. egy magánrendelő, bemegyek, és ki vannak függesztve az árak...senkinek sem ciki... :))


Nem szeretnék sem beégni, sem kilógni a "sorból". Köszi többieknek is!!

2011. júl. 16. 10:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de a boritek nincs visszautasitva, sot, adakozasnak van veve. "Amugy jar is" alapon. Nem kerhetik, de az irhatatlan" szabaly az hogy kell adni.
2011. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell adni. És ha kéne sem borítékban, hanem adományként. Adományt nem borítékban adsz a pap kezébe, hanem a templomnak adod.
2011. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A keresztelőnek nincs a lelkipásztort illető díja, mivel sákramentum (=szentség). Ha egy család szeretne ezen felül adományt adni, akkor azt borítékkal vagy anélkül a perselybe megteheti, vagy amennyiben az adott gyülekezet egy bizonyos meghatározott célját (pl. építkezés, program, hittanoktatás, stb.) szeretné segíteni, akkor a Lelkészi Hivatalban történő befizetéssel tudja megtenni. A befizetésről átvételi elismervényt kap.


Üdvözlettel:

egy református lelkész

2011. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Na végre egy illetékes! :-) Üdv az amatőrök között!
2011. júl. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!