Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak gyerek után vágyódom, de...

Csak gyerek után vágyódom, de házasság után nem. Ez így fura dolog?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék babát, fiatalabb koromban is jól kijöttem a gyerekekkel, sokat vigyáztam a testvérei/unokatestvéreim gyerekeire. Egyre inkább úgy érzem, az tenné teljessé az életem ha babám lenne. De csak erre vágyom. Mindig anyukaként képzeltem el magam, de nem feleségként. Olyan érzésem van, hogy én pasi nélkül is meglennék. (Talán azért mert annyira régen volt párkapcsolatom, hogy már beleszoktam az egyedüllétbe, meg úgy nem is nagyon hiányzik...Persze tudom egy gyereknek apa is kell, de mégis így érzem)
2011. júl. 16. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hat igen.fura. egy pasit te csak donornak nezel?
2011. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valami nincs rendben, az biztos. Talán nem láttál jó mintát a szüleidtől, akik apaként és anyaként működtek csak, férfiként és nőként nem.
2011. júl. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
és mikor majd rájössz,hogy miért is kell a gyerek "elkészítéséhez" két ember,akkor meg azért fogsz sírni,hogy gyerekes anyukaként nem találsz párt magadnak. Nem bántani akarlak,ne sértődj meg,csak saját tapasztalatból tudom,hogy ide egy ember nagyon kevés még családi segítséggel is. Van,akik bírják,mert muszáj,le a kalappal előttük,de ne tegyél ilyet se magaddal se a jövendőbeli gyerekeddel. Nem lehetsz ott mellette annyit,amennyit szeretnél,kell a támogatás a párod részéről. Ha majd találsz valakit,akit tényleg szeretsz,akkor valószínűleg megváltozik a véleményed. Ráadásul az csak hozzátesz az élményhez,ha a gyerekben nem csak önmagát,hanem az imádott férjedet is látod :)
2011. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Spermabank,és igy egy pasit se bántasz meg,és akkor csodálkozunk hogy egyre több a nőgyűlőlő.
2011. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 ava87 ***** válasza:
100%

Fura, bár nem egyedüli eset.

De személyes tapasztalatból azt mondom, hogy NE akarj egyedülálló szülő lenni, nem olyan csuda jó dolog az. Oké, hogy te nem vágysz kapcsolatra, de nem csak ezért nem jó. Nehéz mindent egyedül csinálni, és nevelni is nehezebb egyedül. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de egész más, és sokkal nehezebb. 3 éves volt a fiam, amikor férjhez mentem, azóta van neki úgy igazán apja. Csak hogy egy példát említsek, ha nem lenne, én most nem tudnék itt lebzselni :)

2011. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem fura. Én is hasonlóan gondolkodom, annyi különbséggel,hogy nekem van barátom. Azt el tudom képzelni, hogy lesz közös gyermekünk, együtt járunk játszótérre meg babaúszásra meg ilyenek:D De nem akarnék hozzámenni feleségül. Érdekes, hogy el tudom képzelni a közös jövőt, hogy együtt vagyunk egy család, de nem akarok a felesége lenni, nem akarok -né lenni. Én amúgy szerintem azért gondolom így, mert látom a szüleim szar házasságát és azért nem tudnak szétmenni, mert közös a lakás meg mit tudom én, szóval én ezt nem akarom átélni, ha ne adj isten odáig jutunk. Hát ez van.

21/L

2011. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ava87 ***** válasza:
Utolsó, ez más, te csak házasodni nem akarsz, de ettől még ti egy család lennétek. Nem is az itt a lényeg, hogy ki akar házasodni, és ki nem, hanem hogy a kérdező ténylegesen egyedül szeretne gyereket nevelni. Ilyen szempontból részletkérdés, hogy valakik "csak" együtt élnek, vagy házasságot is kötöttek.
2011. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

ha megcsináltatod a gyereket utána elhagynád a pasit?Mit mondasz a gyerekednek, hogy ki az apja? Vagy aki épp a partnered majd az lesz, nem fogsz tudni neki jó példát mutatni ha mindig más hapsit lát nálad de akkor sem ha nem lesz férfi példa előtte.


Majd ezt mond el annak a fickónak is akitől gyereket szeretnél, hogy neked csak addig kell még össze jön a baba és utána lapátra teszed.


Az apának is ugyanannyi joga van a gyerekhez mint az anyának.

2011. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem fura, én is így vagyok. De nekem inkább amiatt van mert nem volt soha normális kapcsolatom és már nem is szeretnék annyira. Elegem van a kihasználásból és abból h a normális pasik elkerülnek.
2011. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

De igen fura. Antiszociális és önző személyiségképet mutat, mely a természettel szembemegy, de paradox módon megy gyereket azt szeretnél.

A gyerekkel szemben is önző dolog, hogy esélyt sem kap arra, hogy rendes, egész családban nőjön fel.

Ha mégis erre vetemednél, akkor játssz tiszta és nyílt lapokkal, ne csellel felcsináltasd magad.

2011. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!