Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Katona akarok lenni. Már 13...

Katona akarok lenni. Már 13 éves koromban eldöntöttem. De Szüleim nagyon kifogásolják ezt a helyzetet hogy nő ne menjen már katonának. De mit csináljak ha az szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Szülök szerint a nőket kihasználják a katonaságnál.. Ti hogy látjátok? leérettségiztem és nem tudom mi tévő legyek.. Köszönöm a válaszokat! 19L
2011. júl. 19. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kiskorod óta érzed, akkor tedd azt. A szüleid rosszallása ellenére. Nekünk az a tapasztalatunk, a környezetünkben, hoyg aki már kiskorában tudta mi akar lenni, annak azzá kell lenni. Mert ha igen akkor sikeres. Ha nem, akkor vergődik, és nagy kerülőutakkal végül mégis az lesz. Győzd meg a szüleidet. Sok előny van: jó kereset, biztos előrejutás. Erre hallgatnak a szüleid. Kihasználni nem tudnak, szigorú szabályok kötnek mindent a katonaságnál. Mit értenek "kihasználás " alatt egyáltalán? Mire gondol? Mi történne konkrétan akkor?


vagy mondd hogy muszáj megpróbálnod. és ha nekik lesz igazuk, akkor feladod majd. De jár egy esély neked is.

Te leszel a katona, nem ők!

2011. júl. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is katona szerettem volna lenni. Persze szüleim lebeszéltek róla, mert mégiscsak Nő vagyok, és Úristen nem fogom bírni, meg milyen veszélyes, meg bla bla... Teljesen kitűnő tanuló nővérem után beállítottak a sorba, hogy nekem is üzleti síkon kell tovább tanulni, mert milyen könnyű lesz nekem, hogy Ő majd tud segíteni. Rohadtul nem érdekelt a szakma, 2 év múlva ott is hagytam a sulit. Most nézek ki a fejemből, hogy nincs semmi szakmám, már önálló életet élek, dolgozom, és sehogysem tudom összegyűjteni a pénzt olyan sulira, ami érdekel is. Úgyhogy szerintem amihez kedved van, csináld, és ne hagyd magad lebeszélni!
2011. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerős nő Afganisztánban tűzszerész. A férje hamarabb hazajött, ő még egy évet maradt. Jól kerestek vele, most leszereltek, és horgásztavat vettek.
2011. júl. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi gáz nincs vele, biztos munkahely, a fizetés sem minimálbér. A köztudatban valahogy a fiús jellege maradt meg. Én is jelentkeztem, amikor munkanélküli voltam, 3-4 éve, 25 éves lehettem (nő vagyok), írtak is vissza emailt, hohy részletes egyeztetésért fáradjak be, de aztán lett munkám. (de börtönbe is jelentkeztem felügyelőnek, de oda a diplomámmal túlképzett voltam...)

Szerintempróbáld meg, úgysem 100 % hogy összejön, de ha tényleg végeztél a sulival, akkor rajta. Ha szeretsz tanulni, mellette a katonai fősulit is megfcsinálhatod, a fizetésed is magasabb lesz, tanulsz is. Alig találni munkát így is.

2011. júl. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én már 10 éve vagyok a seregnél.(nő vagyok) Én is katona akartam lenni, az elején engem is leakartak beszélni, de megadták a szüleim az esélyt, bár úgy indítottak útnak, hogy úgy se fog sikerülni. Aztán sikerült, akkor apukám azt mondta, úgy sem fogod bírni...hát most már 10 éve vagyok itt, nem bántam meg. A fizetés átlagos, de e mellett sok olyan dologban lehet részed ami nem mindennapi. Amikor a honvédelmi miniszter személyesen adja át a plecsnit, és köszöni meg a munkád, vagy amikor felszállsz a repülőre, hogy segíts más embereken (afganisztánban)...hazatérsz és büszke vagy magadra,szóval az ilyen dolgok miatt még 10 év után is libabőrös leszek... :) szurkolok, sok sikert!:)
2011. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!