Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apum az állásával játszik!...

Apum az állásával játszik! Mégis hogy beszéljek vele? (hosszú)

Figyelt kérdés

Mivel én idén érettségiztem, és még nem dolgoztam soha (munka keresése folyamatban), ezért fordulok hozzátok, akik már jártasak a munka terén.

Mielőtt a tárgyra térek, nem rosszindulatból, de meg kell jegyeznem, hogy ha a lustaság és a munkaundor fájna, apum ordítana, mint a sakál. Értem ez alatt azt, hogy még itthon is rám és anyura jut a férfimunka java, míg ő kényelmesen eltévézget, internetezik, fekszik, vagy mit tudom én. Rendes 8 órás munkája van, informatikai dolgokkal foglalkozik, illetve gyártósori gépekkel (utóbbiban nem vagyok biztos).

A lényeg: a minap kapott egy munkaszerződés-módosításról szóló papírt, amelyben tájékoztatják, hogy a munka végzésének helye "változó" lesz. Ezt kellene aláírnia; aki kapott ilyet már mindenki (akit ismerünk) aláírta (nem szívesen). A gyárnak külföldön is vannak kirendeltségei, pl. Románia vagy Szlovákia, tehát van rá esély (nem tudom mennyi), hogy apunak néha oda is ki kell majd mennie. Ha viszont nem írja alá, tuti (a mai világban), hogy az első adandó alkalommal kirúgják. Ő persze nem akarja aláírni, mert az "egész egy rohadt kapitalista helyzet, és ő nem lesz rabszolga".

Az előbb beszéltem vele, amikor is jó pár mondvacsinált okkal hozakodott elő. Ilyen volt, hogy nem finanszírozzák az utazást és az étkezést (erre volt már példa, de ebben az esetben nem lehet még tudni semmit). És hogy nem akar meghalni utazás közben, mert tartós gyógyszeres kezelés alatt áll (vérnyomáscsökkentő (Novalis?)+Aspirin protect asszem). Ismeritek a mesét a fiúról, aki farkast kiáltott? Ez a helyzet vele is. "Eltüsszenti magát" és rohan az orvoshoz. Az orvos mostanra a képébe röhög, mert egyszerűen nincs már olyan vizsgálat, amit el lehetne végezni rajta! (minden eredménye jó)

Vissza a témához: említette még, hogy sokan felmondtak emiatt a módosítás miatt. És hogy nem lett semmi bajuk, mert elmentek máshova dolgozni (!!) és kisebb lábon élnek. Itt jön a másik probléma. Anyum kb. 3 éve munkanélküli, úgymond "feketén" dolgozik. Egy hónapja elvesztette az egyik ilyen állását, a másik helyen a fizetése nem éri el a minimálbért (valami 64e körül mozog talán). És még így is, hogy apu állása szépen fizet, nagyon be kell osztani a pénzt, ha ki akarjuk fizetni a rezsit, és nem akarunk éhen maradni. Mamám háza is ránk maradt, oda is mennek a számlák, bár csekély összegekkel, de sok kicsi sokra megy.

Apu sajnos az árakkal sincs tisztában, teljesen a múltban él. Azt hiszi, mindent fillérekért adnak. Fogalma sincs, hogy pusztán ételre mennyit költünk (és csak a szükségeseket vesszük meg). Olyan is volt már, hogy csak úgy hazatelefonált, mert kellett neki 12e forint (hónap végén, fizetés előtt)...

Teljesen össze vagyok zavarodva, nem tudom, mit tegyek, mi a helyes döntés. 19 vagyok, nem akarom, hogy az jöjjön le, én akarok dirigálni apunak taknyos létemre, akinek még állása sincs. Anyuval már beszéltem, ő konkrétan össze is veszett apuval a dolog miatt.

Köszönöm, ha mindezt végigolvastad, már az is segített, hogy mindezt leírhattam.


2011. júl. 19. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Apukádnak nincs felelősségérzete. Nem szép dolog, egy nővel és egy gyerekkel- azaz a családjával szemben. Ez egy abnormális hozzáállás a dolgokhoz. Beszéljetek vele, hogy írja alá. Nem a másikat kell nézni, hogy ők találtak munkát, hanem saját magát.. Ezzel a hozzáállással nem biztos, h hamar el tudna újra helyezkedni?

Mész egyetemre? Ha ezt elszúrná, lehet nem tudnál menni:(((

2011. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM a gyors választ!

Apu sajnos ilyen. A természete pedig maga a pokol. Ha összeülnénk hárman beszélni, a vége az lenne, hogy elkezdene dühöngeni, és a szemünkre vetné, hogy a halálát kívánjuk. (Nekem is mondta, hogy aláírja, de koporsós temetést szeretne...)

A továbbtanulást a dolog nem érinti, mivel nem megyek sehová. Középsuliban kibuktam (túlhajtottam magam és egyebek), azóta depresszióval kezelnek (hál' Istennek már nem sokáig). Úgy gondoltam, hogy egy évig dolgozok, utána pedig szakmát tanulok (ápolónő). Sajnos eddig még én sem találtam semmilyen munkát, mert gyakran szakirányú végzettséget és/vagy több éves tapasztalatot kérnek.

2011. júl. 19. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma már pedig a legtöbb munkaszerződést úgy írják hogy változó munkahely stb.az enyém is úgy van (nem szeret az ember utazgatni) de muszály ha az állása forog kockán.

Az unokatesóm munkahelyén (Debrecenben )mikor 2 éve megnyílt akkor a szlovákiai- gyárból jöttek át a Debrecenieket betanítani.

Ha nem akar munkanélküli lenni jobban jár ha aláírja.

Egyébként nem is biztos hogy máshol is dolgoznia kell.

2011. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Többször is megismételtem, szinte hajtogattam neki, hogy legalább az állása megmarad. Ha az útiköltséget és az étkeztetést nem is állják, az mégsem olyan mértékben csapolja meg a családi kasszát, mintha nem lenne egyáltalán fizetése.

Azt is mondtam neki (anyu is), hogy az még egyáltalán nem biztos, hogy pont neki(k) kell menniük. Ő persze ebben kételkedik, szerinte 100% az esély az utazásra.

2011. júl. 19. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
sajnos apukád csak akkor fog rájönni a dolgok súlyára, ha már nem lesz munkája. nem fogsz tudni vele beszélni, azt hiszi, pótolhatatlan. az én apukám is ilyen, nem tudok vele beszélni, azt hiszi, őt sosem rugják ki:)
2011. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Anyu is azt mondta, hogy majd akkor jön rá, amikor késő lesz. Ezzel azonban nem csak neki lesz rossz, hanem nekünk is. :(

2011. júl. 20. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!