Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mélyen vallásos + nem vallásos...

Mélyen vallásos + nem vallásos pár - szerintetek működik?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy működik-e az olyan kapcsolat/házasság, ahol az egyik fél mélyen vallásos (ami engem érdekel pl, az a katolikus), a másik pedig esetleg valamennyire az, de nem érdekli a dolog különösebben. Adódhatnak ebből nagy problémák?
2011. júl. 28. 10:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha el tudják egymást fogadni, egyik se akarja a másikat megtéríteni illetve eltéríteni a hittől akkor igen. Ha már az egyik változtatni akar a másikon, akkor már neccesebb.
2011. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Elöfordulhat....Ha egyálltalán nem vallásos akkor biztosan adódnak hitbeli problémák.Templomba biztosan nem fog veled menni,ha beszélgetni szeretnél a hitröl esetleg imádkkozni biztosan leint majd.....

Mink miindketten katolikusok vagyunk,a gyerekek megvannak keresztelve.Templomba nem járunk,viszont a lányomat tanítom imádkozni ö hittanra is járni fog....Utána meg eldönti mit szeretne.

2011. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem igen.

Én római katolikus vagyok, a párom viszont sátánista.

Ráadásul kántor vagyok......néha nehéz vele.

2011. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Én nehezen tudnék gyökeresen ellentétes világnézetű emberrel kapcsolatban lenni.

Nem vagyok vallásgyakorló, és olyan megkötésem nincs, hogy ő az legyen, vagy hogy ne, de ha a világképünk ellentétes, akkor nem tudnám elképzelni, hogy hosszú távon ez ne legyen gond. De ez én vagyok, és biztos vannak különböző világnézetű emberek, akik el tudják egymást ezzel együtt fogadni.

2011. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Amíg az egyik fél nem akarja megváltoztatni a másikat, addig működhet. Bár ez szerintem mindig érvényes, nemcsak a vallásbeli különbségeknél. Mindenesetre sok szerencsét!
2011. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
Hát szerintem nem. A mélyen vallásos katolikus az pl alapból ellenzi a házasság előtti szexuális kapcsolatot, a fogamzásgátlás mindenféle formáját...
2011. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Működhet, de én azt tapasztaltam, hogy ilyenkor a kevésbé vallásos fél szokott úgymond "engedni", ő is vallásosabb lesz. A gond akkor van, ha az egyikük mélyen vallásos, a másik pedig ateista, de ilyen körülményekkel én el se tudok képzelni olyan párkapcsolatot, ami 1-2 hétnél tovább tartana, sőt igazából azt se, hogy így egyáltalán összejöhet két ember.
2011. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
10:25, igen, egy ilyen párnál felmerül a kérdés, hogy igazán komolyan gondolják-e a vallást/világnézetüket.
2011. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

első vagyok


Amolyan hétköznapi katolikusként tengetem mindennapjaimat. értsd: nem járok templomba, csak ha olyan esemény van (esküvő, temetés, keresztelő) illetve van, hogy néha olyan lelkiállapotban vagyok, elmegyek keresztlányommal egy egy misére. Neki a hittan miatt kötelező (de ez évente 1-2 alkalmat tesz ki). Imádkozni csak a magam módján szoktam. Saját szavaimmal, sokkal inkább jaj kiállítások ezek.


Párom meg sincsen keresztelve. Neki a templom egy épület, ami előtt illik lassítani, mert az idősek könnyen kiugorhatnak elé az útra. Őt nem hatja meg semmi ezzel kapcsolatban. Bár érettségizett ember, de semmiről sincs a legapróbb fogalma sem amihez a hitnek köze van.


Mindezektől függetlenül soha nem szólt meg, soha nem bántott semmiért. Volt olyan is, hogy eljött misére velem (bár keresztlányom szerepelt). Neki a temető se jelent semmit, bár vannak közeli szerettei ott. De egy hónapban egyszer azért kijön velem az enyémeimhez. Bár ismerni se ismerte őket, de miattam megteszi. Ennél többet én se kérek, sőt még ennyit se kérnék.


Szóval működik a dolog.


Én már most kikötöttem, hogy szeretnék egyházi esküvőt, tehát lépjen valamit az ügy érdekében. Ha gyerekeink lesznek, a keresztség alap. Hittanra kötelező menniük, aztán meg tudják fogalmazni, hogy miért nem szeretnének menni tovább, akkor nem kell menniük. De a választás lehetőségét meg kell ismerniük.


Hát apósnak már most látom, hogy nem fog tetszeni.

2011. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem menne, másnak lehet (katolikus vagyok).
2011. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!