Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostohalányom egyfolytában...

A mostohalányom egyfolytában terrorizálja a saját közös gyermekünket. Hogy tudnék ennek az egészségtelen állapotnak véget vetni?

Figyelt kérdés
Három évvel idősebb nála, és a fizikai bántalmazáson kívül már minden előfordult. Az anyjuk nem foglal állást, mert hát mindkettő a gyereke.Egy elkeseredett 30-as apa várja a válaszokat.
2011. júl. 28. 23:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól esett!
2011. júl. 28. 23:39
 12/16 anonim ***** válasza:
24%
én is csak azt tudom tanácsolni, hogy foglalkozz sokat a nagyobbikkal. Attól még hogy nem a te lányod szeretheted, és gondolom szereted is, próbálj meg ne kivételezni meg ilyenek, ha valamit veszel a kicsinek vegyél ugyanabból a nagyobbnak is (pl édesség), és vidd el ideoda, sátálni, játszótér, mozi, állatkert stbstb. Mutasd ki hogy szereted őt is.
2011. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Miközben egyetértek az előttem szólók többségével (kivéve persze a pofonossal...), halkan kérdem: Biztos, hogy terrorizálja? Ha az édesanyjuk nem látja ilyen vészesnek a helyzetet, lehet, hogy csak Te jobban félted a saját lányodat, mint a "mostohalányodat" (már a szóhasználat is furcsa - inkább "nevelt lány" írnék egy 6 éves kislány esetén). Egyébként édestestvéreknél is ebben a korban a nagyobb nagyon sokszor ráerőszakolja a saját akaratát a kicsire, mert ő már képes erre. A temperamentumbeli különbségekről nem is beszélve. Tudnék mesélni...

De ha tényleg "terrorizálja" is: A nagyobbik lánynak mennyire "van engedve", hogy a saját akaratát véghezvigye veletek szemben, mennyire dönthet ő? Nem lehet, hogy csak a kicsi felé tudja kiélni, hogy a saját akaratát érvényesítse?

Perzse a nagyobbik testvérféltékenysége is komolyan szóba jön. Ezen az is segíthetne, ha nem csak a mamájával, hanem Veled is jó/jobb kapcsolata lehetne: pl. olyan játékokat játszanál vele, amit a kicsi még nem tud.

Képzeld el magad a nagyobbik életébe: 3 éves korára (amekkora most a Te lányod) már átélte, hogy nem él az édesapjával (ha élt vele egyáltalán, ezt nem tudjuk), aztán jött egy új bácsi, aztán egy kistesó. "Normál" esetben is nehéz egy háromévesnek, hogy hirtelen jön egy kistestvér, hát még ilyen előzmények után.

Tehát szeresd a nagyobbik kislányt is úgy, hogy ezt ő is így érezze! Ne legyen "mostoha"...

2011. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet, mondom én, akinek van egy 10 éves lánya, és egy 3 hónapos kisfia. A lányom apukája meghalt, mikor ő 5 éves volt. Így ugyebár "új apuka" van, és még a kistesó is. Hála Istennek minden oké, szereti a picit, sőt, imádja, férjemmel is jól kijön. De épp ma volt olyan, hogy férjem rákiáltott, hogy vegye le a táskáját az ágyról. És ez nekem esett rosszul. Tudod, amikor az egyik gyerek "csak a tied" (ez esetben a feleségedé), akkor arra sokkal jobban figyelsz. Ha mondjuk a közösre kiáltana rá, nem zavarna. Azért a nőben benne van a tudat, hogy a gyerek nem a férjéé, és ami a közös gyerekkel természetes, az a "sajáttal " nem. Ezerszer jobban ugrik az ember arra, amikor a "csak az övével" veszekszel, stb, mint ha a közössel. Megértem feleséged, hogy nem foglal állást, mert szerintem neki a legnehezebb. Ő is csak azt szeretné, hogy szeresd mindkettőt, és az anyai szeretettel nem férne össze, hogy a nagyot mondja ki "hibásnak". Na, elég faramucin fogalmaztam, de remélem, érted, mire céloztam. Az előttem válaszolók nagyon jó ötelteket adtak, hogy menj csak a naggyal valahova, aztán 4-esben, aztán legyen olyan, hogy csak a két gyerek. Pl. süttess velük sütit, hogy anyát meglepjék, csak ők ketten (persze te irányítasz). Remélem, bejönnek az ötletek. Nagyon szorítok. És szeresd nagyon a nagy kislányt is. Egy ismerősőm volt úgy, hpgy valaki a nevelőapját lemostohaapázta. Erre kikérte magának a lány, hogy az nem mostoha, többet tett érte, mint az igazi.
2011. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tölts több időt a mostoha lányodal az anyuka is legyen vele a kici nélkül azért ilyen mert úgy érzi őt nem szeretitek.
2011. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
mi újság most a lányokkal?
2014. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!