Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jól van így?

Szerintetek ez jól van így?

Figyelt kérdés

Nálunk mindig az volt a helyzet, hogy soha nem volt rendes étkezés.

Mindenki akkor evett, amikor akart, soha nem ültünk le együtt se ebédelni, se vacsorázni,reggelizni sem.

Anya megfőzött, kitette a kaját, és mindenki össze-vissza evett.

Volt, hogy egész nap ettünk, nassoltunk gyerekkorunkban.


Rendes étel sem mindig volt, csak szendvics, chips, ropi, meg keksz.


Én nemrég elköltöztem otthonról, de fogalmam sincs, hogy kell rendesen enni.

Azt sem tudom, hogy mit kellene enni, mennyit, vagy hogy, mert nálunk egyszerűen nem volt családi étkezés.

Próbálok valami rendszert vinni az életembe,de nincs előttem minta.


Mondom, sokszor volt az, hogy anya csinált hétvégére egy csomó mirelit pizzát, és mindenki össze-vissza evett belőle, amikor kedve tartotta.

Mindig ki volt téve chips, meg sós keksz, meg ropi, pogácsa, abból fogyasztottunk egy egy falatot.

Ja,meg csoki volt otthon rengeteg, gumicukor, meg ilyenek.


De olyan alig volt, hogy sült hús, főzelék, leves, vagy valami ragu, vagy ilyesmi, amiket én másoknál ettem. Csak szendvics, meleg szendvics, pizza, sült krumpli, meg pogácsa. Mindig ilyeneket ettünk, és totál össze-vissza.


Anya manapság is össze-vissza eszik, sütit, ropit, csokit, levest, ami jön, szinte egész nap megállás nélkül.

Mondtam neki, hogy ez nem jó, mert már így is cukorbeteg, és jó lenne betartani a napi 3 étkezést.

És gyerekkorunkban is jó lett volna.


Erre azt mondta, hogy ne vádaskodjak, mert ő azért etetett össze-vissza, mert nem akarta korlátozni az ösztöneinket, meg az étvágyunkat.

Mindenki egyen azt, amit akar, akkor, amikor akar, ne az étkezési rend szabályozza ezt.

Azt is mondta, hogy hálásnak kellene lennem azért, hogy szabadjára engedett az evésben, és soha nem szabott korlátokat.


Én azonban úgy érzem, hogy nem tudom, mi a normális étkezési rend.

Így össze-vissza nem lehet, és nem jó enni.


Ti hogy látjátok ezt?

Igazam van?

Jó lett volna egy normális rendet betartani?

Vagy anyának van igaza, hogy egyél orrba-szájba, mindig, mindent, ami éppen jön?

Mi a jó szerintetek?


Válaszaitokat köszönöm!


2011. aug. 8. 09:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanígy vagyunk!
2011. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem hiszem el, hogy fogalmad sincs ezekről.

Bioszórán általánosban és középiskolában is előkerül ez a fejezet.

Ma meg mindenhonnan ez folyik. Nézz utána a neten, de ne ilyen nőcis oldalakon, hanem normálisakon. Minden fenn van. Itt mindenki csak összehordja, hogy szerinte mi a jó.

2011. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Uhh, ez kemény... Teljesen egészségtelen ez a folyamatos csipegetés, nassolás.


Nálunk így volt, amikor még otthon laktam:

Reggeli: felkelés után. Ilyenkor ettünk általában valami édeset, pl. lekváros kenyeret, mézes kenyeret, vagy hasonlót, hozzá kakaó, tea.

Tízórai: ezt vittük az iskolába, valamilyen szendvics.

Ebéd: általában az iskolában ebédeltem, hétvégén persze otthon. Ez volt a főétkezés, hétvégén általában volt leves, utána valami hús, vagy főzelék, néha süti is vagy fagyi utána.

Uzsonna: ez nem volt közös étkezés, nem is neveztük uzsonnának, csak ettünk egy almát, vagy hasonlót.

Vacsora: na ez volt az, ami hét közben is közös volt, mindig ugyan akkor. Amikor én gyerek voltam, még nem volt szó arról, hogy jaj szénhidrát így meg úgy, ezért mi vacsorára is általában kenyeret ettünk, parizerrel, ettünk mellé paradicsomot, uborkát, paprikát, stb.

Senki nem lett kövér a családban, anyukám igyekezett változatosan főzni, bár öcsémmel meg velem nehéz dolga volt, mert amit én szerettem, azt öcsém nem, amit ő szeretett, azt meg én nem :) De azért emlékszem, jókat ettünk :) És hétközben a vacsora, hétvégén meg az ebéd tényleg nem csak arról szólt, hogy kajálunk azt slussz, hanem ezek ilyen igazi kis események voltak, rendesen, terített asztalnál, nem tévéztünk közben vagy ilyesmi, hanem egymással foglalkoztunk, beszélgettünk. Na jó, vasárnap ebédhez mindig a Déli Krónikát kellett hallgatni, ezt utáltam, mert addig csöndben kellett lenni, amíg el nem mondták a híreket. Én a saját családomban ezt is kiiktattam, maximum halk zenét hallgatunk ebéd közben.

Az időpontokhoz nem ragaszkodom mereven, nem eszünk pontban délben, de azért dél és kettő között ebéd van.

2011. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így van, csak csipegettünk, nassoltunk, és nagyon rossz kajákat ettünk.

Talán nehéz ezt elhinni, hogy nem tudom, hogy kell rendesen enni, de nekem a tágabb családi köröm is így csinálja.

Össze vissza esznek, nassolnak, kövérek is nagyon.

Mi nem tudjuk, hogy hogy kell normálisan táplálkozni.

Van ilyen, és nagyon káros, ha ezt szokod meg.

De én próbálok változtatni rajta, hogy ne hízzak el, és ne legyek beteg idősebb koromra.

2011. aug. 8. 12:26
 25/25 anonim ***** válasza:

Az egyik kollégám egyszer mesélte, hogy egy időben sokat fájt a gyomra. Ezt elmondta egy orvos barátjának és azt tanácsolta neki, hogy délben egyen mindig főtt ételt. Akár leves+második v. csak leves. Mióta így tesz nem fáj a gyomra.

Mióta meg megszületett az első lányunk, azóta nálunk nincs olyan, hogy délben nincs ebéd.

Napi 4x étkezünk a gyerekekkel, férjem csak a vacsorába kapcsolódik be, de amit itthon sütök-főzök azt viszi reggelire és ebédre.

A szomszéd pont azt csinálja úgy nagyjából a gyerekeivel amit a te anyukád veletek és a lányom rettentően szeret ezért oda járni :(. Elég sz@rul is érzem emiatt magam...

Csokit, édességet bár kapnak minden nap, de csak 1-1 db-ot és ennyi. Erre megkaptam, hogy most gyerek a gyerek.

Na erre varrj gombot.

2011. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!