Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítás után ezen mindenki...

Szakítás után ezen mindenki átmegy? Vagy ez azt jelenti, hogy bediliztem?

Figyelt kérdés
2 évig voltunk együtt, amiatt mentünk szét, mert az exemnek elmúltak az érzései és így már nem tudtam folytatni a részéről. Én nagyon kiborultam, mert nagyon szerettem és vele képzeltem el mindent. Nem részletezem, mit éreztem, aki ezen átment, úgyis tudja. 3 hete történt a szakítás, utána még volt pár tisztázó beszélgetés, mert válaszokat akartam, amiket egy dolog kivételével: pár napja teljesen befészkelte magát az agyamba, hogy miattam idegenült el tőlem. Arra jutottam, hogy amiatt, mert sajnos van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy ha frusztráció ér, akkor dühöngeni kezdek, sírok, csúnyám beszélek vagyis eldurran az agyam. Ő maga ezeknek nem volt célpontja, neki közvetlenül nem szólogattam be soha, csak tanúja volt ezeknek a külső okokból fakadó tombolásaimnak. Szóval az a lényeg, hogy én egyenes ági következményeként látom az elhidegülést emiatt és ettől az érzéstől napok óta nem tudok megszabadulni. Vele is beszéltem erről, kértem, hogy mondja meg, ha ez így van, de cáfolta, hogy ez befolyásolta volna. Nem igazán tudok neki hinni, mert attól tartok, csak azért mondja, hogy ne emésszem magam. A családom meg a barátaim is azt mondják, hogy ez nem lehet, mert -tegyük fel, hogy tényleg ettől múlt el benne minden-ha igazán szereti vki a másikat, ez semennyire nem befolyásolja. De én teljesen meg vagyok ettől zakkanva, hogy biztos ez volt az ok, és magamat hibáztatom, már kezd átmenni kész önutálatba, hogy magamnak köszönhetem, hogy elvesztettem azt, aki igazán szeretek. A szakítás legrosszabb fázisán, a megrázkódtatáson már azt hiszem, túl vagyok, de most jött ez a rögeszme, amit nem tudok, hogy van-e alapja és ettől már tisztára ki vagyok készülve:( Más is átmegy ilyen önmarcangolásokon,ami arról szól, hogy mi lett volna, ha..? Meddig tart ez? Én nagyon szeretnék túllépni és élni az életem, de így nem megy:( Köszi annak, aki végigolvasta.
2011. aug. 10. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ne haragudj nem olvastam végig a kommentárodat de szerintem a szakítás után az ember fejében nagy válság megy végig az idő majd megoldja.
2011. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nyugi ilyen esetben biztos más is van így.Nekem is ért már véget olyan kapcsolat ahol engem hibáztattak(egy apróság miatt),de ezt el kell fogadni.Nem feltétlenül te vagy a hibás hanem egyszerűen nem illettetek össze,mert ő nem tudott elfogadni olyannak amilyen vagy.Amúgy az is lehet h. csak kamuzik és úgy érzi így mentheti magát, hogy ha téged hibáztat.
2011. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen TERMÉSZETES dolog az hogy az ember ilyenkor próbál hibát keresni elsősorban magában...Ez igaz.

De emiatt ne omolj össze.Idővel próbáld helyretenni magadban egy embert sem tudsz megkötözni ha ő nem érzi azt hogy kitudna veled tartani inkább most mint később...

az hogy ennek lehetett ilyen előzménye mint a kitöréseid amik zavarhatták őt...

leírtad a választ ha tényleg szeret és veled képzeli el hosszú távon az elkövetkezendő időket akkor ezt is tudnia kellett volna tolerálni.A kapcsolat egyik alapköve az elfogadás.Anélkül csak hibák tömkelege van.

Viszont senkinek nem kell magát megerőszakolnia hogy a másik jobban szeresse mert akkor az nem is igazi kapcsolat csak egy hamis képet ringatnátok magatokban a másikról.Persze az is lehet hogy elmúlt részéről az ami volt így nem látta értelmét hogy veled maradjon.Tartsd tiszteletben a döntését és ne emészd magad ilyeneken.

2011. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A történetedből én azt olvastam ki (javíts ki ha tévednék), hogy ő tulajdonképpen nem hibáztatott téged, egyszerűen csak elmúltak az érzései és ennyi. Bár az valóban igen érdekes, hogy egy 2 éves kapcsolatban egyszercsak hipp-hopp elmúlnak az érzelmek az egyik félr részéről, gyanítom, hogy ez már egy ideje kialakult benne és nem tudott, vagy talán nem is akart küzdeni ez ellen.

Ne hibáztasd magad, bár tudom, ezt most nehéz megtenni. Általában az ember, ha nem tudja a valódi okát a szakításnak, magában kezdi el keresni a hibát, pedig egyáltalán nem biztos, hogy ott is van. Majd egyszer találni fogsz egy lányt/fiút (bocsi, de nem tudtam kideríteni, hogy melyik nem képviselője vagy) :) aki kezelni tudja a dühöngéseidet és elfogad majd úgy ahogy vagy.

Ezt a kapcsolatot meg próbáld magadban lezárni és ne emészd tovább magad.

2011. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy 2 évet együtt volt veled úgy, hogy ez idegesítette és mégis csak most jutott eszébe szakítani. A szakításhoz sokszor nem kell konkrét ok, csak úgy magától kihűlhet a szerelem. Ilyenkor nem érdemes faggatózni, ha ő nem mondja meg az okát. Magadat hibáztatni meg pláne nem érdemes. Majd ha te is leszel olyan helyzetben, hogy szakítani akarsz valakivel és nem tudod megmondani, pontosan kiért, akkor majd ezt megérted.
2011. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ilyenen már én is átestem... tudom, hogy nagyon rossz. Sablonos, amit írok: de az idő majd megoldja! Nem kevés idő, nagyon-nagyon sok... Én is emésztgettem magam, hogy mit rontottam el, meg ilyenek, de hidd el, nem miattad történt, pontosabban nem a dühkitöréseid miatt :) nyilván a hibáid ellenére szeretett, amikor szeretett, mert így kell elfogadni a párunkat. Még sokáig érezheted/érezhetitek, hogy fura most ez a helyzet, ennyi idő után egyszer csak külön lenni, és nagyon sok időbe telik, amire kivered a fejedből a buta gondolatokat :) Nézz meg, mosolygok, minden rendben, pedig annak idején én belebetegedtem a szakításba, nyugtatók, orvos stb. Ez az egész nagyon maximum 2 évig tart el, de azt hallottam, h ált. másfél év alatt el lehet felejteni. Persze ez nem azt jelenti, hogy kitörlődik minden :) Szerintem ha 50 évesen visszagondolunk, még akkor is jó lesz, de az idő tényleg segít... Én már szinte minden rosszat elfelejtettem, ha az az exem az eszembe jut, csak a jó dolgokra emlékszem... :) Úgyhogy minden rendben veled! :) Vigyázz magadra!
2011. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Én elolvastam.

Volt nekem is ebben részem, a barátnőm a dühét ugyanúgy vezette le, ahogy te, illetve alaposan kibeszélte. Ez sajnos tényleg elidegenítő hatású, olyan érzés, mintha az életnek csak a negatív oldalát látná és folyton panaszkodna (pedig csak megbízott bennem). Aztán miután meghallgattam próbáltam segíteni neki, amitől csak újra ideges lett, mert addigra már meg is nyugodott. Sajnos akkor még nem tudtam, hogy elég lett volna figyelmesen hallgatnom és nem szólnom semmit. Ez szinte minden párkapcsolatnak az egyik fő problémája, úgyhogy amit átélsz, azt átéli más is, csak rajtad múlik, hogyan lépsz rajta túl.


Ha beismerted magadnak, hogy gyakran dühöngsz, és érzékenyen reagálsz mindenre, akkor nyilván szeretnél kevesebbet dühöngeni. Az írásodból látszik, hogy te elég jól ismered magad, fölösleges erről a családodat kérdezni,nehezen tudnak elfogulatlan véleményt alkotni. A megfelelő életszemlélet és nyugalom kialakítására ezerféle lehetőséged van, kezdd el az első lépéssel (pl férfiak titkai, amint minden nőnek tudni kell c. könyv).


Az önmarcangolásnak nincs sok értelme, ha ez megnyugtat, lehet, hogy tényleg voltál a felelős... vagy Ő még nem állt készen leélni valakivel az életét... és akkor mi van?


Szerintem nincs semmi gond, biztos, hogy nemsokára túllépsz ezen.

2011. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bassz*us mindeki szakít mert kiszeret a másikból.Itt gyk folyamatosan ezt olvasom.."a párom kiszeretett belőlem...stb...Mi is ezért szakytottunk mert a drágám nem érzi amit kell,vagy is érzi de nem olyan erősen....én már jól vagyok,ő is.Horvát tengerparton csücsül és nézi a naplementét a tengerparton:):):) szakított már 9x,mindig vissza könyörögtem,és besokaltam már nem fáj!!!!!!!elég volt!!!!!!
2011. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a 9.szakításnál én is majdnem bekattanatam....sírtam,nem ettem.Rájöttem hogy nem érdemelt meg és egy patkány.Nehogy már sírjak meg ne egyek fincsi kajákat:):)Fogd fel úg hogy szabad vagy,azt csinálsz amit akarsz.Annyi jó pasi van még a világon hogy csak na.Tudom most nem ezt gondoldod de idővel ezt fogod hidd el!!!Ne könyörögj mert felesleges!!!
2011. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hozzá tartozik a történethez, talán nem elhanyagolható tény, hogy ő soha nem volt igazán szerelmes belém, eleve így indult nála a kapcsolat. Azt mondta, volt egy időszak, amikor vonzódott hozzám és ez múlt ki nála fokozatosan. Én halálosan szerelmes voltam és nálam ez az érzés alakult ki egy nagyon erős kötődésbe, valamiféle mély szeretetbe, ragaszkodásba, de a vágy ugyanúgy megvolt bennem. Azt magyarázta, hogy neki nem volt minek átalakulnia. nagyon megrázott ez az egész, én azt hittem, hogy mivel nálam lecsengett az őrült rajongási időszak, most éppen ugyanazt érezzük. Hát valószínűleg az lehetett, hogy míg nálam a rajongás alakult át egy nagyon mély kötődésbe, nála a kis vonzalomféle csökkent a nullára. Azt mondta, most is szeret nagyon, de csak mint egy jó lánybarátot, erős szimpátiával és ezt ő már nem tudja így tovább csinálni. Olyasmiket mondott még, hogy neki ez a kapcsolat "kimerült".
2011. aug. 10. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!