Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigykedik rám az egyik...

Irigykedik rám az egyik barátom. Vessek véget a barátságunknak?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, már elég rég óta. Sajnos úgy néz ki, neki nem jött be az élet.. Magányos és munkanélküli, ráadásul iszik is. Nekem viszont van egy boldog párkapcsolatom, munkám, kiegyensúlyozott az életem. Akármit mondok neki, ő bunkón beszól valamit, semmi sem tetszik neki, ami nekem jó. Valószínűleg féltékeny rám, de én ezt már nem tolerálom tovább. Eddig elnéző voltam, próbáltam neki segíteni, de úgy érzem betelt a pohár. Szerintetek ne foglalkozzak vele többet és ne keressem, hátha észhez tér? Bár szerintem reménytelen hogy észhez tér..

23/L


2009. ápr. 12. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Én nem neveznélek téged barátomnak az egyszer biztos.
2009. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha veled csinálná ugyanezt, szerintem más lenne a véleményed...
2009. ápr. 12. 10:58
 3/14 A kérdező kommentje:
Már kismilliószor segítettem neki talpra állni.. Sokan mondták, hogy mostmár hagyjam, mert anyagilag is kihasznál. Én ennek ellenére mindig segítettem neki. Még most is, de ő csak féltékenykedik folyamatosan. Egy kedves szava nincs hozzám.
2009. ápr. 12. 11:06
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha valaki a padlón van, ne várd el tőle, hogy tapsikoljon örömében mindennek, inkább valahogy próbáld felvakarni onnan, ha barátjának tartod magad. Ellenkező esetben csak még egy lapáttal ráteszel a problémáira, és csak még rosszabb lesz neked hála.

Gondold végig, hogy te neki a barátja vagy-e vagy nem, hogy ha te lennél az ő helyében, mi lenne... Egy barát segít, és nem önzőn magát nézi.

2009. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom korodbeli lehet.
2009. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi,túl hamar küldtem el.Csak annyit akartam ,hogy ezeket a problémákat magának csinálta nehogy már te szívj miatta és sajnáltassa magát.Szerintem egy felymosás jót tesz az ilyeneknek hogy kicsit magukba nézzenek.
2009. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén beszéld meg vele,ha az sem segít,akkor van a baj.
2009. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Te is kerülhetsz még tartósan padlóra, akármilyen stabil most az életed. Ha bekövetkezik egy ilyen időszak, majd gondolkodj el ezen újból.
2009. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az egy dolog, hogy a barát rossz passzban van, az irigység meg másik. Úgy tűnik, hogy a kérdező már próbált segíteni, de aki nem hagyja, hogy segítsenek illetve nem tesz a saját boldogulásáért, azzal többet nem lehet tenni. Lány az ismerős? Mert ez olyan tipikus női dolog (mondom ezt nőként). Ha reménytelennek látod és te már mindent megtettél, akkor hagyd egy időre és majd meglátod, hogy hogy reagál.
2009. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem az érzéseid, nekem is van egy "barátnőm" aki rettentő bunkón viselkedett, még a párom is megbántotta. De én nem akartam bántani, mert emlékeztem milyen volt még azelőtt, hogy ivott volna és elveszítette volna a munkáját..szóval te tudod, hogy mennyire fontos és Őszinte ez a kapcsolat...

VISZONT..

Nekem is volt olyan, hogy a padlón voltam..szó szerint..hónapokig nem volt munkám, így pénzem sem. Egy másik barátnőm, nagyon-nagyon jó barátnőm állandóan frusztrált azzal, hogy menjünk ide vagy oda..nem drága helyekre, de nekem akkor annyi fölösleges pénzem sem volt, hogy megigyak egy kólát valahol.. Állandóan panaszkodott, hogy mennyire szörnyű a helyzete, milyen undokok a kollégák..és mennyire sz'r így ez az egész..Figyelmeztettem, hogy most neki mennyire jó és örüljön hogy van munkája. Egyáltalán nem voltam féltékeny, viszont azt nem éreztem, hogy megértené amit mondani akarok..


szóval nem egyszerű..de a lelkiismereted alapján kell döntened.

2009. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!